2020 Başak Burcu ve Trendleri

Başak, bereket ve bolluğun tanrıçası Demeter tarafından temsil edilen bir toprak burcudur. Başaklar hayata yaklaşımlarında mantıklı, pratik ve sistematiktir. Bu toprak burcu özünde mükemmeliyetçidir ve gayretli ve tutarlı uygulama yoluyla becerileri geliştirmekten korkmaz. Her detayın farkındadırlar.

Başak, haberci iletişim gezegeni olan Merkür tarafından yönetilmektedir. Merkür İkizler’i de yönetmesine rağmen, bu iki burç kökten farklıdır. Başak burcu, data ve onun sonuçlarına karşı ilgi duyar ve en karışık bilgi kümesini bile organize olmuş, açık kavramlara dönüştürebilir. Başaklar tüm arayışlarında titiz olma ihtiyaçlarına karşın sürekli olarak idealin peşinden koşmanın hem kendine hem başkalarına zarar verebileceğini de hatırlatmalıdır kendine.  Her güzellik kusurludur; bunun başaklar tarafından kabul edilmesi ise bir hayli güçtür. Kusurların da güzelliklere dahil olduğuna kendilerini ikna etmeleri gerekir.

Başak burcu kadını sorumluluk sahibi, idealist, hırslı, nazik, detaycı ve hassastır. Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır. Yardım etmeyi severler. İnanılmaz zekalarını ve becerikliliklerini problem çözmek için kullanan kibar, nazik ve destekleyici arkadaşlar ve sevgililerdir. Metodik, kararlı ve çalışkan, mükemmel öğretmenler, şifacılar, editörler ve müzisyenlerdir Başaklar.

Peki başaklar için 2020 yılı nasıl gidiyor ve ne ifade ediyor? Önemli gelişmeler kapıda. 2 Aralık’tan itibaren Oğlak burcuna ilerleyen büyüme ve ilerleme gezegeni Jüpiter, kişisel gelişiminiz için size kapıları aralıyor bu sene. 2020 yılında çabalarınızın karşılığını alabilecek ve aynı zamanda mutluluk yönünde daha kolay ilerleyebileceksiniz. Satürn yavaş yavaş Oğlak burcundan çıkmaya hazırlanıyor bu da demek oluyor ki bu dönemde hayatın daha olumlu yönlerine bakmaya başlamalı ve isteklerinize odaklanmalısınız. Aşkta aşırı hırs ya da fazla kuralcı olmak, belirli sorumluluklar yüzünden kendinizi nerede kısıtladığınızın ya da rahat vermediğinizin farkına varmalısınız. 30 Kasım İkizler burcundaki Ay tutulması özellikle siz Başakların iş hayatına, statünüze ve mesleki konulara önem vermeniz gerektiğini vurgular nitelikte.

Başak kadının stiline gelecek olursak; sofistike, mütevazı ve pratik demek mümkün. Düz renkli ayrımlarını, klasik silüetleri ve her daim uyum içinde olmayı severler. Blake Lively, Sophia Loren ve Stella Mccartney gibi Başak simgelerinin zamansız stillerini örnek alıyorsanız, doğru yoldasınız! Başaklar doğuştan mükemmeliyetçilerdir. Kusursuz olmak için üzerlerine koydukları baskı zaman zaman zararlı olabilir, ancak her zaman planlı, ayrıntılı düşünülmüş kıyafetler çıkarır ortaya. Klasik, jilet gibi görünümlere bayılırlar. Bir Başak’ın olmasını isteyeceği son şey, bir kusurla yakalanmaktır! Başaklar en çok pastel tonları tercih ederler günlük hayatlarında. Pastel sarı, bebek mavisi, toz pembe, krem ve tabii ki beyaz dolaplarının vazgeçilmezidir. Baştan aşağı bembeyaz giyinmek tek bir burca ait olacak olsaydı bu kesinlikle Başak olurdu!

Seninle aynı burca sahip ünlüleri hiç merak ettin mi? İşte birkaç başak burcu kadını!