Vücut Tipine Göre Abiye Seçimleri

Vücut Tiplerine Göre Abiye Seçimleri Nasıl Olmalı?

Armut

Armut tipindeki vücutlarda, omuzlar dar, boyun ince, göğüsler genelde küçük ve basen bölgesi geniştir. Eğer vücut tipin böyle ise basen bölgesindeki genişliği üst bölgene dağıtarak orantılamak en doğrusu olacaktır. A kesim veya prenses model elbiseleri tercih edebilirsin.

 

 

 

Kum saati

Göğüs ve kalça bedenin neredeyse eşit olup incecik bir bele sahipsen kum saati vücut tipine sahipsin demektir. Bu vücut tipinin en önemli özelliği orantılı vücut hatlarıdır. Her tip elbiseyi giyebilirsin; fakat balık kesim elbiseler ilk tercihin olmalı.

 

 

 

Dikdörtgen

Düz inen, kıvrımlı olmayan bir vücut tipine sahipsen dikdörtgen vücut tipindesin demektir. Önemli olan kıvrımlı hatlar illüzyonu yaratmak olmalı. Bunun için de omuz detayı hareketli, bele doğru indikçe daralan bir elbise modeli seçerek belini kıvrımlı gösterebilirsin.

 

 

 

Oval

Üst bedenin alta göre daha kalın olduğu, bel oyuğu pek belirgin olmayan vücut tipidir. Aynı zamanda göğüsler de dolgundur. Bu tarz vücuda sahipsen vücudunu saracak,  üst bölgeni daha da geniş gösterecek olan kıyafetlerden kesinlikle kaçınmalısın. A kesim elbiseler senin için ideal!

 

 

Ters Üçgen

Dar bir kalçaya, iri göğüslere ve geniş omuzlara sahipsen ters üçgen vücut tipine sahipsin demektir. Bel bölgesinin alt kısımda hareket olan, bacak yırtmaçlıı, V yakalı ve göğüs dekoltesini belirginleştiren kıyafetlere yönelerek dikkatlerin geniş omuzlarından uzaklaşmasını sağlayabilirsin. Kloş,  A kesim veya kabarık etekli elbiseler giyerek kalça ve omuzlarını orantılı göstermek senin elinde.

 

Vücuduna uygun abiyeleri Dolap’ta keşfetmek için:

https://dolap.app.link/NeRYBf64k7