“Yeni Normale” Uyarlanmış 2020 Trendleri #1 : Oversize Gömlekler

2020 ilkbahar – yaz trendleri hakkında konuşurken, hayatın bu denli değişebileceğini hiçbirimiz öngöremezdik tabii ki. Yaz aylarında, vitrinlerde yer alan pek çok büyük markanın koleksiyonları; yaz düğünleri, eğlenceler ve tatlı yaz akşamları düşünülerek oluşturulmuştu hiç şüphesiz. Tüm planlar ertelenip, daha içe dönük bir hayata geçmemizle birlikte, hem trendler hem de tercihler büyük değişikliğe uğramak zorunda kaldı. Geçtiğimiz ilkbahar koleksiyonlarında, büyük ölçüde trendlerin şu anki formlarını şekillendiren sürdürülebilirlik temalı daha klasik, zamansız parçalar yer aldığını gözlemlemiştik. Bu sezonu düşünecek olursak, yerinde seçimler olduğu yorumunu da yapabiliriz. 

Ünlü stil ikonlarının ve “fashion buyer” olarak adlandırdılan, moda alıcılarının bu sezon için anahtar parça olarak belirlediği oversize gömleklerdi. Pek çoğumuzun hayatında yeni yeni yer eden online iş toplantıları, bu günlerde bu oversize gömleklerle karşılaşma şansımızı da artırıyor. Geniş kesim, rahatlık ve herhangi bir pantolonla sağladığı uyum düşünüldüğünde, hem çabasız cool bir görünüm hem de şıklık vaadettiğini söylemek mümkün.

Yeni normal olarak adlandırdığımız bu dönemde, hepimiz yeni alışkanlıklar ediniyor, yeni düzenlere adapte olmaya çalışıyoruz. Şüphesiz, nasıl giyindiğimiz ve hangi parçaları tercih ettiğimiz de bu süreçte yeniden şekillenen alışkanlıklarımızdan biri. Çoğunlukla evden çalışılan bu dönemde, tek parçayla şık bir görünüm için oversize gömlekleri senin için bir araya getirdik.

Favorilerimiz için sayfayı kaydır, seçtiklerimizi Dolap’ta keşfetmek için ise linke tıklamayı ve oversize gömleklerle yapabileceğin basit ama şık kombin önerilerimiz için, Dolap instagram hesabını takibe almayı da unutma!

https://app.adjust.com/9mp6w6_njng4h?redirect=https%3A%2F%2Fdolap.app.link%2FVXRzx410a7&campaign=oversize_gomlek_09_06_2020_story