2020 Bize Ne Anlatıyor? – Astro Coach Özge Özek

Merhaba, nasıl gidiyor karantina günleriniz? Herkesin de fark ettiği gibi sağlam birdönüşüm sürecinin içerisindeyiz. Hayatımızda ilk defa bir şeye tanıklık ediyoruz. Pandemi sebebiyle evlerimizden çıkmıyoruz. Ve ilk defa tüm dünya aynı konudan muzdaribiz.

Peki Gökyüzünde neler oluyor? Sene başından beri enteresan bir seneye girdik. Tüm bunların mesajı ne?

 Aslında gökyüzü bize dönüşüm diyor. 2020’yle beraber karmik anlamda çok önemlibir seneye girmiş bulunduk. Gökyüzünde şölen var 🙂 Bu zaman kadar kurmuş olduğun ama artık senin daha iyi versiyonuna hizmet etmeyen her ne varsa (bu bir düşünce şekli olabilir, yaşam şekli, kariyer, ilişki, arkadaşlık, vs olabilir, parayla olan ilişkin olabilir) bunları fark et ve dönüştür diyor.Ocak ayında gökyüzünün en sert 2 gezegeni Satürn ve Plüto bir araya geldi ve süreç başladı. Tarihte baktığımızda bu 2 gezegen bir araya geldiğinde 1.dünya savaşı, 2.dünya savaşı çıkmış, Osmanlı yıkılmış, dünya düzenleri değişmiş, sırınlar değişmiş, halklar değişmiş. Ve şimdi yine bir aradalar. Bazı kurulu düzenleri yıkacak ve yerine yenilerini getirecek.

Peki nereye gidiyoruz? Neye dönüşeceğiz? Bunu da gökyüzü söylüyor mu?

Aslında 2020 Aralık ayında 0 derece Kova burcunda Satürn-Jupiter gezegenlerinin kavuşumu bize nereye doğru gittiğimizi gösteriyor: Önümüzdeki 20 yıl boyunca o Kova çağına giriyoruz: Daha teknolojik, hümanist, toplumsal, eşitlikçi, sınırların ortadan kalktığı bir dünyaya doğru gidiyoruz. Herkesin birey olduğu ama toplum için sorumluluk alma dönemine gidiyoruz. Otoriter baskıcı rejimlerin yıkılacağını ve yerine yeni nesil, daha özgürlükçü, eşitlikçi yönetim şekillerinin geleceğini göreceğiz Teknoloji, uzay bilimleri, yapay zeka, robotik, nano teknoloji gibi alanlar daha popüler olacak. Dünya açısından bakarsak Son 20 yılın düzeni yıkılacak ve güç yer değiştirecek. Bilimin, teknolojinin değeri anlaşılacak

 İnanç sistemleriyle ilgili yepyeni gündemler olabilir. Kimileri için inanç sistemlerinde yıkım, kimileri için yepyeni bir şekil diyebiliriz. İletişim daha değerli olacak. Gerçeği ve doğruyu aramaya başlayacağız

Yani özetle 2020 yılı için yeniden doğma ve karma yılı diyebilir miyiz? Dünya ve insanlık olarak daha hümanist, toplumsal, teknolojik, doğru ve kaliteli iletişim kuracağımız bir döneme geçme sürecinin doğum sancıları?

Bravo, aynen öyle 🙂 Bir de üstüne 6 tutulma, bir çok gezegenin aynı anda geri gitmesi, Kuzey Ay Düğümünün Yengeçte olması ve Mayısta İkizlere geçecek olması bizi kabuğumuza girmeye ve dönüşmeye, kendi içsel gücümüzle temasa geçmeye davet ediyor.