Peri Masalının Modaya Yansıması


İngiltere Kraliyet Ailesi denildiğinde hepimizin aklına eltilerin moda dünyasındaki savaşı geliyor. Geleneksel normlardan vazgeçmeyip, tasarrufu savunan ve bir giydiğini en az 2-3 kere giyerek geri dönüşüm konusunda dünyaya ilham olan Kate Middleton’ın en büyük rakibi klasik normlardan çıkarak “prenses stilini” ulaşılabilir modern bir forma sokan Meghan Markle.


 
Prens Harry’le evlenerek sadece İngiltere’deki değil tüm dünyadaki kadınların hayallerini biraz yıkan Markle, cana yakın kişiliği , kadınlar ve çocuklar için bugüne kadar yaptığı yardımseverlik projeleri ve yalın duruşuyla hayallerini yıktığı pek çok kadının aynı zamanda ilham perisi olmuş olacak ki 2019 yılının moda dünyasındaki en etkili ismi seçildi.
 
Peki nedir Meghan Markle’ı bu kadar etkileyici kılan?
 
Prenses stilini  tütü eteklerden, romantik renklerden ve hanım hanımcık duruştan çıkartan Markle, seçtiği rahat kumaş pantolonlar , blazer ceketler, ipek gömlekler , gömlek elbiseler , trençkotlar ile çok daha rahat bir forma dönüştürdü. Hayata karşı yalın ve net bir duruşu olan Markle bu noktada doğru bir pazarlama taktiği de yaparak stilini de bu şekilde tüm dünyaya yansıttı. “Sizden biriyim” mesajını giyimiyle de  veren Meghan sayesinde, koyu renklerle birleşen nude tonlar ve iddialı desenler çok popüler oldu. Tüm bu seçimleriyle kitleleri etkileyen Markle, moda dünyasında da tüm bu ürünlerin %216 oranında daha çok aratılmasına yardımcı olarak kendini kanıtladı.
 
“Havalı” görünmek yerine “ulaşılabilir” görünmeyi tercih eden Meghan Markel, eltisi Kate Middleton’dan çok daha geniş kitlelere dokunduğu için moda markalarının da dikkatini çekiyor. Gömlek elbiselerle bir bütün hale gelen Meghan, bu modellerin satışını da %45 arttırdı.
 
Minimalist ve etkili Meghan Markle gibi prens bulmak bu kadar kolay mı bilmiyoruz ama bu stile uygun fiyatlı seçimlerle ulaşmanın yolu Dolap’tan geçiyor!
 
Markle’ın seçiminden ilham alarak oluşturduğumuz ürünleri yakından incelemk için tıklaman yeterli, https://dolap.app.link/VRBJ5iMYF2