2019 Trendleri ve Oğlak Burcu – Aylık Burç Yorumları

Oğlak Kadını ve Stili

Merhaba Sevgili Dolap üyeleri 🙂 Yeni yıla doğru yaklaşırken nasılsınız? Her yeni yıl beraberinde umutlarımızı ve hedeflerimizi hatırlatırken Oğlak dönemi tam da yeni hedeflerimizi belirlemek, geçmiş hesaplaşmalarımızı yapmak, stratejilerimizi ve aksiyonlarımızı düşünmek için ideal enerjiler sağlıyor. Var mı sizde de böyle hesaplaşmalar? Yeni alınan defterler ve ilk sayfasına yazılan hedefler?

Oğlak burcu denince ilk aklımıza hedefler gelir. Tam bir hedef insanıdır. Toprak elementinin öncü burcudur. Koç ile başlayan haritanın en tepe noktasıdır. Maddesel dünya ile, harekete geçip hedeflere ulaşmakla, adım adım ilerlemekle, topluma ve dünyaya sunduklarımızla, başarıya ulaşmakla alakalıdır. Tabi ki Oğlak kadınları da tüm bu sorumluluğu üzerine aldığı için son derece sorumluluk sahibi, başarılı, planlı programlı,
sessiz ve emin adımlarla ilerleyen, çalışkan ve olgun kişilerdir. Tarzları da hem bu mesafeli hallerini hem de kalitelerini gösterecek şekilde gösterişten son derece uzak, sade, kaliteli ve klasiktir. Döpiyesleri, etek-ceket takımları, koyu renk ve sade zarif elbiseleri, ipek bluzleri, topuklu ayakkabıları ve deri çantaları ile girdikleri her ortama nezaket ve kalite getirirler.
Tüm burçlar arasında en sorumluluk sahibi olan kişi Oğlak kadınıdır. Yöneticisi Satürn olduğu için disiplinli, görev bilinci yüksek, sistematik ve dakiktir. Bir yere geç gelen Oğlak kadınını hayatta göremezsiniz. Zaman yönetimine önem verirler. O yüzden kollarındaki saat onlar için bir aksesuardan öte, yaşam stilidir. Zarif, deri kayışlı, kalitesi ve uzun
ömürlülüğü ispatlanmış saatleri seçerler. Hatıra kalmış, annesinden, anneannesinden kalmış saatleri kollarında taşımaktan büyük bir mutluluk duyarlar. Geçmişi geleceğe taşıyan kişiler gibi hissederler.
Olgun ve bilgedir Oğlak kadınları. Sessizdir ama sessizliklerinin arkasında çok ciddi mücadeleleri, aştıkları zorluklar ve sınırlar, baş kaldırdıkları engeller ve onları hedeflerine götürecek öz-disiplinleri ve azimleri vardır. Kurallara ve sınırlara önem verirler. İster ev hanımı olsun, ister kurumsal çalışan, ister iş sahibi son derece çalışkan, azimli, işini ciddiye alan, disiplinli, hedefler koyan, ayakları yere basan kişilerdir.
Toplumda veya aile içinde bir yere gelmek, saygı görmek ve onay almak isterler. Mükemmel, düzenli ve organize olmakla ilgilidirler. Abartıyı ve gösterişi sevmezler. O yüzden tarzları da abartıdan uzak ve klasiktir. Gününü evinde bile geçiriyor olsa şıklığından ödün vermeyen ev kıyafetleri vardır. Klasik ve düz tarzlardan hoşlanırlar. Kot veya kumaş pantolon üzerine giydikleri Blazer ceketleri hayat kurtarıcıdır. Kaliteli ve zarif
kumaşlar seçerler. Kalem etek- ceket kombinleri, lacivert pantolon, beyaz veya nüde kazaklar, kaşmir uzun kabanlar, toprak tonu kazaklar/ hırkalar dolabının vazgeçilmezleridir. Salaş veya sıradışı giyimden pek hoşlanmazlar. Zamanın izlerini üzerinde taşıdığını hissettiren inci kolyeler, broş ile bağlanmış flarlar, şık kol düğmeli gömlekler, diz boyunda etekler veya fazla bol olmayan/ dar da olmayan pantolonlar Oğlak kadınını içinde rahat hissettirir. Hem her an toplantıya gidecek kadar şık, hem de keyifle
dolu dolu zaman geçirebilecek kadar rahat seçimleri vardır. Kahverengini çok severler ve mutlaka ya evinde, ya iş yerinde ya da kıyafetlerinde sıklıkla kahverengini, siyahı, koyu mavi ve laciverti, menekşe ve gri renklerini kullandıklarını görebilirsiniz. Oğlak kadınlarının mesafeli ve uzak bir duruşları vardır. Herkese gayet seviyeli ve saygılı
bir şekilde davranırlar. Kendilerine de bu şekilde davranılmasını isterler. İdeal bir yöneticidir. Olaylara tarafsız bakabilme becerileri yüksektir. Yalansız, yapmacık hareketlerde bulunmayan, ekibini destekleyen, kuralları net olan, kendini ön plana koymak için çabalamayan, mantıklı ve saygılıdır. Eğer bir Oğlak kadınına hediye alacaksanız gösterişten uzak ama kaliteli ve klasik tarzda bir şeyler seçmenizi tavsiye ederim. Güzel bir ceket olabilir, ya da bir dosya çantası, ya da klasik bir gömlek, veyahut
güzel bir çanta veya cüzdan seçebilirsiniz. Çanta ve cüzdana önem verirler.

Aksesuar severler ancak dolu dolu takmak yerine bir tane ve değeri yüksek bir mücevher seçerler. Kuvars ve yakut onların taşıdır.
Evet sevgili Oğlak kadınları ★ İyi ki doğmuşsunuz. Sizler olmasaydınız, bu hayatta başarıya ulaşmak ve hedeflerimize doğru yürümek konusunda ışıksız kalırdık. Sakinliğinizin, sessizliğinizin, her daim hissettirdiğiniz güçlü güveniniz ve sorumluluk duygunuzun bu dünyaya çok iyi geldiğini düşünüyorum. Biliyorum en çok hayat amacınızı bulamamaktan ve gerçekleştirememekten korkuyorsunuz ve benim sizler için tek dileğim
hedeflerinize ulaşmanız ve hayat amaçlarınızı gerçekleştirebilmeniz 🙂 2020 yılı Oğlak enerjisinin çok yoğun olacağı bir yıl olacak. Sizi geri çeken eski kalıplarınızı bırakma ve geleceğe ve zirveye doğru dönüşme zamanı. Şahane bir yaş olsun!! 

2019’u 2020’ye bağlayan bu Oğlak dönemine 26 Aralık’ta 4 derece Oğlak burcunda olacak bir Güneş Tutulması ile birlikte giriyoruz. Arkasından 10 Ocak’ta 20 derece Yengeç burcunda Ay tutulması ve 12 Ocak’ta toplumları ve bireyleri etkileyecek olan Satürn-Plüto birleşmesi yaşayacağız. Yüksek enerjili bir sene olacak 2020 yılı ve hedef koymak, hedeflerimiz için çalışmak, bizi geride tutan eski enerjileri bırakmak ve ileriye doğru gitmek için önemli bir sene. 

 

  • 26 Aralık Güneş Tutulmasına Şans ve bolluk gezegeni Jupiter eşlik ederken, Boğa burcundaki Uranüs de destek açılar gönderiyor olacak. Kişisel haritalarımızın 4derece Oğlak’a düşen yerinde şans ve fırsatların yanımızda olacağını, ve ani gelişen olayların bize büyüme getireceğinden bahsedebiliriz. Özellikle çabalarımızın sonuçlarını alabiliriz. Mücadelesini verdiğimiz konular bize başarı getirecek. 
  • 10 Ocak’ta yılın ilk Ay tutulmasını yaşayacağız. 2020 senesinde 4 tane ay tutulması yaşayacağız. Bu tutulmada Ay 20 derece Yengeç burcundayken Güneş, Merkür, Satürn, Plüton tam karşısında Ay’a karşıt açı yapıyor olacak. Sert bir yüzleşmeden bahsedebiliriz. Duygusal olarak korunma ve saklanma ihtiyacı içinde olabiliriz. Korkularımızla yüzleşebilir, duygusal dalgalanmalar yaşayabiliriz. Dünyadaki mevcut yapı dönüşecek ve tabi ki bunlarla ilgili krizlerle karşılaşmak muhtemel. Dünya ve yönetim şekilleri dönüşürken bireysel bazda denge ve sakinlik içinde kalarak kendi sıçrayışlarımızı yapabiliriz. Unutmayın ki böyle enerji yüklü zamanlar dönüşüm ve sıçrayış için büyük fırsatlar içerirler. Artık bize hizmet etmeyen, bizi geri çeken duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bırakma ve bitirme zamanı. Hayatınızdan çıkmasını istediğiniz şeyler için bitirme zamanı. Farkındalıkla içinden geçmeniz dileğiyle..

 

Nutan Özge Özek

Astro-Coach 


Koç ve Yükselen Koçlar:

Kariyeriniz ve toplumsal rolünüzle ilgili gündemler..

Uzun zamandır kariyerinizle ilgili mücadeleniz var. Çabalıyorsunuz, uğraşıyorsunuz, kimi zaman sonuç alıyorsunuz, kimi zaman sabrınız yetmiyor ve hayal kırıklığı yaşıyorsunuz ama artık bu konuyu netleştirmek ve nihayetlendirmek istiyorsunuz. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber beklenmedik başlangıçlar olabilir. Otorite figürlerinden destekler alabilirsiniz. Finansal olarak güzel bir destek alabilirsiniz. 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber de yaşayacağınız farkındalıklar ya da olaylar sayesinde sizi hedeflerinizden, geleceğinizden geri tutan konularla yüzleşme ve artık size hizmet etmeyenlerle vedalaşma zamanı. Mesleki  anlamda verdiğiniz mücadele ve gerginlikler artarken bu yüksek enerjiyi lütfen kendinizi yenilemek ve gücünüzü ortaya çıkartmak için değerlendirin.

 

Boğa ve Yükselen Boğalar:

İnanç ve düşünce kalıplarınızı dönüştürme zamanı..

Geçen sene Uranüs’ün burcunuza girmesiyle beraber zaten hayatınızda ciddi dönüşümler başlamıştı. Şimdi de Oğlak burcundaki bu enerjiyle fikirleriniz, düşünceleriniz, inançlarınız, hayata bakış açınız değişiyor, dönüşüyor. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber beklenmedik yurtdışı konuları, uluslararası işler, yüksek eğitim, ithalat-ihracat, basım-medya ve/veya hukuki konularla ilgili önemli başlangıçlar olabilir. Eğitim hayatına veya çok daha derin felsefi konulara giriş yapabilirsiniz. 10 Ocak Ay Tutulmasıyla beraber de yoğunlaşan bu enerji özellikle bu konularla ilgili sizi bir dönüşüm içine sokabilir. Artık sizi geri tutan ve ilerlemenizi engelleyen düşünce ve inanç kalıplarını bırakma zamanı.

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

Finansal kaynaklar ve ortaklaşa kazançlar gündeminizde..

Önemli krizler atlattınız, ciddi yollar kat ettiniz. 2020 yılı içerisinde yepyeni dünyalara açılmadan önce son bir kez kaynaklarını, ortaklaşa elde ettiğin kazançları, eşten ve ortaktan gelen gelirlerini kontrol et ve dönüştür diyor. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber beklenmedik gelişmeler, ortaklaşa gelirler, kaynaklar, fırsatlar karşınıza çıkabilir. Borçlarınız, kredileriniz varsa kapatmak ya da yeniden yapılandırmak için fırsatlar çıkabilir. Miras, sigorta, vergi gibi konular gündeme gelebilir. 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber özellikle finansal alanda karşınıza çıkabilecek durumlar gücünüzü elinize alıp dönüşüm sağlayabilmeniz için farkındalıklar getirecektir. Gerginliğiniz artarken (özellikle eşinizle veya ortağınızla anlaşmazlıklarınız artabilir) bu yüksek enerjiyi kontrollü ve sistematik ilerlemek ve kendi gücünüzü elinize almak için değerlendirin. 

 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Evlilik ve ilişkilerle ilgili dönüşüm zamanı..

İlişkilerinizle ilgili önemli sınavlar atlattınız. Şimdi yenilenme ve derinleşme zamanı. Bu süreçte belki boşandınız, belki evlendiniz, belki problemlerinizi gördünüz ve çözmek için adım attınız. Bir şekilde kabuğunuzdan dışarı çıktınız. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber karşınıza beklenmedik gelişmeler, şanslar çıkabilir. İkili ilişkilerde şans sizden yana. Belki ilişkinizi artık evliliğe taşıma zamanının geldiğini fark edeceksiniz. Belki karşınıza aynı idealleri taşıyan biri çıkacak. Sürecin tadını çıkartırken 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber bu konularla ilgili ciddi bir dönüşüm içine girebilirsiniz. Evliliğinizin, ortaklarınızın ya da karşınızdaki herhangi bir kişinin yarattığı gerginlik ve engelleri aşarak kendi gücünüzü ele alma zamanı. Belki de kendi kendinizi engelliyorsunuzdur. Olayları duygusal dramaya veya kişisel algılamaya girmeden farkındalıkla değerlendirin. 

 

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Çalışma koşullarınızı ve sağlığınızı yeniden düzenleyeceksiniz..

İş ve çalışma koşullarınızın değiştiği ve yeniden yapılandığı bir dönem geçirdiniz. Bir yandan da günlük rutinleriniz, bedensel sağlığınız, çalışma arkadaşlarınız, gününüzü geçirdiğiniz koşullarınız değişiyor, gelişiyor. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber karşınıza yepyeni fırsatlar çıkabilir. Çalışma koşullarınız değişebilir, ektiklerinizin meyvelerini almaya başlayabilirsiniz. Kendinizi belki de çok daha stressiz, sağlıklı ve keyif alacağınız bir hayata doğru götürüyorsunuz. Ancak 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber tüm bu gündemlerin hayatınızda ne kadar elzem olduğunu fark edebilirsiniz. Sağlık, iş ve çalışma koşullarının baskısı üzerinizde artarken aslında nasıl bir dönüşüme ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Üzerinizde artan baskının sizi manipüle etmesine değil, bu yüksek enerji ile gücünüzü elinize almaya odaklanın. 

 

Başak ve Yükselen Başaklar:

Yaşam enerjinizi nerde baskılıyorsunuz?

Aşk hayatınız, duygusal ilişkileriniz, çocuklarla ilgili gündemleriniz, yaratıcılığınızı ortaya koyuş şekilleriniz dönüşüyor. Bir süredir yaşamın neşesini hissedemiyor, yaşam enerjinizi bulamıyordunuz. Belki de bu konuları fazlaca ciddiye alıyor ve serbest bırakamıyordunuz. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla özellikle bu alanlarda güzel gelişmeler olacak. Hobileriniz ve yaratıcılığınız artabilir, çocuklarınız veya duygusal ilişkilerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu konularla ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Ancak 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber bu konularla ilgili üzerinizdeki baskı artabilir. Artık size hizmet etmeyen ve geri tutan alışkanlıklarınızı bırakma ve dönüşme zamanı. Karşınıza çıkan gerginlikleri bu mahiyette, neyi görmem ve dönüştürmem gerekiyor diye görmeniz faydanıza olacaktır. 

 

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Aile, ev, yuva, geçmiş konular gündeminizde.. 

Son zamanlarda bu konularla ilgili ciddi değişimler yaşadınız. Belki evinizi değiştirdiniz, hiç tanımadığınız bir mahalleye taşındınız, ebeveynlerinizle ilgili zorlayıcı gelişmeler yaşadınız, ata yükleri ile uğraştınız. Şimdi bunların meyvelerini alma zamanı. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber ektiklerinizin meyvelerini toplayacaksınız. Karşınıza güzel gelişmeler ve şanslar çıkabilir. Ancak 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber özellikle aileyi, evi ve toprağı belirten bu konularla ilgili üzerinizdeki baskı ve farkındalık artabilir. Kendinizi yalnız ve izole hissedebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili konularda bu süreci tetikleyebilir. Bu yüksek enerjiyi kendi gücünüzü elinize alıp, artık size hizmet etmeyen bu duygu ve davranış alışkanlıklarını bırakmak ve dönüştürmek için kullanırsanız faydasını görürsünüz. 

 

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Zihinsel sınırları aşmak mümkün.. 

Fikir ve düşünceleriniz, kendinizi ifade ediş şekilleriniz, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle olan ilişkileriniz değişiyor, dönüşüyor. Belki yeni eğitimlere katılmayı düşüyor ya da belki kısa seyahatleriniz sizi dönüştürüyor. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber bu konularla ilgili güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapabilir, kardeş ve yakın çevrenizden destekler görebilir, iletişim ağınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Ektiğiniz düşüncelerin meyvesini alma zamanı. Ancak 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber özellikle düşüncesel gerginliğiniz artabilir, zihinsel karmaşa yaşayabilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili durumlar canınızı sıkabilir. Karşınızdakileri manipüle etmek isteyebilirsiniz. Tüm bu süreci farkındalıkla yaşarsanız aslında size artık hizmet etmeyen ve karamsarlığa götüren düşünce ve davranış kalıplarınızı görüp bunları dönüştürmek için büyük fırsat verdiğini görürsünüz. Zihinsel sınırları aşmak mümkün.

 

Yay ve Yükselen Yaylar:

Finansal konular sizi sıkıştırıyor..

Tüm derdiniz tasanız kendi paranızı kazanmak. Finansal kaynaklarınız üzerinde uzun zamandır düşünüyor, çabalıyor, 2 ileri 1 geri gidiyorsunuz. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber şimdi ektiklerinizi biçme zamanı. Karşınıza yeni fırsatlar, iş imkanları çıkabilir. Bu konularla ilgili yepyeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Yöneticiniz Jupiter çalış diyor zaten. Bu sene sabırla çalışma zamanı. 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber bu konu üzerindeki tüm krizler ortaya çıkabilir ve gerginliğiniz artabilir. Kendinizi ortak kazanılan paralar, eşin veya ortağın parası, sizin kendi kaynaklarınız, sigorta, vergi, kredi gibi konuların arasında bulabilirsiniz. Belki daha büyük sorumluluklar altına girmeniz gerekebilir. Gücünüzü elinize alıp sıçrayış yapma zamanı. Akıllıca ve stratejik hareket edin. Bu yüksek enerjiyi dönüşümünüz için kullanın.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Oğlaklar..

Nasıl enerji yüklü bir seneye giriyorsunuz anlatamam 🙂 Umarım bu enerjiler hedeflerinize doğru büyük sıçrayışlar getirir. Nice güzel yaşlarınız olsun. Bir çok gezegen sizin burcunuzda. Değişim diyor, dönüşüm diyor, sakinlik ve irade ile ilerle diyor, çalış diyor. Hayatlarınızda yeniden doğum söz konusu. Yepyeni vizyonlara, hedeflere ve kişilik bütünlüğüne doğru evrileceksiniz. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber tüm niyetlerinizi koyun ortaya. Kendinizle ilgili, hayatınızla ilgili, toplum ve dünya ile ilgili neler istiyorsunuz? Siz bu süreçlerin neresindesiniz? Hangi adımları atmanız gerekiyor? 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber kendinizi karşıdan görme fırsatınız olacak. Kendiniz ve ilişkilerinizle ilgili çok daha pozitif ve sevgi dolu günlere gitmek için görün engellerinizi ve aşın sınırlarınızı. Bu gücü içinizde bulabileceksiniz. 

 

Kova ve Yükselen Kovalar:

Bilinçaltı ve kontrol edemediğiniz konular gündemde..

Zorlu bir sene geçirdiniz sevgili Kovalar. Korkularınızla yüzleştiniz, içsel dünyanızla karşılaştınız, bilinçaltınızla yüzleştiniz ve güzel dönüşümler yaşadınız. Şimdi ektiklerinizi biçme zamanı. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber ruhsal anlamda ilerlemek için güzel fırsatlarınız olabilir. İhtiyacı olanlar için hizmette olabilirsiniz, yardım kuruluşlarında yer alabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelen sessiz ve sakin ortamların tadını çıkartabilirsiniz. 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber kontrol edemediğiniz bu süreçlerle ilgili gerginliğiniz artabilir. Kontrol etme kapasiteniz yüksek ama süreçler kontrol edebileceğiniz şekilde değil. Belki de teslimiyet ve akışa teslim olmak sizin için büyük bir sıçrayış olabilir. Neticede sizi kontrol edemediğiniz konularda ilerlemekten alıkoyan ne varsa onları fark edip bırakmak için muazzam bir dönem. Farkındalıkla yaşayınız.

 

Balık ve Yükselen Balıklar:

İdealleriniz uğruna harekete geçmek için neye ihtiyacınız var?

Sosyal çevrenizle ilgili sorumluluklarınızın arttığı, çok çalıştığınız, sosyalleştiğiniz, belli bir ideali paylaşan kalabalıklar içinde olduğunuz bir dönemden geçtiniz. Bu süreç sizi değiştirdi, dönüştürdü. Şimdi ektiklerinizi biçme zamanı. 26 Aralık Güneş tutulmasıyla beraber özellikle bu alanlarda fırsatlarınız olabilir. Yeni planlar ve programlar yapabilirsiniz. İdealleriniz ve çevreniz değişiyor. Ancak 10 Ocak Ay tutulmasıyla beraber bu alanlardaki yüzleşmeniz ve gerginliğiniz artabilir. Gelecekle ilgili umutsuzluğa kapılmadan, daha pozitif ve büyük idealler için neleri dönüştürmeniz gerekiyor ona odaklanın. Sizi ideallerinizden geri tutan şeyleri fark etmek için süper bir zaman. 

 

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Asto-Coach