2019 Trendleri ve Yay – Aylık Burç Yorumunu Keşfet

Yay Kadını ve Trendleri

Herkese merhabalar 🙂 Kışa doğru yaklaşırken nasılsınız diyeceğim ama havalarda da bahar esintisi. Bir türlü kışa giremiyoruz gibi 🙂 Yoğun bir Akrep döneminden sonra sanırım hepimiz Yay döneminin iyimserliğini ve neşesini dört gözle bekliyoruz gibi düşünüyorum.  Merkür retrosu ve Akrebin derinliği güzel çalkaladı hepimizi, değil mi?

Evet sevgili özgür ruhlu, maceraperest Yay kadınları burada mısınız? Gerçi şu an her biriniz dünyayı keşfetme güdüsünde bir yerlerde olabilirsiniz ama neyse ki internet ve akıllı telefonlar, beni okuyorsunuzdur diye umuyorum 🙂 Ateş elementinin en değişkenidir Yay. Ateşini, coşkusunu, neşesini, ilhamını, gezip gördüklerini ‘yay’mak ister. Dünyayı keşfetmek, başka kültürleri tanımak, öğrenmek, gelişmek, büyümek ister. Özgürlüğüne düşkündür Yay kadını. Belli bir hayat görüşü ve anlayışı vardır. Öyle masa başında çalışıp, sürekli aynı yerlerde aynı şeylerle ilgilenmek onun için ölüm gibidir. Maceraya atılmalı, doğanın içinde olmalı, gezgin ruhunu ortaya koymalıdır. O yüzden bir Yay kadını dediğinizde giyim tarzı da onun bu özgür ruhuna uyum sağlayabilecek özgürlükte ve rahatlıkta olmalıdır. Öyle klasik moda anlayışının ve klasik takımların içine sokamazsınız Yay kadınını. Kendine has bohem bir tarzı olmalıdır. Genellikle rahat, spor, salaş, bol pantolonlar, uzun etekler, etnik dokunuşlar tarzında rahat ederler. Spor ayakkabılar, püsküllü çizmeler, etnik pançolar, kemerler, yelekler, uzun el örgüsü hırkalar tam bir Yay enerjisindedir. Pufidik montlar, desenli temalı bereler, her daim sokakta ve yollarda olmanın konforunu yaşatan tüm rahat giyim tarzı Yay’ın enerjisinden kaynaklanmaktadır.

Yay burcunun yöneticisi şansın, bolluğun, büyümenin, inancın, felsefenin gezegeni Jupiter’dir. O yüzden bir Yay kadını için büyümek, genişlemek, belli bir inanca ve felsefeye sahip olmak önemlidir. Hayata pozitif gözlerle bakar. Keşfetmenin verdiği heyecan ve merakla genellikle coşkulu, neşeli ve abartılı tavırları vardır. Ancak en çok dikkat etmesi gereken şey de yargılarıdır. Özgürlükleri kısıtlandığı ya da büyüme ve yayılma enerjisi engellendiğinde gayet fanatik, yargılayıcı, kendi kural ve prensiplerini dayatmaya çalışan, adeta vaaz veren, önyargılı, böbürlenen ve hoşgörüsüz olan taraflarına denk gelebilirsiniz. O yüzden ne yapıp ne edip bir Yay kadınının özgürleşmesine ve keşfetmesine alan açın 🙂 Onu alıp masa başında saatlerce oturtmayın. Kendini rahat hissetmediği kalıpların, tarzların, standartların içine sokmayın. En güzel hediye olarak onlara ya bir seyahat çantası hazırlayın ya da bir uçak bileti alın 🙂 İnanın çok mutlu olurlar.

Alışverişe para harcamaya meraklıdır Yay kadını. Dünyayı gezer, inceler, farklı akımların tarzlarını bilir, öğrenir, deneyimler, kendi kullanır. Gidip gördüğü her yerden bir şeyler aldığı için fazlaca kıyafeti vardır. Hem toplamayı sever, hem de her an bir sırt çantasıyla bir yerlere gidecekmişçesine pratik ve hazırdır. Bir sırt çantasıyla dünyayı gezebilir. Küpe, kolye gibi aksesuarlara ve özellikle etnik olanlara düşkündür. Şaman aksesuarları olsun, tüylü büyük küpeler olsun, diğer ülke ve kültürlerin kullandığı aksesuarlar olsun her birini ayrı ayrı çok sever ve günlük yaşantısında kullanır. Gündüzleri daha çok spor giyinse de geceleri bir anda abiye ve şık elbiselere dönüş yapabilir. Ama yine de kendine has, özgür bir tarzı olacaktır. Unutmayın ki değişken nitelikte olan Yay kadınının da tarzı ve stili de son derece değişkenlik gösterebilir.

Yay kadını en çok yeşil ve koyu mavi renklerini sever. Ateş elementi olduğu için parlak ve baskın renkleri kullanmakta cesurdur. Jean pantolonlar ve spor ayakkabılar vazgeçilmezidir. Rahat ve şık hissedecekleri bol ve uzun pantolonlar, şalvar stili etnik desenli pantolonlar/ etekler, beyaz tshirt ve örgü kazar ve hırkalar, açık dağınık veya bol toplanmış saçlar ve omuzlarına taktıkları sırt çantaları ve etnik aksesuarları ile adeta özgür ve seyyah ruhlarını ortaya koyarlar. Doğada vakit geçirmeyi ve spor yapmayı sevdikleri için tayt- sweetshirt parçaları doludur. Moda onlar için önemli değildir ama giydiği ayakkabı ve kıyafetin rahatlığı ve kalitesi önemlidir. Mümkün olduğunca ergonomik ve doğal dokuları tercih ederler. 

Evet sevgili Yay kadınları iyi ki doğmuşsunuz. Umarım bol boz gezeceğiniz ve yeni yerler keşfedeceğiniz, ufkunuzun daha da genişleyeceği bir yıl olur sizler için. Özgürlüğünüz, neşeniz, heyecanınız, merakınız her birimize ilham olsun. Her an’ınız kutlamaya değer olsun.

Bu ay gökyüzü nispeten daha rahat ve keyifli olacak. Geçtiğimiz ay yoğun su ve ateş elementleriyle uçlarda seyrederken, bu dönem toprak elementinin artmasıyla ayaklarımız biraz daha yere basacak ve somut adımlar atabilmeye başlayacağız. 26 Kasım’da 4 derece Yay’da güzel bir Yeniay olacak ve o günden sonra harekete geçmek için güzel zamanlar. Başlatmak ve büyütmek istediğiniz işlerinizi devreye sokabilirsiniz. İlişkilerimizde çok daha sakin, somut ve kararlı ilerleyeceğiz. Zaten Yay dönemine aşkın gezegeni Venüs ile şans gezegeni Jupiter’in bir araya gelmesiyle giriş yapıyoruz. Bu dönemi güzel değerlendirin 🙂 12 Aralık’ta da 19 derecede İkizler burcundaki dolunay ile özellikle ilişkilerimiz ile ilgili büyük farkındalıklar yaşayacağız. Aldanmalara ve gördüklerimizi yanlış algılamamaya dikkat etmekte fayda var.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

Koç ve Yükselen Koçlar:

İşlerinizle ilgili karşınıza güçlü ve imkanlı kişiler çıkabilir..

Enerjinizin yükseleceği, özellikle yurtdışı projeleri, medya-basım, ticaret, sosyal medya gibi alanlarda güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Özellikle Kasım ayının sonuna kadar üstleriniz ya da müşterileriniz tarafından destekleniyor ve beğeniliyorsunuz. Ancak Aralık ayına girmemizle beraber sevdiklerinizin ilgisine daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Standartlarınız çok yüksekse biraz düşürmekte fayda olabilir, zira bazı tatminsizlikler canınızı sıkmasın. Harcamalarınıza da dikkat edin. Bazen hiç düşünmeden coşkuya kapılıp fazlaca harcama yapabiliyor, sonra da finansal kaynak arayışına giriyorsunuz. İşleriniz ve yoğunluğunuz artacak. Sık sık seyahat veya iş gezisi olabilir. Yeniay’la birlikte özellikle yurtdışı projeleriniz, seyahatleriniz, eğitimleriniz, ticaretiniz gündeme gelecektir. Bir şeyleri rayına sokmak ve finansal kaynak yaratmak için güzel zaman.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

İlişkilerde gerginliklere dikkat edin..

İnatçılığınızı bırakmazsanız ilişkilerinizle ilgili bazı gerginlikler ve anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Bu dönem biraz egzersiz yapmak iyi gelecektir ama kendinizi fazla yorup tahammülünüzü düşürmemeye dikkat edin. Ortağınız veya partnerinizle bazı evrak işleriniz olabilir. Kendinizi biraz engellenmiş ve anlaşılmıyor hissedebilirsiniz ama güzel haber Aralık başı itibariyle aşk enerjiniz yüksek olacak. Yurtdışından sevdiğiniz insanlar gelebilir ya da bir seyahatte aşık olacağınız kişiyle karşılaşabilirsiniz. Eğer eşiniz varsa da romantik bir tatil programı yapabilirsiniz. Öğrenciyseniz dolunaya doğru hocalarınızın desteğini göreceksiniz. Yurtdışı projeleriniz varsa kalıcı ve somut adımlar atmak için doğru zaman. Sorumluluklarınızı alın ve çabanızı eksik etmeyin. Yüzdünüz yüzdünüz kuyruğuna geldiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

İkili ilişkilerinizin hareketli olacağı bir dönem..

Rakipleriniz veya açık düşmanlarınızın karşınıza çıkacağı bir dönem. Fazlaca kalabalık ve hareketli günler sizi bekliyor. Biraz geri çekilip olaylara uzaktan bakmak ve strateji geliştirmek size fayda yaratacaktır. Danışmanlık almak, bilen kişilerin desteğini istemek için ideal zaman. Önemli anlaşmalar yapmanız, imzalar atmanız gerekebilir. Günlük koşturmacanız ve işleriniz de yoğun olacak. Bu kadar hareketin içindeyken acele ve fevri kararlar almayıp, bir bilenden destek almak gerçekten çok önemli. Eğer her şeyi kendi başınıza halletmeye çalışırsanız fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Siz yine de sağlığınıza dikkat edin ve kendinizi fazla yormayın. Dolunayla beraber son 6 ayın güzel bir neticesini alacaksınız. İlişkiniz ya da finansallarınızla ilgili bir düzenleme yapmanız gerekebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Evlilik veya ortaklık durumları söz konusu..

Enerjinizin, tutkunuzun yüksek olduğu, hedeflerinize kararlılıkla ilerlediğiniz bir dönem. Etrafınızda güzel bir çekim alanı yaratıyorsunuz. Hobilerinizi ve yaratıcılığınızı ortaya koyuyorsunuz. İşverenlerinizin ya da müşterilerinizin talepleri artacağı için günlük rutin ve işleriniz biraz fazlalaşacak ve daha çok çalışmanız gerekecek. Sağlığınızla ilgili de ertelediğiniz kontrolleri yaptırmanız iyi olacaktır. Bu döneminizi iyi disipline edin, aksi takdirde bu yoğunlukta gerçekten zorlanabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onun sağlığına da dikkat etmeniz iyi olacaktır. İkili ilişkilerinizde sıkıntılarınız varsa onları toparlamak, karşılıklı bir denge yakalamak için güzel zaman. Evlilik planları için de çok ideal bir dönemdesiniz. Yeniayla birlikte evlilik, ortaklık gibi gündemleriniz olabilir. Belki de günlük koşturmacalarınız hep bu yüzden olacak belli mi olur 🙂

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Bu dönem ev için koşturmalarınız var..

Aile içerisinde bazı gerginlikler/verilmesi gereken kararlar olabileceği gibi evinizle ilgili koşturmanız gereken tadilat, tamirat gibi işleriniz olabilir. Evdeki gerginliklere yapıcı çözümler bulmaya çalışın. Zira yaratıcılığınız çok yüksek olacak. Koştururken evde olabilecek ufak tefek kazalara da dikkat edin derim. Yine de her ne olursa olsun enerjinizin, keyfinizin, yaratıcılığınızın yüksek olduğu bir döneme giriyorsunuz. Aşksal veya hobisel faaliyetleriniz artabilir 🙂 Çocuk planlarınız varsa yine bereketli bir dönem olduğunu söyleyebilirim. Yaratıcılığınızı ve becerilerinizi rahatlıkla ortaya koyarken altınızda ya da yanınızda çalışan kişilerinde desteğini göreceksiniz. Karşınıza iş fırsatları da çıkabilir. Her şey yolunda giderken finansal olarak fazla açılmamaya ya da bütçenizi yanlış hesaplama hatalarına girmeyin.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Aşktan yana şansınız yüksek..

Hareket enerjiniz, cesaretiniz, özgüveniniz gayet yüksek bu ara. Yeni şeyler öğrenmek adına birden fazla şeyle ilgilenebilirsiniz. Hızlı karar vermeniz ya da fikirlerinizi hızlıca belirtmeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kardeşlerinizle biraz ilgilenmeniz gerekebilir ama gerginlik yaşamadan güzelce halletmeniz iyi olacaktır. Aile ve evinizle ilgili gündemleriniz olacak. Ebeveynlerinizin size ihtiyacı artabilir, onlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Yeniayla birlikte ev değişikliği, iş değişikliği gibi gelişmeler söz konusu olabilir. Dolunayla birlikte neticelerini almaya başlarsınız. Parasal anlamda da güzel bir döneme giriyorsunuz. Ticaretiniz varsa güzel satış yapıp toplu para alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber güzel bir tatil programınız olabilir. Hobilerinizi üretime geçirmek için güzel bir dönem.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Özgüveniniz yüksek, kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz..

Enerjinizi, tutkunuzu, yaratıcılığınızı yükseltecek bir döneme giriyorsunuz. Yeni bir şeyler öğrenmek, öğretmek, insanlara fikir vermek size çok iyi gelecek. Sadece başkalarının fikir ve düşüncelerine açık ve esnek olmama hallerinize dikkat edin. Eleştiriye kapalısınız ama bazen karşıt düşünceler karşınıza başka kapılar çıkartabilir. Bu dönem bolca sosyalleşeceğinizi, arkadaşlarınızla bir araya geleceğinizi söyleyebilirim. Ev ve aile konuları gündeminizde olabilir. Ailenizin size olan ihtiyacı yüksek olabilir. Siz de yuvanızda ve ailenizin yanında kendinizi daha güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili gündemler olabilir. Evinizle ilgili yapmak istediğiniz değişiklikler varsa tam zamanı. Dekorasyon, tadilat, yeni eşyalar, ev değişikliği, vs içinizden gelen dokunuşları yapabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Başarma arzunuz yüksek olacak..

Mars’ın da burcunuza girmesiyle beraber enerjiniz, harekete geçme dürtünüz, dayanıklılığınız ve cesaretiniz yükselmeye başladı. Bu enerji sizi sportif ve güçlü hissettirse de agresyon ve öfke de verebilir. O yüzden bunun farkında olup bu öfke enerjisini işte, sporda ya da hayatınızla ilgili önemli bir projede başarıya ulaşma enerjisine dönüştürün. Tezcanlılık sebebiyle oluşabilecek sakatlıklara da dikkat edin. Başarma arzunuza kendinizi iyi ifade edebilme yetisi de eklenince gerçekten güçlü bir dönem olacağını söyleyebiliriz. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve akrabalarınızla iyi iletişim içinde olabilirsiniz. Reklam, satış, pazarlama, sosyal medya kanallarında güzel etkiler bırakabilirsiniz. Yeni bir eğitime başlamak veya eğitim vermek için ideal zamanlar. Güzel bir seyahat programı yapabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Yay’lar 🙂

Hepiniz için muhteşem bir yıl dilerim. Unutmayın ki her doğum gününüzde kendiniz için yepyeni enerjiler içine giriyorsunuz. Tüm niyetlerinizi özellikle yeniay’la birlikte ek’menizi tavsiye ederim 🙂 Bu dönem sizin için yenileme, yenilenme dönemi. Kendinize güveniniz yükselecek, dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız, doğum günü kutlamalarınız olacak. Aralık ortası gibi kendinizi çok da rahat ifade edebilecek ve zekanızla ön planda olacaksınız. Çalışma ortamınız veya arkadaşlarınızla ilgili beklenmedik ani patlamalar olsa da olayları güzellikle rayına sokacak ve ahenk yaratacaksınız. Giyim, kuşam, aksesuar, takı, yeme-içme ve eğlenceye fazlaca para harcamaya başlayabilirsiniz. Biraz kendinizle hesaplaşmalarınız da olabilir. Ama yepyeni bir yıla girerken kendinizi fazla hırpalamadan yapacağınız bu hesaplaşmalar iyi olacaktır. Uzman birinden danışmanlık alabilirsiniz. Hayallerinize giden yolda sizi nelerin engellediğini fark etmeye ve enerji kaçaklarınızı bulmaya çalışın.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Biraz içinize dönüp kendinize zaman yaratın..

Tüm senenin değerlendirmesini yapmak ve kendinizle başbaşa kalmak için ideal bir dönemdesiniz. Özellikle dolunay zamanı daha önce fark edemediğiniz şeyleri fark edecek ve yeni kararlar alacaksınız. Geçmişle alakalı konular tekrar önünüze çıkabilir. Bir yandan da enerjinizin ve sosyal yetilerinizin yüksek olacağı, cazibenizin artacağı güzel günler. Kendinize bakım yapmak, dış görünüş ve giyim kuşamınıza özen göstereceksiniz. Aşk enerjiniz de yüksek olacak. Arkadaş toplantılarında yeni biri ile tanışıp etkilenebilirsiniz. Kalıcı ve uzun soluklu ilişkiler kurabilirsiniz. İşinizle ilgili gelirinizin ya da pozisyonunuzun artabileceği fırsatlar da karşınızda. Güzel değerlendirin. Tabi bu kadar sosyalliğin içinde kendinize zaman ayırıp, içsel hesaplaşmalarınızı yapabilme fırsatını kaçırmayın.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Grup çalışmaları için ideal zaman..

Grupça hareket edebileceğiniz, aynı ideale sahip kişilerle bir araya geleceğiniz bir dönem. Bir taraftan da kişisel hedefleriniz için mücadeleniz artıyor. Girişim cesaretiniz ve hevesiniz yüksek, o yüzden önünüze çıkan engellere tahammülünüz olmayabilir. Agresif olmadan, yaratıcı çözümlerle ilerlemeniz faydanıza. Üst yönetim veya otorite figürleri ile tartışmadan, kendi fikirlerinizde tutucu bir ısrarda olmadan daha sakin ve yapıcı bir şekilde ilerleyin. Eşinizin ya da partnerinizin desteğini, fikrini isteyin. Aşk ilişkilerinde geçici bir zorlanma olabilir ama içinize dönüp tüm ilişki süreçlerinizi gözden geçirmekte fayda var. Ev hayatınızla ilgili son zamanlarda oluşan gelişmeler neticesi evinizde vakit geçirmek, ritüeller yapmak iyi gelecektir.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Kariyerinizle ve geleceğinizle ilgili harekete geçme zamanı..

İşiniz, kariyeriniz, toplumsal yeriniz ve yapmak istediklerinizle ön planda olacağınız bir dönem. Güç ve imkan sahibi kişilerin desteğini görebilirsiniz. Övgüler alabilirsiniz. Otorite figürleri tarafından biraz zorlanabilirsiniz ama sosyal iletişim becerileriniz yüksel olacağı için kendinizi güzellikle ifade edebileceksiniz. Ama biraz koşturmanız şart. Hadi artık planlarınızı hayata sokmak için tam ideal zamanlar. Enerjiniz de yüksek. Beklediğiniz finansal destekleri de bulabilirsiniz. Artık harekete geçme ve hayallerinizi somutlaştırma dönemi. Girişim cesaretiniz de yüksek. Yanlış anlaşmalardan uzak durabilmek için karşıt görüşlere yargılarla değil merak ve açık bir kalp ile yaklaşın. Bazen kendi yargılarınız kendi önünüze geçebiliyor. Akışta akmaya çalışın.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach