Skinny Jeanlere Elveda: Hoşgeldin Slouchy!

Moda dünyasında büyük değişim rüzgarları esiyor. Topuklu ve sivri burun ayakkabılar yerlerini kaba, büyük sneakerlara; skinny jeanlerse “baggy” “mom” ve son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan “slouchy” jeanlere bıraktı. Rahatlığın ön planda olduğu bu değişiklik, müşteri talepleri ve bu talepleri karşılamak için “ oversize” ürünler üretmeye başlayan dev mağaza zincirlerini kökten etkiledi. Mağaza vitrinlerinde bol kesim sweatshirtler, uzun etekler, bol ceketler yer almaya başladı.

Kot devriminde de skinny jeanleri ilk deviren boyfriend kesimliler oldu. Onu takiben gelen “mom jean” modası ortalığı kasıp kavurdu, etkileri ise daha birkaç sezon devam edecek gibi gözüküyor. Ama yeni sezona damga vuran yepyeni bir model oldu: nam-ı değer “Slouchy” veya türkçeleştirilmiş haliyle “Balon pantolon” olarak adlandırılan bu jeanler, şu anda tüm “it girl” dediğimiz modayı yakinen takip eden isimlerin dolaplarında yerlerini aldı bile. “Peki ya rengarenk ve farklı kumaş türlerinden çeşitlerine rastlayabileceğimiz bu slouchy jeanleri nasıl kombinlesem ki?” sorunu duyar gibiyiz. İşte senin için birkaç kombin önerimiz;

Gündüzden geceye;

Slouchy jeanin üzerine hareketli bir bluz tercih ederek, kombinini gündüzden geceye geçmeye hazır hale getirebilirsin. Aksesuarlar ise her zamanki gibi en büyük yardımcın! Çeşitli kolyeler, slouchy pantolonun, şık bluzun ve bir taç dokunuşuyla, rahatlığından ödün vermeden şık olabilirsin.

Blazer ceket dokunuşu;

Pek çok kombinin kurtarıcı parçası oversize bir blazer ceketle, konforu ve şıklığı zirveye taşıyabilirsin. Genelde oversize parçalar tercih eden stil ikonu Hailey Baldwin gibi topukluyla birleştirebilir ya da beyaz bir sneaker ile şık / spor bir görünüm elde edebilirsin.

 

Risksiz seçimler;

Bembeyaz bir gömlekle kombinleyebileceğin slouchy pantolonunla, hem ofis hem sokak modasını yakalayabilirsin. Sonuçta beyaz gömlek her dolabın olmazsa olmazı değil mi? Soğuk havalarla beraber; bot & slouchy & beyaz gömlek üçlüsü vazgeçilmezin olacak, bizden söylemesi.

 

Slouchy jeanlerin uygun fiyatlı seçeneklerini Dolap’ta keşfedebilirsin! Milyonlarca kadının tercihi Dolap, trend parçaları yakalaman için seni çağırıyor.