2019 Trendleri ve Akrep Burcu – Aylık Burç Yorumunu Keşfet

Akrep Kadını ve Stili

Merhaba Sevgili Dolap Üyeleri 🙂 Nasıl gidiyor her şey? Günlerin kısalmasıyla beraber artık Akrep burcunun dönemine girmiş bulunuyoruz. Tutkulu Akrep kadınları burada mısınız? Sizin döneminiz başlıyor 🙂

Akrep dönemi transformasyon dönemidir. Ağaçlar baharda tekrardan canlanabilmek için yapraklarını dökecek, fazlalıklarından arınacak ve toprağı korumak amacıyla gübre olacaktır. Bu dönemin teması ölmek ve yeniden doğmaktır. Transformasyon, dönüşüm, güç, hakikatin gizemini aramak hep Akrep’in temasıdır. O sebepledir ki bu döneme doğmuş Akrep kadınları da güçlü, gizemli ve transformatiftir. Risk almayı, dönüşmeyi, gücü yönetmeyi severler. Ve tarzlarıyla bunu çok iyi hissettirirler.

Akrep kadını denince tabi ki ilk akla gelen seksi, karizmatik ve gizemli tarzlarıdır. Genellikle koyu renkleri, siyah ve kırmızı renkleri tercih etseler de mor, bordo gibi renkler de en çok Akrep kadınına yakışır. Tutkularını ortaya çıkartan dar kesimli, derin yırtmaçlı, dekolteli, kadınsı kıyafetleri tercih ederler. Çiçekli böcekli tarzlardan uzak dururlar. Genellikle tek renk, vücuda oturan; dar elbise, kalem etek, takım elbise tarzı stilleri vardır. Seksi olmak için çabaları yoktur ama ruhları öyledir. Nasıl giyinirlerse giyinsinler tek bir dokunuşla bile o derin ruhlarını ortaya koyarlar. Deri’nin her çeşidine: deri etek, deri ceket, deri pantolon bayılırlar. Gece elbisesi olarak vücut hatlarını belli eden saten veya deri elbiseleri tercih ederler. Stilettolar kesinlikle onlar için yaratılmıştır. En paspal hallerinde bile ince topuklu, sivri burunlu ayakkabılarından vazgeçmezler. Dantelin ve dekoltenin gizemini severler.

Akrep su elementi olduğu için duygular ve sezgisellikle direkt alakalıdır. Baktı mı karşısındakini okur. Duyguyu sabit tutar. Sevdi mi sonuna kadar, sevmedi mi ölene kadar duyguları sabittir. Hep en uç köşelerdedir, ya siyah, ya beyazdır. Ara tonlara ve duygulara esnemekte zorlanır. Aynen  giyim tarzları  gibi. Öyle ara tarzları, ara renkleri kullanmazlar. Belli bir tarzları vardır ve dışına çıkmazlar. Kişilerin ve olayların yaşattığı duyguları unutmazlar. Çaktırmaz, aciz görünmekten ödü kopar, her daim cool görünür ama yeri ve zamanı geldiğinde intikamını alır. İşte bir Akrep kadını bu kadar güçlü ve keskin özellikleri ya kendini ve karşısındakileri manipüle edecek, ya da transforme edecektir. Mutlaka bu manipülatif gücüne dikkat etmelidir, zira elbet hayatının belli bir döneminde nefret, kıskançlık, kindarlık ve intikam gibi keskin ve yıkıcı duyguları ile yüzleşecek ve sonrasında arınma sürecine girecektir. İşte önce kendini yıkıp yeniden doğuran Akrep kadını artık dünyayı yeniden doğurabilmek ve dönüştürebilmek için evrensel görevini devralacaktır.

Akrep kadını güçlüdür, başarılıdır, cesurdur. Özellikle gözleri dikkat çekicidir. Bakışları keskindir. Göz makyajını severler ve rimel, eyeliner, göz kalemi en çok kullandıkları makyaj malzemeleridir. Dumanlı göz makyajı ile gözlerini ve bakışlarını daha da ön plana çıkartarak adeta içlerindeki duygu ve tutkuyu gözlerinden dünyaya yayarlar. Aksesuarları çok severler ve genelde büyük aksesuarları tercih ederler. Büyük yüzükler, kolyeler, küpeler, uzun şallar, atkılar, büyük çantalar, büyük gözlükler bir akrep kadınının olmazsa olmazlarıdır. Transformasyon ve dönüştürmeyi iyi bildikleri için kıyafetlerini de dönüştürme; artık giymediği bir elbiseyi farklı şeylere dönüştürme becerileri yüksektir.

Güneş’in Akrep takım yıldızına girmesiyle beraber artık çiçekli, pileli eteklerden daha vücuda oturan, derin yırtmaçlı veya dekolteli, sivri burun topuklu, daha gizemli dişi tarzına geçiş yapıyoruz. Deri ceketler vitrinlerde yerini almaya başlayacaktır. Yüksek topuklu veya uzun çizmeler, kazak elbiseler, şallar, atkılar, büyük çantalar, skinny kotlar, kalem etekler ortaya çıkıyor. Elimizdeki kıyafetleri dönüştürebiliriz, farklı kemerler ile tarzlar üzerinde oynama yapabiliriz. Güçlü ve tutkulu kadın imajını ortaya çıkartmak isteyeceğiz. Yine bu dönemde hepimizin kişisel haritalarındaki Akrep’e düşen yerler tetiklenmeye ve ışık almaya başlayacak. Duygularda sabitlik, dönüşüm, arınma, merak ettiklerimizi dibine kadar araştırma, bilinmeyeni açığa çıkartma, güç savaşları gibi durumlar yaşayabiliriz. Unutmayın Akrep teması ölmek ve yeniden doğmaktır; artık size hizmet etmeyen iş, ilişki, duygu, düşünce gibi yükleri boşaltma ve arınma dönemini en yüksek hayrınıza kullanmanızı gönülden dilerim. Etrafımızı ve durumları kontrol etmeye değil, kendi dönüşümümüzü yapmaya bakalım. Zamanı geldiğinde daha sağlam doğabilmek için bu dönem yapraklarımızı dökmekten korkmayalım. Güç savaşlarına değil, bütünsel fayda ve iyiliğe odaklanalım.

28 Ekim’de 4 derece Akrep’te Uranüs temalı Yeniay gerçekleşecek. Beklenmedik ani olaylar karşısında risk alma veya sabit tutma ikilemi arasında kalabiliriz. Ani gelişen olayların şokunu yaşayabiliriz. Hayat bizi dönüşüme doğru iterken tutmaya/ sabit kalmaya çalışmak zorluklar getirecektir.

Ve 31 Ekim’de Merkür Retro hareketine başlayacak. Aşağıda her bir yükselen burç için hangi evlerinizin tetikleneceğini yazdım. Hepiniz de bildiği gibi Merkür Retro dönemleri yeni başlangıçlar için iyi değildir. Hayat ‘yeter artık hep ileri koşuyorsun, biraz dur ve yarım kalmışlarını toparla, geçmişe yeniden bak ve düzeltilmesi gereken şeyler varsa yeniden düzenle der. Geçmiş konular açılabilir, eski sevgililer ortaya çıkabilir, iletişim hataları yaşanabilir. 21 Kasıma kadar sürecin farkında olmakta fayda var.

12 Kasım’da da 19 derece Boğa’da Dolunay yaşayacağız. Kariyer ve finansal anlamda hedeflerimizin neresindeyiz, ilişkilerimizde dengede miyiz gibi sorulara cevaplar arayabiliriz.

Bu vesileyle doğum gününüz kutlu olsun sevgili Akrepler. İyi ki doğmuşsunuz. Tutkunuz ve dönüşüm gücünüz herkese ilham olsun niyetiyle..

Sevgiler

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

Koç ve Yükselen Koçlar:

Finansal konular ve ortak kaynaklarınızla ilgili yeniden yapılandırma gündemde..

Alacak verecek konusunda çok dikkatli olun Sevgili Koçlar. Ne kadar borcunuz var, ne kadar alacağınız var, vergi, sigorta, kredi, ortaklarınızın finansal durumları gibi tüm detayları gözden geçirmenizde fayda var. Merkür retrosunda hesaplama hataları söz konusu olabilir. Partneriniz veya eşinizle gerginliğiniz hat safhada. Sizi desteklemediğini ve hatta engellediğini düşünüyorsunuz. Bu ay bu konuyla ilgili artık devam ya da ayrılık kararı verebilirsiniz. Kasım ayı itibariyle yurtdışı projeleriniz hareketlenecek ve yabancılardan destek alma gibi şahane durumlarınız olabilir. Ortaklı işlere dikkat etmenizi öneririm. Gerginlikler çıkabilir. Kardeşiniz veya sağlığınızla ilgili ödeme yapmanız gerekebilir. Dolunayda hayatınızda gitmek istediğiniz yönle ilgili güzel destekler olacak.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

İkili ilişkilerinizde hareketlenmeler var..

İlişkilerinizle ilgili gelişmeler söz konusu. Artık bir ilişkiden ne beklediğinizi enine boyuna değerlendireceksiniz. Yeni biriyle tanışabilirsiniz, hayatınızdaki kişiyle derinleşmek isteyebilirsiniz. Ani beklenmedik olaylarla karşılaşabilir ve güç savaşlarına girebilirsiniz. Eski ilişkiler gündeme gelebilir, eski sevgililerden haberler alabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamadan önce eskinin tüm enerjisinden arındığınıza emin olun. Bu ay sağlığınıza biraz özen göstermekte fayda var. Günlük koşturmacanız sizi fazlaca zorlaması neticesinde kemik ve diş sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Kasım ortası itibariyle beklediğiniz bir alacak, vergi veya kredi durumlarınız varsa güzel haberlerini alacaksınız. Finansal anlamda yeni borç yapmadan, durumunuzu toparlamakta ve yeniden yapılandırmakta fayda var. Dolunayla birlikte özellikle yurtdışından veya yabancı kaynaklı projelerden destekler alabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Sağlık konuları gündeminizde..

Günlük rutinleriniz, çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve genel sağlığınızla ilgili yeniden yapılandırma ve fazlalıklardan arınma dönemine giriyorsunuz sevgili İkizler. Beklenmedik gelişmeler sizi düzenli bir diyete veya spora başlamaya, günlük rutinler oluşturmaya sevk edebilir. Kendinizin ve ailenizin sağlık kontrollerini yaptırmayı ihmal etmeyin. Çalışma ortamınızı yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Bazı konuların yaratıcılığınızı engellediğini düşünüyorsunuz. Özellikle finansal kaynaklarınız daha fazla olsa sanki daha çok şeyler yapabilecekmiş gibi düşünebilirsiniz. Kasım ayı itibariyle ikili ilişkilerle ilgili güzel bir döneme giriyorsunuz. Hayatınızın aşkıyla tanışabilirsiniz, sevgilinizle evlilik kararı alabilirsiniz. Ama Merkür retrosundan sonra harekete geçmeyi unutmayın 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Yaratıcılık ve aşk konularıyla ilgili gelişmeler söz konusu..

Aşk hayatınız, çocuklar, hobiler veya yaratıcılığınızla ilgili beklenmedik olayların tetiklediği krizler ve bunların sonucunda yepyeni başlangıçlar yapma durumu söz konusu. Kendinizi çok daha rahat ortaya koyacak ve isteklerinizde net olacaksınız. Evliyseniz çocuk yapma kararı alabilir ve gerekli hazırlıklara başlayabilirsiniz. Daha önceden adım attığınız ama bir türlü harekete geçiremediğiniz yaratıcı faaliyetlerinizi tekrar gündeme alabilirsiniz. Eski sevgililerden haberler gelebilir. Bilinçaltınızdaki kapanmayan bazı konular gündeme gelebilir. Evinizle ilgili yapmak istediğiniz şeyler var ama bir türlü harekete geçemiyorsunuz, ya da aksaklıklar çıkıyor ve engelliyor. Merkür retrosundan sonraya ertelemek daha iyi olacak gibi. Kasım ortası gibi çalışma arkadaşlarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Eviniz ve ailenizle ilgilenmeniz gerekecek..

Aile, atalar, eviniz ve kariyerinizle ilgili ani gelişmelerin tetiklediği krizler sizi bu dönem biraz zorlayabilir. Arınmak ve dönüşmek gerekiyor ama bazı şeyleri sabit tutma isteğiniz gerginlik yaratacaktır. Zihinsel ve iletişimsel anlamda da yapmak istediğiniz çok şey var ama karşınıza çıkan engeller sizi öfkelendiriyor. Yine de sakin kalarak, tüm bunların dönemin etkisi olduğunu fark etmekte fayda var. Evinizle ilgili değişimler söz konusu. Eşyaları değiştirebilir, boya, tadilat işine girebilir, fazla eşyaları birilerine verebilirsiniz. Retro dönemleri yazlık-kışlık değişimlerini yapmak, yarım kalan işleri toparlamak için çok idealdir. Daha önceden harekete geçtiğiniz ama tamamlayamadığınız işler varsa bu dönemi kullanın derim. Kasım ayı itibarıyla aşk ve yaratıcılık hayatınız güzelleşiyor.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Fikirsel ve düşüncesel anlamda bazı şeyleri yeniden değerlendirmekte fayda var..

Fikirlerinizi cesurca ifade etmek istiyorsunuz. Kendi fikirlerinize sımsıkı tutunup, karşı tarafların fikirlerine esnek olmamak bu dönem sizi bazı fikirsel tartışmalara götürebilir. Kardeşleriniz veya yakın akrabalarınızla ilgili önemli konular gündeme gelebilir. Ani gelişen olayların tetiklemesiyle bu fikirsel ve iletişimsel anlamda krizler çıkabilir ve bunun neticesinde aslında her şeyi en baştan değerlendirmek için fırsat doğacaktır. Merkür retrosu da zaten bunu destekliyor olacak. Eğitimler, seminerler, araba konuları gündeminizde olacak. Eğlence hayatı için biraz fazlaca para harcıyor olabilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var. Çocuklarınız ya da flört ilişkilerinizle de bazı gerginlikler ve tartışmalar söz konusu olabilir.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Finansal kaynaklarınızı yeniden yapılandırıyorsunuz..

Finans, para, kişisel kaynaklar, ortak veya eşin kaynakları, krediler, borçlar gibi konularla ilgili gündeminiz yoğun olacak. Belki hiç beklemediğiniz bir borcun çıkması tüm finansal kaynaklarınızı yeniden değerlendirmenize sebebiyet verebilir. Ya da uzun zamandır işinizle ilgili beklediğiniz gelişmeler bir anda içinde bulunduğunuz tüm süreci değiştirebilir. Hareketlerinizin engellendiğini düşünüyorsunuz, ya da otorite figürleri tarafından hakkınızın verilmediği kanısındasınız. Bu bastırılan enerji de öfke ve gerginlik olarak çıkıyor. Belki bu dönem biraz spor yapmak, yaratıcı faaliyetlerde bulunmak bu enerjiyi dağıtmak için iyi gelecektir. Geçmiş eğitim, seyahat, yurtdışı projeleri gibi konular tekrar gündeminize gelebilir. 

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Akrep’ler

Bildiğiniz gibi her doğum gününüzle beraber yepyeni enerjiler içinde giriyorsunuz. Dilerim ki bu yeni yaşınızda aradığınız tüm soruların cevaplarını bulur ve hayallerinizi gerçekleştirirsiniz. Bu ay ilişkilerinizle ilgili ani gelişen olayların tetiklemesiyle hayattan ne istediğinizi, hayatı ve kendinizi nasıl gördüğünüzü, kendinizi nasıl ortaya koymak istediğinizi sil baştan değerlendireceksiniz. Fikirsel olarak sizi engellediğini düşündüğünüz bazı düşünceleri de fark edecek ve kendinizi nasıl sabote ettiğinizi anlayacaksınız. Bu dönem ihtiyacı olanlara yardım etmek, başkaları için koşturmak size iyi gelecektir. İkili ilişkilerinizi toparlarken kardeş ve yakın çevrenizin desteğini görebilirsiniz. Merkür retrosu boyunca kendinizle ilgili yeni başlangıçlar yapmayıp, sadece size ait olmayan, size hizmet etmeyen fazlalıklarınızı görüp, kararlar için sonrasını beklemenizde fayda var.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Derin bir içsel muhasebe dönemi..

Tüm senenin muhasebesini yapmak, kendi içsel dünyanıza dönmek için önemli bir dönem. Sosyal çevrenizden uzak kalıp biraz kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Gerçi Kasım ayı itibariyle aşk ve ilişkilerin gezegeni Venüs burcunuza giriş yaparak içinizi kıpır kıpır etmeye başlayacak ama yine de hayatınızla ilgili yeni kararlar almayıp ay sonunu beklemekte fayda var. Sağlığınızla ilgilenebilir, sağlıklı beslenmeye başlayabilir, meditasyonlar ile sürecinizi destekleyebilirsiniz. Bu süreçte gerekli kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ederim. Özellikle ilişkiniz ve kariyerinizle ilgili eksikleri tamamlamaya odaklanın. Arkadaş çevrenizde sizi üzecek ya da öfkelendirecek durumlar söz konusu. Siz her ne kadar yapıcı ve birleştirici olmaya çalışsanız da sanki duvara çarpıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Sosyal alanda hareketli bir döneme giriyorsunuz.

Çevrenizde son derece güç sahibi ve kontrolcü kişiler olabilir. Dışa açılmak ve sosyalleşmek isteyeceğiniz bir dönem. Ancak yaratıcılık, çocuklar ya da aşk hayatınızla ilgili gelişecek ani olayların tetiklemesiyle sosyal çevrenizde bazı krizler ve kopmalar olabilir. Ama her ne olacaksa bunlar sizin isteğinizle olacak. Güzel bir arınma süreci diyebiliriz. Kariyerinizde size verilen sözlerin tutulmaması ya da hakkınızın yenmesi söz konusu. Konuyu gerginlikle değil, akılla çözmeye çalışın. Zira şu sıra çalışma ortamını değiştirme veya değiştirmeme kararı almak için uygun değil. Eski çalışma veya okul arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Kasım ortasından sonra kendinizi ruhsal olarak iyi ve desteklenmiş hissetmeye başlayacaksınız.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Kariyer konuları gündeminizde..

İş, kariyer, toplumsal statü, geleceğinizle ilgili planlar konusunda hareketli bir döneme giriyorsunuz. Ani gelişecek olayların tetiklemesiyle çıkacak krizler belki de tüm bunları sil baştan değerlendirmenize ve yepyeni başlangıçlar yapmanıza vesile olacak. Ama lütfen Merkür retrosunun bitimine kadar harekete geçmeyin. Sadece farkındalık edinin. Aşk hayatınız, çocuklarınız ve ortak finansal kaynaklarınızla ilgili belki de yeniden gözden geçirmeniz gereken konular var. Ya da yarım bıraktığınız şeyleri tamamlamanız gerekiyor. Eski sevgililerden haber gelebilir. Açık kalmış hesapların kapanması gerekebilir. Yurtdışı ve dünyaya yayılma projelerinizle ilgili bir şeyler yapmaya çabalıyorsunuz ama kendi dip korkularınız ilerlemenizi engelliyor. Ayağınızı kaydırmaya çalışan gizli düşmanlar da olabilir, dikkatli olun.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Seyahatler ve yurt dışı projeleri ön planda..

Seyahatler, dış ticaret, yurt dışı projeleriniz, seminerler, dinsel/ruhsal konularınızın ön planda olacağı bir döneme giriyorsunuz. Ani gelişen olayların tetiklemesiyle bazı krizler yaşayabilirsiniz ve bu alanlarda yeniden bir yapılandırmaya gitmek isteyebilirsiniz. Yabancı kültürlerden kişiler bu süreçte size yardımcı olabilir. Aileniz ve eşinizle ilgili yeniden değerlendirmeniz gereken eski konular açılabilir. Daha önce verilmeyen hediyeleriniz gelebilir. Eşiniz ya da ortaklarınızla olan kaynaklarınızda çıkabilecek problemlere dikkat edin. Miras, vergi gibi konular gündeminize gelebilir. Korkularınızla ilgili farkındalıklar kazanabilirsiniz. Neyse ki tüm bunlarla uğraşırken kariyerinizle ilgili güzel gelişmeler sizi mutlu edecek.