2019 Trendleri ve Başak Burcu – Aylık Burç Yorumunu Keşfet

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

Merhaba sevgili Dolap üyeleri 🙂 Nasıl gidiyor hayat? 23 Ağustos itibariyle Aslan’ın şaşalı, ateşli, enerjik ve sabit enerjilerinden Başak’ın üretken, hizmet eden, emek veren, değişken ve toprak enerjisine giriş yapıyoruz. Yazın keyfini doya doya çıkarttık artık işlerin/okulların başına dönme, üretimlerimizi ve işimizi planlama ve kış için hazırlıklar yapma zamanı. Ne dersiniz, siz de öyle hissediyor musunuz?

Başak hasat döneminin, çalışmanın karşılığını almanın, emek vermenin, verimliliğin sembolüdür. Bu döneme doğan Başak kadınları da adeta hasat döneminin hakkını verircesine emeğin kıymetini bilen, detaylıca analiz eden, fazlalıkları arındıran, mükemmelliğe önem veren, düzen ve hijyeni seven, ayakları yere basan kadınlardır. Hizmet etmeyi sever, katkı sağlamaya, destek olmaya önem verir. Son derece pratik, analitik ve düzenlidir. Yöneticisi Merkür’dür; aklı analitik ve pratik çalışır. Aldığı sorumlulukları sonuna kadar yerine getirir. Detaycıdır, faydalıdır. Dünyayı ve gördüğü her şeyi düzeltip mükemmelleştirmek ve insanlığa hediye etmek ister. O yüzden genelde eleştiren yönleri ile bilinirler ama aslında amaçları eleştirmek değil, düzeltmek ve mükemmelleştirmektir 🙂 O yüzden her zaman dediğim gibi; bir başak kadını sizi eleştiriyorsa mutlu olun, çünkü bu sizi çok sevdiği anlamına gelir 🙂 Ama sevgili Başaklar, siz de fazla zorlamayın sevdiklerinizi 🙂 Düzeltmek ve faydalı olmak için sürekli kusur bulmaya çalışmak sizi sevdiklerinize ve kendinize karşı acımasız hale getirebilir.

Başak kadınının analiz yönü kuvvetlidir; eline aldığı konuyu en ince detaylarına kadar inceler, detaylara böler, aksayan yönlerini tespit edip çözmeye çalışır. Detay detay çalışır ve uzmanı olduktan sonra diğer insanlara da öğretmek içgüdüsüyle usta ve çırak ilişkisini başlatır. Faydalı olduğu ve emek verdiği sürece kendini mutlu ve tatmin hisseder 🙂 Zor ve çözülmeyi bekleyen işlerin meraklısıdır. İnsanlığa ve dünyaya hizmet etmekten keyif alan, hiç bir işten gocunmayan, detay detay, ilmek ilmek işleyen bir yapısı vardır. Ancak en büyük tuzağı da bu detaycılığının içinde kaybolup, bütünün kendisinden kaybolma riskidir. Kimi zaman da karşıt burcu Balık’ın özelliği olan feda etmek ile kendi misyonu olan hizmet etmeyi karıştırıp, kendini feda edercesine vermeye meyledebilir. 

Başak kadını öyle şaşalı, parlak, abartılı kıyafetleri sevmez. Tam tersine sade, minimalist ve zarif bir tarzı vardır. Modanın peşinde koşmaz ama tarzı ve zarafetiyle dikkatleri çeker. Titizdir, temizdir ve kıyafetlerinin temizliği kadar pratikliğine ve rahatlığına da önem verir. Doğanın renkleri olan toprak tonları, bej, yeşil, pastel, krem ve naturel renkleri tercih eder. Koyu mavi ve lacivert rengini de sıklıkla kullanır. Kıyafetlerini seçerken içinde rahat ve özgür hissetmesi önemlidir. Genellikle keten, pamuk ve yün gibi doğal ve yumuşak kumaşları tercih eder. Fazla desen ve renkten hoşlanmadığı için tek renk elbiseleri kullanmakta başarılıdır. Zarif bir kemer veya broş ile tarzını kişiselleştirir ve her zaman şık ve sade görünmeyi becerir. Trendi yakalamaktansa her zaman temiz, düzenli ve bakımlı görünmek çok daha önemlidir. Dolapları her daim düzenli ve topludur. Kıyafetleri renk sıralamasına göre dizili, çekmeceleri kategorilere göre ayrılmış, her şey ütülü ve ustalıkla katlanmış ya da asılmıştır 🙂 Gözü kapalı nerde ne var çok iyi biliyordur. Düzene olan tutkusu sebebiyle estetik yaptırmayı en çok tercih eden burçtur Başak. Gözüne ters, yamuk, eğri görünen her şeyi düzeltmek ve kusursuzlaştırmak ister.

Aksesuar seçimleri de kendileri gibi mütevazi ve zariftir. Öyle dolu dolu aksesuarlar kullanmaz. Ancak inci küpeleri ve eğer kullanıyorlarsa zarif saatleri severler. Ayakkabı seçiminde de rahat olan ve klasik modelleri tercih ederler. Bedenlerini zorlayacak yüksek topuklu ayakkabıları pratik bulmazlar. Genellikle babet tarzı, son derece ortopedik ayakkabılarla görebilirsiniz. Ki ayakkabı gibi günlük hayatta sürekli kullandığımız, bedenimizi etkileyen bu ürünleri tasarlamak ve en iyisini üretmek konusunda çok başarılıdırlar. Renk konusunda titizdir ve elbisesi, çantası ve ayakkabıları her daim uyum içinde olmalıdır.

Elbisenin yanı sıra kumaş pantolon ve takım elbise giymeyi de severler. Koç burcu da takım elbiseyi sever ama Başak kadını ile tarzı farklıdır. Başak kadınının takım elbise tercihi güçlü görünmekten ziyade pratik, düzenli ve güvenilir görünme içgüdüsündendir. O sebeple daha çok soft renkler ve yumuşak hatlar tercih eder. Dişil bir burçtur başak. Maskülenden çok dişil görüneceği kıyafetleri tercih eder.

Başak dönemiyle beraber her birimiz de toprak tonlarına, bej, pastel ve soft renklere doğru yönelim hissedebiliriz. Kumaş pantolon/ yüksek bel pantolon ve gömlek kombinlerine, her an bir toplantıya girecekmişçesine sade etek ve elbiselere sıklıkla başvurabiliriz. Şort ve etek tulumlar, soft yaprak ecoprintli kumaşlar sanırım bu dönem iyice yükselişe geçecektir. Renkli, parlak, abartılı parçalarımızı bir kenara koyup, daha minimal, sade ve pratik parçalara yöneleceğiz. Adeta Başak enerjisinin titizliğini gösterircesine beyaz elbise ve pantolonların çok talep göreceğini düşünüyorum. Yine bu dönem dolap temizliği yapmak, giymediğimiz kıyafetlerimizi ayıklamak ve sadeleşmek için iyi bir dönemdir. Fırsatı değerlendirin derim..

Evet hayatımızı düzenleyen, bizlere çalışmayı, üretmeyi, faydalı olmayı, hizmet etmeyi öğreten, zanaatkar, becerikli, akıllı Başak kadınları İyi ki doğmuşsunuz. Yeni yaşınızda ideallerinize ulaşacağınız, emeklerinizin karşılığını göreceğiniz, sağlıklı ve verimli bir yıl dilerim. İyi ki varsınız.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

23 Ağustos – 23 Eylül döneminde neler olacak diye bakacak olursak:

Burcunuz ne olursa olsun her birimizin kişisel haritasında Başak burcuna düşen gezegenleri ve/ veya Başak burcunun yönettiği evlerimiz vardır. Bu alanlarda hepimizin başak yönleri ortaya çıkar; titiz, detaycı, analiz eden, eleştiren, hizmet eden, iyileştirmeye/ düzeltmeye çalışan. Her burcun olduğu gibi potansiyellerini kullanıp, gölgelerinin farkında olursak enerjiyi en verimli şekilde kullanmış oluruz. Bu dönem gökyüzünde neler oluyor diye baktığımızda:

  • 29 Ağustos’ta iletişim ve zihin gezegeni Merkür de Başak burcuna giriş yapacak. Böylelikle Güneşle birlikte, Venüs, Mars ve Merkür gezegenlerinin hepsi Başak enerjisinde toplanmış olacaklar. Baya yoğun bir başak enerjisi söz konusu 🙂
  • 30 Ağustos’ta 6 derece Başak burcunda Uranüs’ün desteklediği Yeniay yaşayacağız: Yüksek toprak enerjisinde olacak bu Yeniay’da ayakların yere basması, idealler için planlama yapıp harekete geçmek, fayda yaratmak, ilhamları gerçeğe dönüştürmek adına potansiyeller barındırıyor. Ancak yine bu yüksek toprak enerjinin ağırlaştırıp hareket edemez hale getirmemesine, fazla melankolik ve depresif hallere sokmamasına dikkat edelim 😉 Özellikle inatçılık, sabit fikirlilik gibi yargıların tuzağına düşmeyelim.
  • 14 Eylül’de 21 derece Balık-Başak aksında Dolunay yaşayacağız. Unutmayın her dolunay yüzleşme getirir, karanlıklara ışık tutar. Balık-Başak aksında da ‘hizmet etme/ feda etme’, ‘hayallerde uçmak/ fazla gerçekçi olmak’, ‘akışına bırakmak/ kontrol etmeye çalışmak’, ‘olduğu her şekliyle kabul etmek/ fazlaca eleştirel olup sürekli kusur aramak’ gibi ana konularda farkındalıklar yaşayabiliriz. Dengede olmayı her daim hatırlayalım.
  • Yine 14 Eylül’de Venüs ve Merkür Terazi burcuna geçiş yaparak yoğun toprak enerjisinden biraz rahatlayıp, sosyalleşmeye, iletişim kurmaya, ahenk yaratmaya doğru ilerleyeceğiz.
  • 18 Eylül’de de Satürn retro hareketinden düz hareketine geçiş yapmak üzere sabit pozisyona geliyor.

Koç ve Yükselen Koçlar:

Bu dönem çalışma ve iş temponuz çok yüksek. Koşturuyorsunuz..

Yeniay’la birlikte hayatınıza heyecanlı ve pozitif bir değişim geliyor sevgili Koçlar. Özellikle günlük çalışma şekliniz, çalışma ortamınız, günlük rutinleriniz, finansal kaynaklarınız, kazanç kapılarınız, bedensel ve ruhsal sağlığınızla ilgili önemli bir döneme giriyorsunuz. Tamamen tüm enerjinizi çalışmaya ve kazanmaya adamış durumdasınız. Hayatınızda hiç bu kadar çalışmamış olabilirsiniz. Bir sürü kişiyle iletişim halinde olabilir, çalışma arkadaşlarınız veya altınızda çalışan kişilerle fazlaca yoğun bir dönemde olabilirsiniz. Dolunaya kadar ne kadar çok çalışıp, koşturursanız o kadar iyi. Gökyüzü de sizi destekliyor olacak. Ancak bu hareketliliğin agresyona ve katılığa dönüşmemesine dikkat edin. Yine detaylar içinde boğulmamaya ve fazla eleştirel olup çevrenizi yıkıp yakmamaya dikkat edin. Bu süreçte biraz aşk hayatınızı ve sevdiklerinizi ihmal ediyor olabilirsiniz ama Eylül’ün 14’ünden sonra telafi edersiniz. Bu arada tüm dönem boyunca sağlığınızı ihmal etmeyin.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Bu dönem keyfiniz yerinde, yaratıcılığınız hat safhada..

Yeniay’la birlikte çocuklar, aşk, flört ilişkileri, eğlenceler, hobiler ve yaratıcı faaliyetlerle ilgili heyecanlı bir hareketlenme başlıyor. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili yeni girişimler yapabilirsiniz, yoksa çocuk sahibi olmakla ilgili gündemler açılabilir. Ya da kendi yeteneklerinizi ve yaratımlarınızı ortaya çıkartmak için karşınıza potansiyeller çıkabilir. Sanatsal veya sportif tarafınızı ortaya çıkartabilirsiniz. Hayatın keyfini dolu dolu çıkartmak isteyeceksiniz. Bekarsanız sürpriz aşk ihtimalleri karşınıza çıkabilir, gözlerinizi dört açın 🙂 Eğer tatil programlarınızı hala yapmadıysanız bu ay güzel bir tatile çıkmak, sosyalleşmek, arkadaşlarınızla eğlenmek adına bereketli olacak ancak abartıya kaçmamak koşuluyla. Dolunay’a kadar her şeyin tadını çıkartın, sonrasında iş güçle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Aile ve evle ilgili gündemler sizi biraz zorlayabilir..

Yeniay’la birlikte özellikle aile hayatınız, ailenizle ilişkileriniz, eviniz ve yaşam alanınızla ilgili konular gündeminizde olacak. Aile büyüklerinizle ilgili gelişmeler olabilir ve sizin desteğinize ihtiyaçları aratabilir. Aile içindeki otorite figürleri ile karşılıklı konuşmalarınız olabilir. Evinizde değişiklikler yapabilir, tadilat gibi veya taşınma gibi işlere emek verebilirsiniz. Ailenizle yaşıyorsanız kendi evinize çıkmak isteyebilir ve aksiyon alabilirsiniz. Yine de siz siz olun yapmak istediklerinizi zorla değil, barış ve keyifle yapmaya gayret edin. Neticede çabuk gerginleşmeye ve sinirlenmeye müsait bir dönem. Belki de fazla didiklemeyi ve kontrol etmeyi bırakıp, akıllıca hareket etmek iyi gelecektir. Dolunayla birlikte ev-kariyer, geçmiş-gelecek gibi konularla ilgili farkındalıklar yaşayacaksınız. Sonrasında keyfiniz, enerjiniz yükselecek.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Fikirlerinizi, bilgilerinizi, ticaretinizi duyurmak için potansiyel bir dönem..

Yeni bir şeyler öğrenmeye başlamak, eğitim almak, öğrendiklerinizi paylaşmak, fikirlerinizi ifade etmek, yakın çevrenizle yakın ilişkiler kurmak için güzel bir döneme giriyorsunuz. Yeniay’la birlikte yeni anlaşmalar yapabilir, farklı sosyal çevrenin içine girebilirsiniz. Çevrenizle, özellikle kardeşleriniz, akrabalarınız ve yakın çevrenizle iyi iletişim kuracaksınız. Sadece dediğim dedik ve kendi fikirlerinizde ısrarcı olmamaya, karşınızı da dinleyip anlamaya gayret edin. Kendinizi, fikirlerinizi veya üretimlerinizi pazarlamak, sosyal medyaya duyurmak, satış planlarını yapmak için strateji oluşturabilir, planlar yapabilirsiniz. Sosyal çevrenizin desteğini görebilirsiniz. Biliyorum fikirlerinizi açık bir şekilde ortaya koymak istiyorsunuz ama yapıcı ve barışçıl olmaya özen gösterin. Fikir tartışmalarına girmemeye ve özellikle trafik ve yollarda dikkatli olmaya dikkat edin.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Finansal konuların gündeminizde olacağı bir döneme giriyorsunuz..

Yeniay’ın da tetiklemesiyle yeni kazanç kapıları ortaya çıkabilir ve siz de yeni girişimler için çok daha cesur ve girişken olabilirsiniz. Uzun zamandır üzerinde çalıştığınız projeler hareketlenmeye başlayabilir, hiç beklenmedik yeni projeler karşınıza çıkabilir. Motivasyonunuz da yüksek olacak. Ancak bu enerjiler kişisel haritanıza göre ya kazançlarınızı arttırır, ya da yüksek harcamalar yaptırabilir. Siz içinde bulunduğunuz duruma göre iyi muhakeme yapmaya çalışın. Paranızı değerlendirirken acele edip yanlış kararlar vermeyin. Ya da zaten iyi kazanmaya başladım diye harcamalarınızı da abartmayın. Dolunayla birlikte verdiğiniz emeklerin karşılığını görmeye başlayacaksınız. Yaratıcılığınız, keyfiniz ve kendinizi ifade edişleriniz yükselecek, yeni anlaşmalar söz konusu olacak. 13 Eylül itibariyle aşkta şanslı günleriniz başlıyor.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Başaklar 🙂

Her doğum gününüzle birlikte astrolojik olarak yepyeni enerjiler içine girersiniz. Dilerim ki bu yaş tüm dileklerinizi gerçekleştirir ve emeklerinizin hakkını verir. Öyle bir giriş yapıyorsunuz ki tüm içsel gezegenler sizin burcunuzda. Yeni enerjiler için kendinizi şarj etme ve ilerleme dönemi 🙂 Kendinize güveninizin artacağı ve daha rahat şekilde ortaya koyabileceğiniz dönem. Harekete geçmek ve planladığınız girişimlerde bulunmak istiyorsunuz. Enerjiniz de yüksek. Bu yüksek enerji ve hevesle çok hızlı hareket etmek isteyebilirsiniz ama fevri olmadan sakinlikle ilerlemekte fayda var. Detaylara gömülmeden, kendinizi yıpratmadan keyifle planlayın süreçlerinizi. Tüm gökyüzü sizi destekliyor. Ayın 14’üne kadar Venüs de burcunuzdayken çekiciliğinizin ve cazibenizin artacağını ve aşktan yana şansınızın yüksek olacağını söylemek isterim 🙂 Yeniay ve Dolunay özellikle ilişkileriniz üzerinden çalışacak. Kurtarıcı ve kurban rollerine düşmeden ilişkilerinizde dengeyi fark etme ve sağlama zamanı.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

İçinize dönüp güç toplayacağınız bir dönem..

Tüm senenin değerlendirmesini yapacağınız, kalabalıklardan sakınıp kendi iç dünyanıza girmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Doğum gününüze doğru yaklaşırken senenin muhasebesini yapmak, meditasyon yapmak, ruhunuza iyi gelen yerlerde olmak iyi gelecektir. İlişkilerinizi tekrardan gözden geçireceksiniz. Aşk hayatınızla ilgili bazı zorlanmalar, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Zaten duygularınız da ifade etmek pek kolay olmayacak. Yalnız kalmak, yalnız çalışmak daha verimli sonuçlar getirecektir. Özellikle dolunay zamanı daha önce fark etmediğiniz bilinçaltı konularınız gün yüzüne çıkabilir. Bu dönem biraz içsel güç toplayıp, bir sonraki döneme hazırlık yapmak iyi fikir. Varsa sağlık konularınızı gözden geçirip, ihmal ettiğiniz check-up’larınızı yaptırmak için fırsat yaratın. Dolunayla birlikte neşeniz, çekiciliğiniz ve enerjiniz artacak, ilişkilerinizi toparlayacaksınız. O zamana kadar içsel gücünüze alan açın.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Sosyal hayatınızın ve iletişiminizin yüksek olduğu bir dönem..

Sosyal hayatınızın hareketleneceği, dışa açılacağınız bir dönem. Yeniay’la birlikte bir çok etkinlik ve topluluklar içinde bulunabilir, aktif roller alabilirsiniz. Gelecek planlarınız hakkında düşünecek ve planlamalar yapacaksınız. Arkadaş çevrenizin desteğini göreceksiniz. Ekip çalışmalarından her ne kadar keyif alsanız da fikirlerinizde ısrarcı ve kontrolcü olmamaya çalışın. Fazla mükemmeliyetçilik ekip içinde problemler ve yanlış anlaşılmalar çıkartabilir. Farklı görüşleri de anlamaya çalışın. Dolunayla birlikte özellikle aşk, çocuklar, hobiler ve yaratıcı faaliyetlerinizle ilgili farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Dolunaydan sonra biraz içinize yönelmek, kendinize sakin zaman ayırmak isteyebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Kariyeriniz, işiniz ve toplumsal rolünüzle ilgili gündemlerinizin olacağı bir dönem..

Özellikle Yeniay’la birlikte kariyerinizle ilgili başarılar elde edebilir, göz önünde olabilirsiniz. Terfi alabilir, iş değiştirebilir, bir üst basamağa çıkabilirsiniz. Güneş tam tepenizde olduğu için, kendinizi olduğunuz gibi ortaya koymakta ve gizlememekte fayda var. Zira tüm ışıklar üzerinize çevrili durumda. Tabi bu bazı güç savaşlarına ve zorlanmalara sebebiyet verebilir. Üst yönetimle veya otorite figürleri ile tartışmamaya dikkat edin. Belki de sizden çok fazla beklentileri var ve sizi zorluyorlar. Detaylara boğulmadan, stratejik planlama ile adım adım hareket edin. Dolunayla birlikte kariyer ve aile arasında ne kadar sıkıştığınızı fark edebilir ve gerilebilirsiniz. Siz özgür olmak isteyen birisiniz ve tüm bu sorumluluklar sizi zorluyor olabilir. Herkesi tek başınıza siz kurtaramazsınız. Dolunaydan sonra rahatlayacak ve kendinizi çok daha rahat ifade edebileceksiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Yurtdışı projeleriniz ve seyahatleriniz hareketleniyor..

Bu dönem özellikle yurtdışı projeleriniz, seyahatleriniz, yüksek eğitimleriniz, ticaretiniz ve felsefi/dini/ ruhsal gündemleriniz bakımından şanslı, hareketli ve bereketli bir dönemdesiniz. Yeni bir eğitime başlayabilir, fikirlerinizi dünyaya yaymak için uluslar arası anlamda genişleyebilir, hayatın felsefi yönüne kayıp dünyaya açılabilirsiniz. Seyahat etmek ve günlük rutininizin dışına çıkmak için fırsatlar çıkabilir. Yabancı çalışma arkadaşlarınız ya da duygusal ilişkileriniz olabilir. Neticede hayatınıza yeniliklerin geleceği bir dönem. Yeniay bu anlamda sizi destekliyor olacak. Dolunaya kadar aşktan yana da şansınız yerinde. Dolunayla beraber özellikle fikir, tecrübe ve eğitimlerinizi daha büyük kitlelere yaymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Şansınız ve desteğiniz yüksek. Detaylarda boğulmadan adım adım ilerleyin 🙂

Kova ve Yükselen Kovalar:

Parasal konular, miras, sigorta ve kredi konuları gündeminizde..

Finansal kaynakların, özellikle eşin/ortağın parası, ortaklaşa kazanılan gelirler, alacak verecek konularının gündemde olacağı bir dönem. Krediler, vergiler, borçlar gündeme gelebilir. Uzun zamandır geri alamadığınız bir borcunuzu geri alma ihtimaliniz olabilir. Başkalarına bağlı hareket etmek gerekebilir ki bu da sizin özgür ve bağımsız ruhunuza ters gelen bir şey. Tehlikeli ve riskli durumlar, ameliyat vs gibi konular karşınıza çıkabilir. Özellikle yeniay’la birlikte bu konular gündeminize gelirken sabit fikirli olmamaya özen gösterin. Eğer kişisel haritanız destekliyorsa ortaklaşa işlere girmek için potansiyel bir zaman ama yine de temkinli ve dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Miras konuları gündeme gelebilir. Evle ilgili ani gelişmeler özellikle bu kaynaklarla ilgili konularınızı tetikleyecektir. Dolunaydan sonra keyfiniz ve enerjiniz yükselecek, özellikle aşk ve ilişkilerle ilgili güzel gündemler olacak.

Balık ve Yükselen Balıklar:

İkili ilişkilerin önemli olacağı bir dönem..

Hayatınıza sizi etkileyecek yeni biri girebilir. Mevcut ilişkinizde daha derinleşmek isteyebilirsiniz. Aşk ve flört ilişkilerinizde bu zamana kadar ters giden şeyleri toparlamak ve düzeltmek için güzel bir zaman. Evlilik kararı verebilirsiniz. Ortaklaşa girişimler için, yeni anlaşmalar yapmak için Dolunaya kadar olan fırsatı değerlendirin. Ancak sözleşme maddelerini iyi planlayın. Her şeyin adil ve eşit olmasına, kendinizi kimse için feda etmediğinize dikkat edin. Zira böyle bir potansiyeliniz var biliyorsunuz 🙂 Bu dönem kendinizden çok sevdiklerinizle ilgilenmek, danışmanlık vermek, başkalarına faydalı olmak isteyeceğiniz bir dönem. Bir taraftan keyfini yaşarken bir taraftan da açık düşmanlarınızla yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Kolay sinirlenebileceğiniz bir dönem. En ufak bir tartışmada dünyayı karşınıza almış gibi hissedebileceğiniz için daha sakin ve yumuşak ilerlemekte fayda var.