Kotları Yeniden Yarat!

80’li ve 90’lı yıllardan günümüze değin moda dünyasındaki yerini korumaya çalışan kot pantolon, kalıplaşmış bir kıyafet seçeneği olarak bilinse de her sezon farklı tasarımlarla ve farklı kalıplarla ön plana çıkıyor. Dolayısıyla kot modasına her sezonda yetişmek ne yazık ki mümkün olmayabiliyor. Ama her zaman kendi modanı yaratabileceğini de unutmaman gerek! 

Patchwork trendi

Kırkyama ismiyle de bilinen patchwork trendini kot pantolonlarına uyarlamak ister misin? Cevabın evetse hemen dolabında yer alan bir kot pantolonunu seçerek işe koyulabilirsin. İkinci aşama ise pantolonun üzerinde kullanacağınız parçalar. Burada tercih tamamıyla sana ait. İstediğin renk ve desendeki kumaşlarla hoş bir patchwork çalışması gerçekleştirebilirsin. Üçüncü aşamada ise yuvarlak, kare, dikdörtgen ve üçgen şeklinde kestiğin parçaları pantolonun üzerine dilediğin şekilde yerleştir ve sabitle. Eğer kumaş parçalarının tasarımına karar verdiysen dikiş aşamasına geçebilirsin. Elde iğneden faydalanarak veya makine kullanarak dikiş yapabilmen mümkün. En son aşamada da ütüyle dikişlerinizi sağlam hale getirip tasarımına son verebilirsin. 

Eskitme kot pantolon stili

Yırtık kot modası uzun süredir popülerliğini koruyor. Eğer evdeki kotların arasında eskitme tarz modeller yoksa bir pantolonu eskiterek hoş bir stil yakalayabilirsin. Bunun için kullanabileceğin malzemeler zımpara, iğne, cımbız, delikli ponza taşı, jilet veya bulaşık teli. Evde bu malzemelerden hangisi bulunuyorsa onu kullanabilirsin. Pantolonun neresinde yırtık oluşturmak istiyorsan o bölgeyi makasla hafifçe kes, daha sonra da iğne ve cımbızla ipleri çıkart. Ancak çıkan ipleri sakın kesme! İpler yıkandıkça ve giyildikçe kendi kendine şekil alıp daha doğal bir görünüme kavuşacak! Eğer pişmanlık yaşamak istemiyorsan öncelikle eskiteceğin yeri kalemle çiz. Ardından da ponza ve zımpara yardımıyla eskitme işlemine başla! Eskitmenin dozu tamamen sana bağlı. İster büyük yırtıklar açabilir istersen sadece birkaç yerini yıpratabilirsin. 

Yeni nesil tuval: Kotlar

Eğer kendine güveniyorsan, tuval yerine kotlarını kullanabilirsin. Birkaç fırça ve kumaş boyası yardımıyla, birbirinden güzel resimleri, üzerinde taşıman mümkün. Bu yöntemin diğerlerine göre daha uğraştırıcı olduğu aşikar; ama elde edebileceğin sonuçlar inan bize şahane olacak! Eşsiz bir kot mu istiyorsun? Fırçayı eline al ve hemen başla! 

Taş ve boncuklarla parlaklık etkisi

Feminen kadınların vazgeçilmezi olan işlemeli kotlar hemen hemen her sezona damgasını vuruyor. Yaz kış fark etmeksizin kullanabileceğin bu taşlı veya boncuklu pantolonlarla şık bir kadın imajına kavuşabilirsin.. Bunun için tek ihtiyacın iğne, iplik ve zevkine uygun taş ve boncuklar. Ardından pantolonun her köşesini dilediğin şekilde süslemeye başla! Bacak veya paça kısmına renkli iplerle floral baskılı motifler yapabilir ve boncuk detaylarıyla hareketlilik katabilirsin. Straş taşlarla ve boncuklarla yaratıcı bir tasarıma imza atacağın kesin! Haydi öyleyse sen de dene ve gör! Tüm bu kot pantolon tasarımları sayesinde hem kendi tarzını yaratabilir hem de sıkıldığın kotlarını bambaşka bir formda kullanmaya devam edebilirsin. Üstelik yepyeni bir akım başlatabileceğini, modada kendi yolunu çizmeye ilk adımı bu şekilde atabileceğini de unutma!

 

Kendi değişimini yaratmak için aradığın kotlar şimdi Dolap’ta! Hemen keşfet! https://dolap.com/jean