2019 Trendleri ve Aslan Burcu – Aylık Burç Yorumunu Keşfet

Aslan Kadını ve Stili

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

  Aslan dönemine hoş geldiniz sevgili Dolap üyeleri 🙂 Yoğun ve derin geçen bir Yengeç döneminden sonra nasılsınız? Ailemiz, ilişkilerimiz, duygusal ve fiziksel güvenlik ihtiyaçlarımız gibi konularla yüzleştikten sonra bu ay enerjimiz yükseliyor, içimizdeki çocuk çoşkusunu ortaya çıkartıyor ve kendi alanlarımızda sahnemize çıkıyoruz 🙂 Adeta bir Aslan kadınının keyifli anında ortaya cesurca sergilediği neşesi, eğlencesi, coşkusu, sıcak kanlılığı ve ateşi gibi, Güneşin en güçlü olduğu pozisyonunda hepimizin Aslan’a düşen evinde ısımızı ve ışığımızı çevremizle paylaşmaya başlayacağız.  

Zodyak’ın en ateşli, gösterişli, parlak burcudur Aslan. Yöneticisi Güneştir. Girdiği ortamlarda bir güneş gibi parlamayı, dikkatleri üzerine çekmeyi sever. Güçlü bir Aslan kadını her ortamda gösterişli, kalpten, sıcak, cömert ve gururludur. Eğlence, sahne ve artistik olaylara, alkışlar almaya düşkündür. Samimidir, sıcak kanlıdır, kendini cesurca ortaya koymaktan çekinmez. Yaşam enerjisi yüksektir, kendini sever, hayatı sever, hayatı bir oyun alanı olarak görüp kutlamayı, eğlenmeyi iyi bilir. Doğa artık meyvelerini verdi ve şimdi sıra bu eşsiz lezzetlerin tadına vararak hayatı ve kendimizi sevip kutlamakta. Ve Aslan burcu bize bunu öğretmekte.

 

Aslan kadınının özgüveni yüksektir. Girdiği ortamlarda dikkat çekmeyi sevdiği için giyim tarzı da cesur ve iddialıdır. Kıyafetlerine ve tarzına para harcamaktan çekinmez. Hatta lükse düşkünlüğü vardır. Başta kırmızı ve turuncu olmak üzere, parlak ve gold renkler, leopar desenler içinde adeta şovunu yapar. En sade gününde bile bir tarafında pırıltısı ve ışıltısı mutlaka vardır. Sıradan olmaktan ödü kopar. O yüzden de onu farklı kılacak en seçkin parçalar için zamanını harcamaktan hiç çekinmez. Saten, ipek ve neon kumaşlara düşkünlüğü vardır. Bu sezonun modası haline gelen saten slip elbiseleri, etekleri, neon renkleri bilin ki ilk Aslan kadınları giymeye başlamıştır 🙂  

 

Aslan kadını denince yine ilk akla gelenlerden biri leopar desenidir. Bir çok insanın nasıl kullanacağını bilemediği bu desenleri Aslan kadını en güzel şekilde taşır. Gerek renk, gerek desen olarak abartı ve gösterişi sevse de bu kıyafetlerin içinde asla kasılmaz ve rahat halleri ile daha da çok dikkat çekerler. Gösterişli olmak kadar rahat ve salaş olmaktan da ayrıca keyif alırlar. En salaş halinde bile gerek renk seçimi gerek aksesuar seçimleriyle dikkatleri çekip alkışları almayı becerirler 🙂 Evet Aslan kadınları alkışlanmayı, beğenilmeyi, onaylanmayı en doğal içgüdü olarak beklerler ve severler. Onaylanmadığı zamanda da problemi kendilerinde değil karşısında bulacaklardır. Bir Aslan kadınını mutlu etmek istiyorsanız verebileceğiniz en güzel hediye onları takdir etmeniz ve gösterişli hediyeleriniz olacaktır. Ve bilin ki hediyeler konusunda kendileri görüp görebileceğiniz en bonkör kadınlardır. 

 

Aksesuar seçiminde de iddialı, cesur ve parıltılıdır. Lüks ve pahalı takıları severler. Genelde altın ve pırlanta tercih etseler de gold takılar en büyük tutkularıdır. Büyük ve gösterişli aksesuarlar seçerler ya da bir sürü takıyı bir araya getirerek kendilerine has bir tarz yaratırlar. 

 

Hayatınızda bir Aslan kadını varsa çok eğlenirsiniz. Yeter ki ışıltılarından tatmin olsunlar. Kişisel haritalarında eğer Güneşleri rahat bir konumdaysa ya da keyifleri yerindeyse gayet yaratıcı, eğlenceli, bonkör ve neşelilerdir. Yaşam enerjilerini bonkörce yaymaktan keyif alırlar. Ancak Güneşleri rahatsız bir konumdaysa ya da tetiklendikleri bir durum karşısında abartıya kaçma ve buyurgan/ kibirli davranışlarını görebilirsiniz. Siz siz olun Aslan kadınını taktir etmeyi atlamayın 😉

 

23 Temmuz itibariyle Aslan enerjisiyle beraber hepimizin de modu yükseliyor. İçgüdüsel olarak kırmızı, turuncu ve rengarenk kıyafetlere yöneleceğiz. Neon ve saten elbiseler, şeffaf bantlı sandaletler, salaş ama bol desenli, renkli, dikkat çekici elbiseler, sırt veya omuzları açık bırakan üstler, büyük ve gold takılar, parlak gold pantolon veya üstler bu dönemin en çok tercih edilen ürünleri olacaktır. Ayakkabı seçimleri için ekstra bir şey diyemiyorum zira Aslan kadının sağlam bir stoğu vardır 🙂 

 

Evet Aslan kadınları Doğum gününüz şimdiden kutlu olsun. Hayatınızdan pırıltı ve ışık hiç eksik olmasın. Sizsiz yaşam enerjimiz ve coşkumuz çok eksik olurdu. İyi ki varsınız. Nice güzel yaşlarınız olsun.

 

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

 

23 Temmuz- 23 Ağustos döneminde gökyüzünde neler olacak diye baktığımızda:

  • 28 Temmuz’da Venüs Aslan burcuna geçiş yapıyor. İlişkilerimizde daha canlı, cesur, coşkulu, ateşli bir enerjiye giriyoruz. 
  • 1 Ağustos’ta Merkür Retro hareketinden düz hareketine geçecek. Artık planlarımızı hayata geçirme ve yeni sözleşmeler yapma zamanı başlıyor. Yine aynı gün 8 derece Aslan burcunda oluşacak Yeniay da bu hareketlerimizi destekleyecek. Özellikle İlişkiler ve maddi konularla ilgili beklenmedik ani gelişmeler söz konusu olabilir. 
  • 11 Ağustos’ta iletişim gezegeni Merkür de Aslan burcuna giriş yaparak Aslandaki enerji yoğunluğunu arttıracak. Ve aynı gün 6 aydır Retro olan Jupiter artık düz hareketine geçecek. 6 aydır bizi ümitlendiren ama bir türlü sonuç vermeyen bizi büyütecek, zenginleştirecek enerjiler tekrardan karşımıza çıkmaya başlayacak.
  • 15 Ağustos’ta Kova burcunda dolunay yaşayacağız. Unutmayın ki her dolunay bize zıtlıklar arasında büyük farkındalıklar kazandıran, karanlıklara ışık tutan bir enerjidir. Özellikle otorite konuları, bireysel beklentilerimiz ya da toplumsal duyarlılıklarımız konularında farkındalıklara açık olun. 
  • Genel anlamda ilişkilerimiz, iletişimlerimiz ve yaşam enerjimizle ilgili hem güzelliklerin, şansların hem de beklenmeyen sıra dışı olayların gerçekleşme potansiyeli olduğu, ateşimizin ve enerjimizin yüksek olacağı, gerginlikler karşısında hırslarımız ve egolarımızla tanışacağımız ya da maruz kalacağımız bir dönemden bahsedebiliriz. Hayatınızla ilgili yeniliklere açık olun 🙂

 

Koç ve Yükselen Koçlar:

İlişkilerinizde dengeli ve hareketli bir sürece giriyorsunuz..

Verimli ve üretken bir dönem sizi bekliyor. Yaratıcılığınız ve yaşam enerjiniz yükselecek. Planlarınızı aksiyona geçirmek ve başarıya ulaşmak için desteklendiğiniz bir dönem. Venüs size destek olurken aşk, romantizm, güzel bir tatil, çekicilik bu ayın teması olacak. Hızlı ve hareketli bir aşk hayatınız olabilir. Yaptıklarınızın takdirini ve hediyelerini alacaksınız. Yeniayla beraber daha şefkatli, yardımsever, besleyici ve sorumluluk sahibi bir doğaya bürünürken, aşk ve finans konularında gerçekleşebilecek değişimler karşısında stres olmamanızı tavsiye ederim. Dolunayda arkadaşlık ve aşk ilişkilerinde yüzleşmeniz gereken durumlar olabilir. Anlayış ve işbirliği ile tüm sorunların altından kalkabilirsiniz.

 

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Sabrınızın sınandığı bir dönem…

Bu ay biraz zorlanıyorsunuz. Çalışmanız, ilgilenmeniz, halletmeniz gereken çok şey var. Yanlış anlaşılma, anlaşılmama, otorite figürleri tarafından zorlanma gibi konular karşınıza çıkabilir. Kendinizi ispatlamak için daha da fazla yorabilirsiniz kendinizi. Biraz mesafe verip olaylara dışardan bakmakta fayda var. İlişkileriniz tarafından desteklenmiyorsunuz gibi de hissedebilirsiniz. Yeniay ve Dolunayla birlikte aile ve kariyerle ilgili beklenmedik gelişmeler, değişimler sizi gerebilir. Neyse ki Ağustos ortası gibi tüm problemlerin üstesinden gelmiş olacaksınız ve keyfiniz, enerjiniz yerine gelecek. Bu süreçte biraz sakin kalıp, kafanızı dinlemekte fayda var. 

 

İkizler ve Yükselen İkizler:

İletişimsel anlamda aktif bir dönem…

Özgüveninizin, fikirsel ve iletişimsel becerilerinizin arttığı, kardeşleriniz, yakın akrabalarınız veya arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçireceğiniz bir dönem. Hedefleriniz için somut adımlar atmak için ideal zaman. Venüs’ün de desteği ile aşk, romantizm ve keyifli anlardan yana şansınız da yerinde. Yeniay ve Dolunay zamanında beklenmedik gelişmelerin tetiklemesiyle iletişimsel anlamda zorluklar, sıkıntılar yaşasanız da sizi sabit tutan alışkanlıklarınızı fark edip, aşmanız gereken düşünsel süreçlerinizi fark ederseniz büyük faydasını görürsünüz. Yeni eğitim kararları verebilirsiniz.

 

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Kendinizle ilgili aldığınız kararları harekete geçirme zamanı..

Geçtiğimiz ay boyunca kendinizle ilgili yepyeni kararlar aldınız. Özellikle ilişkilerinizle ilgili geçmiş alışkanlıklarınızı fark ettiniz ve daha yapıcı, hoşgörülü taraflarınızı ortaya çıkarttınız. Şimdi tüm bu kararları harekete geçireceğiniz döneme giriyorsunuz. Bu ay finansal kaynaklarınızla ilgili gelişmeler söz konusu. Yeni iş imkanları karşınıza çıkabilir ya da işinizle ilgili terfi alabilirsiniz. Sosyal çevrenizin desteğini görebilirsiniz. Ani gelişen gelişmeler karşısında kabuğunuza çekilmeyip hayatın getireceklerine kalbinizi açmanızı tavsiye ederim. Ağustos ortası itibariyle enerjiniz, cesaretiniz ve özgüveniniz yükselecek. Harekete geçmek daha da kolaylaşacak. 

 

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Parlıyor ve ışığınızı yayıyorsunuz..

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Aslanlar 🙂 Her doğum günü yeni yaşınızın enerjisiyle beraber gelir ve yeni yaşınızda yaşam enerjinizin ve neşenizin artarak devam etmesini dilerim. Bu dönem sizin parlama ve ışığınızı yayma döneminiz. Güneş, Venüs, Mars ve Merkür hepsi burcunuzdan geçiyor olacak. İlişkileriniz, iletişimleriniz, aksiyonlarınız sizi ve ışığınızı destekleyecek. Para kazanmak ve mutlu ilişkiler için ideal zamanlar. Kariyeriniz, aileniz ya da hayattaki amacınızla ilgili ani gelişecek olaylar karşısında direnmemenizi ve içinizdeki güce güvenmenizi hatırlatmak isterim. Zira kafaya koyduğunuz her şeyi yapabilecek güçtesiniz. Para ve aşktan yana şansınız açık. Keyfini çıkartın. 

 

Başak ve Yükselen Başaklar:

Biraz izole kalmak isteyebilirsiniz..

Biraz içinize kapandığınız ve bilinçaltınızın derinliklerine indiğiniz bir dönem. Kalabalıklardan uzaklaşmak ve kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Düşünmek, iç gözlem yapmak, bazı şeyleri tekrardan değerlendirmek iyi gelecek. Aşk ilişkilerinizde biraz zorlanmalar ya da yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Yeniay ve dolunayın tetiklemesiyle arkanızdan iş çeviren bazı durumlarla ya da çalışma arkadaşlarınızın haksızlıklarıyla karşılaşabilirsiniz. Sakinlikle içinden geçip kendinize alan açmanızı tavsiye ederim. Zira bir çok gezegen 12.evinizden geçerken biraz izole olmak ve kendinize alan açmak iyi gelecek. Evinizle ilgili 6 aydır planladığınız düzenlemeleri, değişiklikleri yapmak için yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. 

 

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Sosyalleştiğiniz ve kalabalıklar içinde olduğunuz bir dönem..

Arkadaşlarınızla sosyalleştiğiniz, eğlendiğiniz, belli amaçlar uğruna ekipçe hareket ettiğiniz bir dönemdesiniz. Çeşitli aktiviteler ve organizasyonlar içinde olabilirsiniz. Geleceğe yönelik ümitleniyorsunuz. Çevreniz içindeki çekiciliğiniz ve etki alanınız güçlü olacak. Aşk ve mutluluk için desteklendiğiniz bir süreç. Kariyerinizle ilgili uzun zamandır beklediğiniz gelişmeler bu ay itibariyle netice vermeye başlayabilir. Dolunay ve Yeniayın tetiklemesiyle yepyeni çevreler içine girebilirsiniz. Ancak harcamalarınıza dikkat edin. Ani gelişecek olaylar sosyal çevreniz veya aşk ilişkiniz için fazlaca harcama yapmanıza sebebiyet verebilir. 

 

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Ego savaşlarına dikkat edin..

Bu dönem ana konularınız arasında kariyeriniz, işiniz, toplumsal statünüz ön planda olacak. Güç sahibi kişilerin desteğini göreceksiniz ancak bir yandan da onların zorlayıcı testlerinden geçeceksiniz diyebilirim. Başarılarınız takdir edilmiyor ve yalnız bırakılmış gibi hissedebilirsiniz. İdealleriniz, geleceğe yönelik planlarınız konusunda daha cesur ve iddialı olacaksınız ancak üst yönetiminiz veya otorite figürleri ile tartışmamaya dikkat edin. İlişkilerinizle ilgili de egosantrik güç savaşlarına girmeyin. Yeniay ve dolunayın tetiklemesiyle ilişkisel anlamda ani gelişen durumlar kariyer ve aile evinizi tetikliyor. Sakin kalıp olaylara dışardan bakmakta fayda var. Sürecin içinde ideallerinizle ilgili yeni kararlar verebilirsiniz ama acele etmeyin. 

 

Yay ve Yükselen Yaylar:

Seyahat etmek ve yurtdışına açılmak için ideal zaman..

Seyahatler, dış ticaret, eğitim, sosyal medya, yurtdışı konuların ön planda olacağı bir döneme giriyorsunuz. Seyahatlerinizi eğitimle birleştirebilir, uluslar arası alanlara açılmak isteyebilirsiniz. Keyfiniz, neşeniz, enerjiniz yüksek. İnsanlar üzerinde pozitif etki bırakacaksınız. Sosyalleşme, aşk ve flört ilişkilerinden yana da şanslı bir dönem. Yeniay ve dolunayın tetiklemesiyle özellikle bu alanlarda gelişen ani olaylar üzerinizde stres ve baskı yaratabilir. Sabit fikirlilik yapmamanızda fayda var. Günlük rutinlerinizin dışına çıkmak durumunda kalabilirsiniz. Aynı idealleri paylaştığınız yabancılarla ortaklık durumlarınız olabilir. İsteklerinizi netleştirirseniz ilerlemeniz de hızlanır ancak acelecilikten kaçının, felsefi tartışmalara girmeyin.

 

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Eşinizin veya ortağınızın kazançlarıyla ilgili gelişmeler söz konusu..

Finansal konular, ortaklaşa kazanımlar, eş veya ortağınızın gelirleri, kredi, vergi, miras gibi konuların ön planda olacağı bir dönem. Başkalarına bağlı hareket etmek zorunda kalabilirsiniz. Kredi, vergi gibi borçlarınız ortaya çıkabilir ya da ödemeleriniz varsa geciktirmeyin. Metafizik konularına ilginiz yükselecek ve transformatif süreçlerden geçebilirsiniz. Yeniay ve dolunayın tetiklemesiyle flört ilişkileriniz ve çocuklarınızla ilgili gelişecek ani olaylar özellikle bu finans konularınızı tetikleyebilir. Ortaklaşa işe girme konuları gündeminize gelebilir. Eğer süregelen bir tedaviniz varsa Ağustos ortası itibariyle olumlu sonuçlar almaya başlayabilirsiniz. 

 

Kova ve Yükselen Kovalar:

İlişkiler ve rakipler gündeminizde..

İkili ilişkileriniz ve rakiplerinizle ilgili gündemler söz konusu. Sizin için önemli olan insanların ihtiyaçlarına eğilmek ve destek vermek durumunda kalabilirsiniz. Otorite figürleriyle karşı karşıya gelmek ve içgüdüsel olarak karşıtlık yaşama durumlarınız olabilir. Evliliğinizle ilgili olumsuz giden şeyleri düzeltmek, yapıcı ve uzlaşmacı olmak için ideal zamanlar. Bekarsanız evlenme kararı verebilirsiniz veya arkadaş çevrenizin içinden biri ile tanışabilirsiniz. Gerek iş olarak gerekse ilişkisel anlamda yeni sözleşmeler gündeminize gelebilir. Yeniay ve dolunayın tetiklemesiyle gelişecek ani olaylar karşısında sabit fikirli olmayıp, esneyebilmenizi tavsiye ederim. Her türlü ikili ilişkileriniz ve müşterilerinizle ilgili yeni stratejiler geliştirmek, planlar yapmak kazandıracaktır. 

 

Balık ve Yükselen Balıklar:

Günlük rutin ve işlerinizin önem kazanacağı bir dönem..

Çalışma ortamınız, altınızda çalışan kişiler, sağlığınız, evcil hayvanlarınızla ilgili gündemler söz konusu. Görev ve sorumluluklarınıza daha fazla eğilme ihtiyacı duyabilirsiniz. Sevmediğiniz halde yapmak zorunda kaldığınız işler çıkabilir. Kendi işinizin patronu bile olsanız yaptığınız işler başka kişiler tarafından buyurulabilir ve bu da bazı gerginliklere sebebiyet verebilir. Yeniay ve dolunayın tetiklemesiyle bu alanlarda gelişecek ani olayların sizi tetiklemesine izin vermeyin. Bir şeyleri zorla yapmaya çalışmayın. Bırakın içinizden kendiliğinden gelen başkalarına hizmet etmek, yardımcı olmak duyguları sizi tatmin etsin. Size de hizmet edilmesinden keyif alın. Sağlık konularınızı ihmal etmeyin. 

 

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

@nutanozgeozek