Nedir bu Alexander Mcqueen sneakarları çekici kılan?

Moda olan her şeyin bir miladı vardır derler. Son zamanlarda bu tabuları yıkan bir durumla karşı karşıyayız: Alexander Mcqueen markalı bu ikonikleşmiş beyaz sneakerlar. Platformlu tabanıyla rahatlığı desteklerken aynı zamanda da bacakları daha formlu, ince ve uzun gösteriyor. E rahatlığın yanı sıra şıklıktan da ödün verdirtmiyor. Hem gece hem gündüze uyarlanabilen bu sneakerlar, son dönemlerde bütün “it-girl” dediğimiz moda öncülerinde sık sık karşımıza çıkıyor. 

Peki kim bu Alexander Mcqueen diyenleriniz de olduğunu duyar gibiyiz. Lee Alexander McQueen, İngiliz moda tasarımcısı ve desinatör. 1996’dan 2001’e kadar Givenchy’de baş tasarımcı olarak çalışması ve sonrasında kendi Alexander McQueen etiketini yaratmasıyla tanınıyor. Moda alanında pek çok ödüle de sahip olan Mcqueen, 2010 yılında hayatını kaybetse de markası yaşatılmaya ve başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Markanın şimdiki kreatif direktörü Sarah Burton ise 2012 yılında TIME tarafından Dünya’nın en etkili 100 isminden biri olarak yer aldı. 

2011’de Kate Middleton için tasarlanan “royal” elbisenin altında da Mcqueen markasının imzası vardı. 

Tüm bu başarıların ötesinde, markanın çıkardığı yüksek tabanlı sneakerlar, bu akımın öncüsü oldu. Ardından Gucci, Valentino gibi pek çok dünya markası da yüksek tabanlı sneakerlar üreterek bu furyaya katıldı. En etkili olan ise değişmedi. Benzerlerinin aksine, kullanıcılarına şıklığın yanında rahatlığı da vadeden Mcqueen sneakerlar, fiyatı dolayısıyla çok geniş bir kitleye hitap etmese de, benzer marka ve kalitedeki ürünlerle kıyaslandığında bu kategorideki liderliğini koruyor. 

Sen de hem gece hem gündüz, hem rahat hem de şık bu sneakerlardan arıyorsan, hemen Dolap’a göz at. En uygun fiyata, en çok çeşit ile Alexander Mcqueen markalı sneakerlar Dolap’ta. 

https://dolap.com/spor-ayakkabi?marka=alexander-mcqueen