Her Kombinin Tamamlayıcısı: Kemer

   Spor, klasik, maskülen, feminen fark etmeksizin tüm kombinlere yakışan kemer, aksesuar skalasının vazgeçilmez parçalarından biri. Kıyafetlerin proporsiyonunu tamamıyla değiştiren bu mucizevi aksesuar, hem stilini tamamlamana yardımcı oluyor hem de şık bir kadın imajı sergilemeni mümkün kılıyor. Kemer modası ise her sezon farklı tasarımlarla ön plana çıkıyor. Haydi gelin son yılların trend kemer modellerine birlikte bakalım…

Logo kemerlerle sportif tarzı yakala

Aksesuar modasının son yıllarda parlayan yıldızı kuşkusuz logolu kemerler. Spor ve minimal stilleri farklı bir havaya bürüyen bu göz alıcı kemerlerde özellikle ünlü markaların ikonik harfleri, sloganları ve sembolleri kullanılıyor. Burberry, Moschino, Dolce Gabbana, Gucci bu kemer tasarımlarından birkaçı. Yılan motifli, taş ve inci işlemeli bu tarz aksesuarlarla dikkat çekici özgün kombinler yakalayabilirsin. Bir denim pantolon ve salaş tişörtle bile kullandığında, son derece çekici bir şıklığa kavuşabilirsin.

Uzun kemerlerle farkını ortaya koy

Uzun kemer modelleriyle sıradan bir kıyafetini bile göz alıcı bir görünüme dönüştürebileceğini biliyor musun? İlk kez Gigi Hadid gibi ünlü isimlerin kullanmaya başladığı bu modellerle sen de kendi tarzına yepyeni bir yorum katabilirsin. Ancak burada önem taşıyan kriter, kemerin uzunluğunu ve bağlama şeklini nasıl ayarlayacağın. Bel ölçüne uygun olarak tercih edeceğin kemerini ister tuniklerle ister gömleklerle istersen de kabanlar üzerine takarak kullanabilirsin. Unutma, özellikle deri modeller, hem klasik hem de spor kıyafetlerin büyük tamamlayıcısı olabilir.

Zincir kemer esintisi 

Dünyaca ünlü markaların giyim koleksiyonlarında artık zincir kemerlere de rastlanıyor. Özellikle Lanvin ve Chanel gibi moda evlerinin defilelerinde kullanılmasıyla birlikte trend olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Victoria’s Secret meleği Elsa Hosk ve Serena Williams zincir kemerleri ilk kullanan kişilerden. Zarafetine vurgu yapan zincir kemerler, oversize gömlek, elbise, dökümlü pantolon, yüksek bel kot ve salaş kazak gibi kıyafetlerle mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Üstelik sadece klasik ve modern kıyafetlerle değil sokak stilinde kullanabileceğin casual parçalarla da kolayca kombinleyebilmen mümkün. Zarif ve naif bir kadın görünümü ortaya koyan zincir kemerleri ister ofis yaşantında tercih edebilir istersen gece kıyafetlerin eşliğinde kullanabilirsin.

Parlak taş etkisi  

Feminen kadınların tutkusu olan taşlı kemerler ise sezonun bir diğer trend modellerinden. Eğer parlaklık etkisini hayatın her alanına yansıtmayı seviyorsan taşlı tasarımlar tam sana göre! İnce ve kibar formda olan taşlı kemer modelleri, özellikle sade ve asil abiye kıyafetlere hareketlilik kazandırıyor. Ancak spor ve sade parçalara şık bir detay olarak da ekleyebilirsin. Kot pantolon, maksi palto ve boğazlı kazak eşliğinde kullanarak cazibeli bir görünüm yaratabilirsin. Dilersen casual yaşantından kullandığın bir örgü elbiseyle birlikte takabilir ve stiletto ayakkabıların eşliğinde akşam buluşmalarına katılabilirsin. Tek bir kemerle birbirinden farklı tarzlara ve kombinlere imza atabilirsin. Yeter ki yaratıcı ve cesur davran!