2019 Trendleri ve İkizler Burcu – Aylık Burç Yorumunu Keşfet

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

İkizler Kadını ve Giyim Tarzı

İkizler dönemine hazır mısınız sevgili Dolap üyeleri 🙂 Nasıl gidiyor bu aralar hayat? 21 Mayıs itibariyle İkizler kadınlarının dönemi başlıyor. Hareketli, değişken, bol bol sosyalleşeceğimiz, konuşacağımız, meraklanacağımız, araştıracağımız bir döneme giriyoruz 🙂

Daha önce ne demiştik; zihnin, düşüncenin, iletişimin, merak etmenin, bilgi edinme ve aktarmanın, entelektüel bilginin temsilcisidir İkizler burcu. Değişken nitelikte olduğu ve hep daha fazlasını merak ettiği için genelde dışarıdan kararsız olarak algılansa da aslında onun derdi en objektif kararı verebilmek için, diğer tüm seçenekleri öğrenmek ve olayların diğer yüzlerini de görebilmektir.

İkizler kadını özgür ruhlu, konuşkan, meraklı, arkadaş canlısı ve çok hareketlidir. İletişim kurmak, bilgi toplamak, bilgiyi dağıtmak en büyük amaçlarıdır. O yüzden de genellikle sosyal çevreleri kalabalık, kütüphaneleri dolu doludur. Gezmeyi severler. Ruhlarına uygun olarak içlerinde kendilerini özgür hissedecekleri giyim tarzları vardır. Bol pantolonlar, boyfriend jeanler, oversized gömlekler, geniş kesim takımlar, spor ayakkabılar, maxi elbiseler genellikle en rahat ettikleri giyim tarzıdır. Tabi aksesuar ve çantalarını asla atlamamak lazım. Bayılırlar takı, aksesuar ve büyük çantalara. Kıyafetleri için ayırmadığı zamanı takıları ve çantaları için ayırırlar. Ki zaten dergileri olsun, kitap, defterleri olsun, bir sonraki gideceği eğitimin broşürleri olsun doldururlar çantalarının içlerini 🙂 Meraklı ve cesur tavrı ile değişik tarzları birleştirmek konusunda girişken ve başarılıdırlar. Giyinmeyi bir oyun olarak görür ve değişik renkleri bir araya getirir, farklı tarzları kombinler ve özgür ruhuna uygun anlık kararlar verirler. Modayı takip eder ama yine de kendi modasını kendi yaratırlar 🙂 Asla tek bir kalıba sığamayacak kadar renkli ve özgürdürler. Giyim konusunda şahsına münhasırdır ve canının istediği her tarzı dener, giyer, değiştirir. Bu anlamda çok eğlencelidirler. İkizler arkadaşınıza hediye alırken mutlaka değişim kartını paketin içine koydurduğunuzdan emin olun derim çünkü geçen hafta ihtiyacı olduğunu söylediği şey bu hafta değişmiş ve şekil değiştirmiş olabilir 🙂

İkizler kadını her rengi dener. Her ne kadar sarı, turuncu, barut mavisi, gri, açık yeşil gibi renkleri sevdiği bilinse de bir ikizler kadınını her rengin içinde görebilirsiniz. Zaten tek renk takılmayı da pek sevmez ve farklı renkleri bir araya getirerek kombinler yapar. Bu konuda acayip beceriklidir, başkasında görseniz garipseyeceğiniz renkler bir İkizler kadınında adeta tarz olmuştur. Abiye elbiseleri spor ayakkabısı ile eşleştirerek günlük kullanımda rahatlıkla kullanırlar ve çok da hoş bir hava yaratırlar.

İkizler kadını ile hayat çok eğlenceli geçer. Hayatınızda hareket, merak, iletişim hiç eksik olmaz. Her ne kadar bir gün söylediği şeyin ertesi gün tam tersini merak etse de bu sayede bilgi dağarcığınız, entelektüel kapasiteniz ve durumların her boyutlarını öğrenme beceriniz artacaktır 🙂 Onları her gün başka ortamların, grupların içinde görebilirsiniz. Bilgi paylaşma konusunda çok açık ve bonkördürler. Hiç bir şeyi gizleme ya da kendinde tutma gibi huyları yoktur. Objektif ve mantıklı halleri ile her zaman çok iyi birer eğitmen, akademisyen, yazar ya da blogger olma potansiyelleri vardır. Yeter ki zihinlerini odaklayacakları bir konu bulsunlar.

İkizler dönemiyle beraber hepimizin ruh halinin sarı, turuncu gibi renkleri tercih edeceğini düşünüyorum. Farklı renkleri bir araya getirmek isteyeceğiz. Omzu açık ya da tek omuz üstler, oversized gömlek ve kot ceketler, yüksek bel bol jeanler, üzeri yazı ya da resim içeren, mesaj veren sweetshirtler, maxi elbiseler, geniş kesim takımlar, ekoprint baskılar bu döneme damgasını vuracak. Tabi ki takı ve çanta kullanımımız artacağı için eksileri gözden geçirip yenilemek, satıp yer açmak için çok ideal zamanlar. İhtiyaç hissettiğiniz zamanlarda ikizlerin taşı olan Akik taşını takarak destek alabilirsiniz.

Her birinize keyifli, bol hareketli, seyahatli, merak ettiklerinizin peşinden koşacak özgürlükte bir dönem diliyorum

Bu dönem gökyüzünde neler oluyor diye bakacak olursak:

  • Biliyorsunuz tam İkizler dönemine girmeden 2 gün önce 27 derece Akrep burcunda Dolunay oldu. Ve etkisi genelde 2 hafta sürer. Akrep burcu doğası gereği transformasyonu, ölüp yeniden doğma temalarını, derinleşmeyi, görünmeyenin arkasındakileri ortaya çıkartmayı, dönüştürmeyi, cinselliği ve finansal konuları temsil eder. Kişisel haritanızda düştüğü yere göre bu temaları yaşayabilirsiniz. Evet biraz gergin enerjiler söz konusu ama dolunayın enerjisi sayesinde hayatınızda dönüştürmek istediğiniz yönlerinizi fark etmek, yıkmak ve yeniden doğurmak için gücü içinizde bulabilirsiniz. Yine de manipülatif hareketlere, kıskançlık, hasetlik gibi duygulara, finansal durumlarına dikkat edin.
  • 21 Mayıs’ta Güneşin İkizlere geçmesiyle beraber, iletişim ve zihin gezegeni Merkür de İkizler burcuna geçecek. Merkür İkizler burcunun yöneticisidir. İletişimsel faaliyetler konusunda daha objektif, araştırmacı, mantıklı olacağımızdan bahsedebiliriz. Ancak 30-31 Mayıs tarihlerinde yanlış bilgilere kanmamaya, onları yaymamaya ve işin doğrusunu, özünü anlamadan abartılı cümleler kurmamaya dikkat edelim 🙂 4 Haziran’da Merkür’ün Yengeç burcuna geçmesiyle beraber de zihnimiz daha sübjektif, sevdiklerimizin ilgisi ve desteğine ihtiyaç duyan ve daha duygusal ifadelerle kendimizi ifade eden şeklinde olacak. Alınganlıklar, küskünlükler, subjektif algılamalar olabilir, dikkat edelim 🙂
  • 3 Haziran’da 12 derece İkizler burcunda Yeniay olacak. Bir şeyleri başlatmak için Ay’ın büyüyen zamanları önemlidir. Yeniaydan sonra, özellikle Hilal zamanı başlatmak istediğiniz plan ve projelerinizi hayata koyabilirsiniz. Bu Yeniay’ın yönetici gezegeni Merkür yeniay zamanında açısız olduğu için işlerin ne tarafa doğru gideceğini kestirmekte zorlanabiliriz.
  • 9 Haziran’da ilişki, aşk, para ve mutluluğun gezegeni Venüs İkizler burcuna geçiş yapıyor. 21 Hazirana kadar İlişkilerde daha çok iletişim kurmak, bilgi paylaşmak, kendimizi ifade etmek ve karşılıklı sohbet halinde olmak isteyebiliriz. Venüs İkizlerde flörtleşme ve ilişkileri çiftleme enerjilerini arttırır 🙂 Benden duymuş olmayın 🙂
  • 17 Haziran’da da 25 derece Yay burcunda Dolunay yaşayacağız.
  • 19 ve 20 Haziran tarihleri hem iletişimsel hem de hareketsel anlamda zor açılar barındırıyor. Öfke patlamaları, agresif ve yıkıcı hareketler, vs gibi gergin enerjilerden uzak durmakta ve kendimizi ya da çevremizi özellikle hezeyana getirecek ortamlardan, hareketlerden kaçınmakta fayda var.

Bu dönemin Yükselen burcunuza ve burcunuza göre özet yorumlarını aşağıda okuyabilirsiniz 🙂 Herkese çok sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro Coach

Koç ve Yükselen Koçlar:

Enerjik, sosyal, bol hareketli bir döneme giriyorsunuz..

Harekete geçme, kendinizi ortaya koyma, sosyalleşme enerjiniz çok yüksek. Ancak işlerin istediğiniz hızda gitmiyor olması sizi kızdırıp, gerginleştirebilir. Bir sürü şey yapıyorsunuz ama hepsi ortada kalıyor gibi hissediyorsunuz. Bu dönem biraz böyle ama siz de biraz fazla sabırsız ve maymun iştahlısınız unutmayın. Genel anlamda desteklendiğinizi hissettiğiniz, kendinizi daha rahat ortaya koyduğunuz ve kafanızın iyi çalıştığı bir dönem. Yapmanız gereken anlaşmalar, sözleşmeler ya da gireceğiniz sınavlar varsa 4 Hazirandan önce yapmaya gayret edin. Bilgi, eğitim, öğretim, sosyal medya, ticaret, basım-yayım konularında önemli gelişmeler, farkındalıklar olacak.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Özgüveninizin ve cesaretinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz..

Hedefleriniz doğrultusunda kendinizi ortaya koyma ve harekete geçme beceriniz yüksek. 9 Hazirana kadar aşk ve ilişkiler anlamında şanslısınız. Hayattan keyif alacağınız, dostlarınızla sevgi dolu, keyifli sofralar kuracağınız bir dönem. Bekarsanız hayatınızın aşkıyla karşılaşmak için yılın en bereketli zamanları, tadını çıkartın 🙂 Yeniay ve dolunay özellikle maddi anlamda farkındalıklar ve gelişmeler getirebilir. Kişisel kazançlarınızı, yatırım planlarınızı, borç ve kredi ödemelerinizi planlamak için ideal zamanlar.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili İkizler 🙂

Doğum gününüzle beraber yepyeni enerjiler içine girersiniz. Umarım keyif alacağınız, merak ettiklerinizin peşinden gidebileceğiniz, öğrendiklerinizi paylaşabildiğiniz bir yaş olur. Bilgi, iletişim ve eğitimsel konularla ilgili çok aktif bir döneme giriyorsunuz. 4 Haziran’a kadar yeni anlaşmalar ve başlangıçlar yapabilirsiniz. Zihinsel faaliyetleriniz ve kısa seyahatleriniz yüksek olacak. 3 Haziran’daki Yeniayla birlikte de yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İlişkiniz varsa daha da derinleşeceğiniz, yoksa da kalbinizin kapılarının çalacağı dönemler. Bu dönem zaten ilişki konularını masaya yatırıyorsunuz. Bir ilişkiden neler beklediğinizi daha net bir şekilde ortaya koyuyorsunuz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Biraz kendi alanınıza çekilmek iyi gelecek..

Hayatta atmak istediğiniz adımlar ve hedeflerinizle ilgili düşündüğünüz, planlama yaptığınız ve harekete geçtiğiniz bir dönem. Cesaretiniz ve atılım gücünüz yükselmiş durumda. Özellikle 4 Haziran’dan sonra daha da aktifleşeceksiniz. Yeni anlaşmalar imzalayabilir, yeni kararlar verebilirsiniz. Ancak ilişkilerle ilgili dikkat etmeniz gereken bir dönem. Toleransınız düşük ve fevri davranışlar sizi ve ilişkinizi biraz zorlayabilir. Eğer bekarsanız bu gerginliği etrafınızdaki kişilerle de yaşayabilirsiniz. İlişkiniz ya da diğer insanlar tarafından engellendiğinizi düşünüyorsunuz ama asıl engelinizin ne olduğunu fark etmek için güzel zamanlar. Doğanın içinde kendinize ayıracağınız zaman, ruhunuza iyi gelecek aktiviteler, belki köşenize çekilip biraz okuma ve yazma yapmak çok iyi gelecektir. Biraz kendi alanınıza ihtiyacınız var.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Sosyal ortamlarda kendinizi gösteriyorsunuz..

Sosyalleşeceğiniz, arkadaş ve gruplar içinde yer alacağınız, ideallerinizi konuşacağınız bir dönem. Biraz işlerle ilgili gelişmeler hoşunuza gitmiyor, ya da kazandığınızdan daha fazla harcıyor olabilirsiniz. Ya da ihtiyacını duyduğunuz desteği alamamak canınızı sıkıyor. Ama 9 Haziran’dan sonra bu alanlarda rahatlayacaksınız. Bazı konularda kendinize kızıyor olabilirsiniz. Günlük çalışma şekliniz ve işleriniz sizi engelliyor ya da işleriniz istediğiniz gibi gitmiyor gibi hissedebilirsiniz. Bu anlamda yapacağınız dönüşümler sizi büyütecektir. Neticede bol bol sosyalleşeceğiniz, arkadaş gruplarınız ya da topluluk, dernek gibi organizasyonlarda yer alıp kendinizi göstereceğiniz bir dönem. İdeallerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Enerjiniz yüksek ancak iş yerinde gerginlikler, değişiklikler var..

Bu dönem işlerle ilgili fazlaca koşturma ve hareket halindesiniz. Patronların ya da üstlerinizin sizden beklentileri ve talepleri artabilir. Bir yandan da kafanız çok kalabalık. Toplantılar, anlaşmalar, verilmesi gereken kararlar, hazırlanması gereken raporlar gerçekten zihinsel olarak yorulduğunuzu hissedebilirsiniz. Haziranın ikinci haftasına kadar aşktan, ilişkiden yana keyfiniz yerinde. Ancak sonrasında biraz tatminsizlikler yaşayabilirsiniz. Bu dönem fiziksel olarak enerjiniz yüksek, kendinizi enerjik ve motive hissediyorsunuz. Ancak arkadaşlarınızla oluşabilecek gerginliklere dikkat edin. Yeniay ve Dolunay özellikle aile, ev, kariyer, gelecek alanlarınızı tetikleyecek ve yeni başlangıçlar, farkındalıklar yaşatacaktır.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

İş yerindeki gerginliklere takılmazsanız keyfiniz ve enerjiniz yükseliyor..

İlişkilerle ilgili testten geçiyor, özellikle aile ve iş yerindeki kişilerle gerginlikler yaşıyorsunuz. İçten içe sinirleniyorsunuz ve size hak ettiklerinizi vermediklerini düşünüyorsunuz. Sakinlikle halletmenizi tavsiye ederim. Karşınızdakini yıpratmayın ama kendinizi de yıpratmayın. Neyse ki bu dönem keyfiniz yerine gelecek ve pozitif enerjinize kavuşacaksınız. Siz iletişim kesildiği zaman rahat edemiyorsunuz. İletişim kurmak, kendinizi ifade etmek, fikrinizi belirtmek her ne olursa olsun size iyi geliyor. Yurtdışıyla ilgili güzel haberler gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilir ya da fikir ve projelerinizi daha geniş kitlelere yaymak isteyebilirsiniz. Yeniay ve Dolunay özellikle bilgi, iletişim, eğitimler, yurtdışı projeleri, yabancı kültürler, basın-yayım ve medya alanlarında yeni başlangıçlar ve farkındalıklar getirecektir.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Kazanç kapılarınızla ilgili değişimler söz konusu..

Bu aralar biraz fazlaca keyfe düşkünlük yaşayıp, abartılı haller içinde olabilirsiniz 🙂 İlişkilerinizle ilgili ani gelişmeler, sürprizler olabilir. Harcamalarınıza dikkat edin. İhtiyacınız olmayan şeylere fazlaca para harcıyor olabilirsiniz. Özgüveniniz ve cesaretiniz yüksek. Hedefleriniz doğrultusunda kendinizi rahatlıkla ortaya koyuyor ve adım atıyorsunuz. Özellikle 4 Haziran’dan sonra yüksek eğitim, seyahatler, basın-medya ve yurtdışıyla ilgili atılımlarınız olacak. Finansal anlamda dönüşüm içinde olabilirsiniz. Özellikle Yeniay ve Dolunay’ın da tetiklemesiyle kazanç kapılarınız değişebilir ya da yeni fikirler ve atılımlar oluşabilir.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Hayatınızla ilgili önemli kararlar almayın..

Güneş tam karşınızdayken rakipler ya da hayatınızdaki kişilerle ilgili baskı ve gerginlik yaşıyor olabilirsiniz. Hayat biraz karmaşık ve zorlu hissettirebilir. Sanki herkes karşınızdaymış gibi düşünerek canınızı sıkmayın. Olaylardan ve durumlardan kendinizi geri çekerek, kendi gerçekliğinize ve hayatınıza odaklanın. Siz hayattan ne istiyorsunuz ona bakın. Bu dönemi sakince geçirmek önemli, zira hayatınızda ilgili önemli kararlar almak için pek ideal bir zaman değil. Yanlış anlaşılmalar, yanlış ifadeler ya da zihinsel karmaşıklıklar olabilir. Yeniay ve Dolunay özellikle kendiniz, hayatınız ve ilişkilerinizle ilgili gündemlere ışık tutacak. Fazla yargılara girmeden sadece seyirci olarak izlemekte fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Zorlu sınavlardan geçiyorsunuz..

Hedeflerinize doğru ilerlemek için sağlam sınavlardan geçiyorsunuz. Sanki karşınızdaki insanlar size özellikle engeller çıkartıyor gibi düşünebilir ve gerginleşebilirsiniz. Her zaman dediğim gibi bu tarz enerjiler olduğunda bunu öfke ve sinirle büyütmek yerine, hayatınızda yapmak istediğiniz sıçrayışa yönlendirebilirseniz çok faydasını görürsünüz. O yüzden gergin ortamdan bir süre uzak kalıp, kendi içsel dünyanıza çekilmek iyi gelecektir. 9 Haziran’a kadar aşktan yana şansınız yerinde, fırsatları değerlendirin derim 🙂 Yeniay ve Dolunay özellikle çalışma ortamınız, günlük rutinleriniz, ruhsal durumunuz ve sağlığınızla ilgili konulara ışık tutacak ve farkındalıklar getirecektir. Fiziksel ve ruhsal sağlığınız için günlük rutinlerinizi değiştirebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Aşk ve üretkenlik açısından şanslı döneminizdesiniz..

İçsel dinginliğiniz ve dengenizle ilişkilerinize keyifli ortamlar yaratıyorsunuz. Üretkenliğinizin yüksek olduğu bir dönem. Yaşam enerjinizi ortaya koymak ve hedeflerinize doğru ilerlemek adına en bereketli dönemlerden birindesiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebiliyor, söylemlerinizle insanları etkiliyorsunuz. İş yerinizde terfi alabilirsiniz ancak çalışma arkadaşlarınızın sizi sinirlendirmesine izin vermeyin. Haziran ayı özellikle aşktan yana bereketli geçecek. Yeniay ve Dolunay özellikle aşk, çocuklar, hobiler, sosyal çevreniz ve idealleriniz açısından gelişmeler getirecektir. Keyfini çıkartın.

Balık ve Yükselen Balıklar:

İçsel dengenizi sağlamakta biraz zorlanabilirsiniz..

Ne istediğinizi bildiğiniz, net ve direkt olduğunuz bir dönemdesiniz. Bu netliğinizi de ortaya koyarken gayet dengeli ve yapıcısınız. Bu enerji size fiziksel olarak da bir çekim sağlayacak. 9 Haziran’a kadar aşk ve paradan yana da şansınız yerinde. Alışveriş yapmak, sosyalleşmek ya da flörtleşmek için bu zamanları değerlendirin. Diğer taraftan içsel dünyanızda biraz zorluklar yaşayabilirsiniz. İstediğiniz şeyleri elde etmek için çok mücadele vermeniz gerekiyor diye düşünebilirsiniz. Ya da kendinizi ortaya koymak ve ispatlamak için otorite figürlerinin onayından geçmeniz gerekiyor gibi gelebilir. Yeniay ve Dolunay özellikle içsel dengenizi sağlamakla ilgili sizi biraz zorlayabilir. Eviniz, aileniz ve kariyerinizle ilgili gelişmeler ya da değişimler olabilir.