35+ Moda Tavsiyeleri

Riskleri bir kenara bırakıp daha garanti parçalara yöneliyor; ama yine de şıklığından ödün veremiyorsan, hoş geldin 35 + yaşlara. Bu dönemlerde alacağın parçalar en önemlileri aslında, çünkü en hareketli, en yoğun belki de en dolu dolu geçen günlerinde onları taşıyor olacaksın. 

Barney’s New York’un moda direktörü Marina Larroude tarzını şöyle özetliyor; “Kişisel tarzım sürekli gelişiyor. Deneyimlemeyi, farklılığı seviyorum. 30’lu yaşlarımın başlarında daha tuhaf kıyafetler giyerdim, 35’i geçtikten sonra, sadeleştim.”  Larroude, kıyafet seçmeye gelince anneliğin bakış açısını değiştirdiğini belirtiyor ve “Güzel ve güçlü kıyafetleri severim, ancak  fazla düşünülmüş bir şeyler artık istemiyorum. Şimdi iki çocuğum var, böyle karmaşık kıyafetleri bir araya getirmek için zaman yok. “ diyor.  

 

Çabasız şıklığın da mümkün olabileceğine inananlar olarak, kendini yansıtacak kıyafetleri seçmenin en doğru karar olacağını düşünüyoruz, e tabi biraz da moda dokunuşuyla. İşte o ufak moda dokunuşlarını, bu yazıda bulacaksın. 5 “olmazsa olmaz” parça; 

 

1- Kilit parça: Rahat kesim kotlar 

Hepimiz biliyoruz ki hem spor hem şık kombinlerinde kotlar vazgeçilmez olacak. (Tıpkı her yaş grubunda olduğu gibi diyeceksin ama, emin ol bu dönemlerde çok daha önemli içinde rahat hissedeceğin bir kota sahip olmak) 

Geniş paça, yüksek bel, düz kesim kotlar en rahat seçenekler, bu sene ne kadar popüler olduklarından tekrar bahsetmemize gerek bile yok!  

2- Blazer ceket

Blazer her zaman ofisi anımsatmamalı. Hele ki günümüzde, geniş kesimli blazerlar oldukça revaçta. Düz, çizgili veya ekose desenli blazerları, kotlarınla veya siyah bir pantolonla, ister babet ister topukluyla kombinleyerek hem şık hem de sade görünümü elde edebilirsin. Bize güven, dolabında en çok giyeceğin parçalardan biri de ceketlerin olacak.  

3-  Özel dikim giysiler 

İnsanlar terzi duyduğunda, iki şeyden birini düşünür: iş kıyafeti veya benzerleri. İkisini de kastetmiyoruz. Tarzını 35 ve üzeri yaşlarına taşımak için , pantolonlardan denim kumaşa, bluzlara ve blazerlere kadar uygun parçalara yatırım yapmaya başlaman gerekir. Midi veya kalem bir eteği deneyin örneğin. Terzilerin elinden çıkma bu özel parçaların tarzını nasıl değiştireceğini göreceksin. 

(Müge Anlı’nın dolabındaki özel dikim elbiselere göz atmayı unutma!)  https://dolap.com/profil/mugeanli 

4- Kaçınılmaz etkinlikler için olmazsa olmaz elbiseler

35’inden sonra olayların yavaşlayacağını düşünüyorsan, yanılıyorsun! Hala katılacak çok sayıda düğün, parti, doğum günü, nişan vb etkinlik var! Sonunda hepsine giyebileceğin bir elbise almak harika bir fikir. Avangard veya klasik bir şeye yatırım yapıp, renk seçiminde sadelikten yana olursan, her etkinlikte farklı aksesuar fikirleriyle bambaşka görünümler elde edebilirsin.  

5- Gömlekler 

20’li yaşların pek de tercih edilmeyen seçimlerinden gömlekler, bu yaşlarda çok daha kıymetli oluyor, demedi demeyin. Hem sadeliğin hem de şıklığın buluşma noktası olan gömlekler, farklı kombinlerin için pek çok seçenek sunuyor. Çizgili, mavi, beyaz… Özellikle mavi gömleklere kotlarla şans ver. Yaza geçiş günlerinde, tatlı bir “serinlik” katacak tarzına!  

 

On binlerce çeşit ürünü en uygun fiyata keşfetmek için;

https://dolap.com/