Met Gala 2019: Kamp Rüyası

 

 

Sunuculuğunu Lady Gaga , Alessandro Michele, Serene Williams, Anna Wintour ve Harry Style gibi isimlerin yaptığı ve her sene ” kim daha iddialı” olacak sorusunun yanıtını heyecanla beklediğimiz Met Gala 2019 dün gece yapıldı. Moda dünyasının en prestijli gecelerinden biri olarak bilinen Anna Wintour’un içeride telefon kullanmayı yasakladığı, herkes birbiriyle kaynaşsın diye eşleri bile yan yana oturtmadığı gecenin bu seneki teması Susan Sontag’ın yazdığı  “Camp: Notes on Fashion” kitabıydı.

Yüksek ve düşük kültür arasındaki farklılıkları yıkmak için ele alınan deneme yazısı türündeki kitaptan ilham alınan kırmızı halıda kültürel ve politik mesajlar, maskülen ve feminenliğin birbirine karıştığı detaylar, renkler ve detaylar ön plandaydı!

İşte gecenin öne çıkan detayları , 

  • Zendaya Tommy Hilfiger tarafından tasarlanan ve kırmızı halıda bir anda renk değiştiren Sindirella elbisesiyle sosyal medyada en çok paylaşılan videolar arasında girmeyi başardı.

 

 

  • Gecenin sunuculardan biri olan Lady Gaga Brandon Maxwell tasarımı pembe kabarık elbisesiyle başladığı kırmızı halı yürüyüşünü dört farklı görünümle tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

  • Gecenin hayal kırıklığı artan anlarından biri Kim Kardashian ırmızı halıda boy gösterdiğinde yaşandı. Günlük yaşamında bile en abartılı tasarımları giymeyi seven Kardashian, sakin görünümüyle şaşırttı.

  • Geçtiğimiz senelerde konsepte en uyan tasarımlarla kırmızı halıda boy gösteren Rihanna, bu sene Met Gala’ya katılmayarak bizi şaşırttı.

Geceye ait tüm detaylı fotoğrafları galerimizi ziyaret ederek yakından inceleyebilir , ünlülerin tercih ettiği tasarımcılara ait elbiseleri Dolap’ta daha uyguna buraya tıklayarak keşfedebilirsin.