Şeffaf Vinil Çantalar Nasıl Kombinlenmeli?

Kadın giyim modasında aksesuar denildiğinde ilk akla gelenler biri de çantalar. Üstelik el çantaları, omuz çantaları, sırt çantaları, portföy çantalar, bilek çantaları, bel çantaları diye uzayıp giden “çantalar” listesine bir sınır getirmek mümkün değil. Bu tasarım ve model çeşitliliği, kadınların çanta tutkusunu biraz açıklıyor sanki. Ne de olsa her modelin kalbimizdeki yeri ayrı, her rengin çantaya kattığı anlam ayrı ve üretimde kullanılan her malzemenin sokağa verdiği mesaj ayrı… Durum böyle olunca, çantalar da her sezon yepyeni yüzleriyle gündemimize oturuyor. Hatta bazıları, kafalarda kocaman bir soru haline geliyor. Şeffaf vinil çantalar?

Şeffaf vinil çantalardan bahsetmeden önce biraz ön bilgi verelim. “Vinil” aslında çanta tasarımlarında hiç de yeni değil. Hatta Louis Vuitton, Rioni ve Dooney & Bourke gibi dünyaca ünlü çanta markaları, monogramlı çanta tasarımlarında vinil malzemeye yer veriyor. Çünkü vinil malzeme, gerçek deri malzemeden daha dayanıklı ve daha uzun süre kullanılabiliyor. Bu da markaların repütasyonunu arttıran bir faktör oluyor. Gerçek derinin aksine su tutmuyor ve öngörülmeyen günlük kazaların başını ağrıtmasını engelliyor. Ayrıca birçok kumaş çeşidine göre, vinil malzeme şeklini/formunu çok daha iyi koruyor. Bu nedenle birçok lüks marka, baskılı ya da monogramlı çantalarında vinil materyal kullanıyor. Böylece kafalardaki sorunun vinil kısmını cevaplamış olduk, şimdi gelelim şeffaflığa.

Şeffaf Çanta Trendi

“Şeffaf çanta olur mu?” sorusun yerini “Şeffaf çantalar nasıl kombinlenir?” sorusuna bırakmaya başladıysa, şeffaf bir çanta almak için daha fazla beklememek lazım. Seçmek ve almak ayrı dert, kombinlemek ayrı dert diyenler için ise, birkaç ipucu hazırladık. Öncelikle şunu söyleyelim: Şeffaf vinil çantalar el çantasından sırt çantasına kadar, birçok farklı modelde karşına çıkıyor. O yüzden de çantanı seçerken nasıl bir model istediğine karar vermen gerekiyor. Cıvıl cıvıl yazlık kombinlerin için küçük bir el çantası mı almak istiyorsun, sırt çantasından vazgeçmem diyenlerden misin, yoksa şık davetlere farklılığınla damga vurmak mı istiyorsun?

Çantanı seçtikten sonraki aşama, kombin oluşturmak. İlk olarak günlük kombinlerden başlayalım. Hayatımıza plaj çantaları olarak giren şeffaf vinil çantalar, özel tasarımları ile, sokak modasının da en farklı parçaları arasına girdi. Şeffaf vinil çantalar; pembe, sarı, mavi, yeşil ve lacivert gibi renk detaylarıyla ya da tamamen şeffaf yapıları ile gündelik hayata kusursuz uyum sağlıyor. Büyük boyutlu sabit formlu şeffaf el çantalarını, bahar aylarında, çiçekli elbisen ve babetinle kombinleyebilir, böylece tarzına vurgu yapabilirsin. Beyaz skinny kot pantolon ve beyaz basic tişörtten oluşan sade bir kombini, pembe detaylı şeffaf vinil çanta ile tamamlayabilirsin. Çantanın detaylarına uygun renkte topuklu terlik ya da sandaletlerle bambaşka bir hava katabilirsin.

 

Spor kombinlerin için, son dönemlerde markalarla birlikte iyice popüler olan, iç kısmında ufak torbaları bulunan vinil çantaları tercih edebilirsin. %100 transparan çantalara alternatif olarak üretilen bu modeller hem çantasının içini tamamen göstermek istemeyenlere hitap ederken hem de en basic jean – tişört ikilisini karizmatik hale getirebiliyorlar.

Şeffaflıkla Gelen Şıklık

En lüks markaların da portföylerinde yer alan şeffaf vinil çantalar, sadece günlük hayatın kahramanı değil tabii ki. Şık bir akşam yemeği, özel davetler ve organizasyonlar için, kafanda oluşan neredeyse her çanta modelinin, transparan formuna ulaşman mümkün. Şeffaf vinil çantanın avantajı ise, adı üzerinde transparan olması. Yani kombin yaparken renk uyumunu dert etmene gerek yok. Küçük, zarif ve ince portföy çantalar ile dilediğin renkte elbise giyebilirsin.

Metal çerçeveli dikdörtgen şeffaf çantalar da en çok tercih edilenler arasında. Metalik klips kapamalı ve zincir askılı şeffaf vinil çantalar ile tarzını öne çıkarabilirsin. Davetlerde, parlak taş detaylı modelleri de tercih edebilirsin. Şeffaf vinil çantalar için son bir ayrıntı daha vermek lazım. Şık ortamlarda şeffaf vinil çantanı boş olarak da kullanabilirsin. Çantanı sadece elinde taşıyarak zarif stilini sergileyebilirsin.

Yenilikçi tasarımlar eşliğinde, kadınların çanta tutkusu şeffaflığa uzandı. Sen neden bu akımın gerisinde kalacaksın? Şeffaf vinil çantalar ile gündelik kombinlerine farklılık katmak ya da şık ortamlarda stilini tüm şeffaflığı ile öne çıkarmak, senin elinde!

Şeffaf çanta modellerini Dolap’ta keşfetmek için buraya tıkla.