Vahşi Batıdan Esen Rüzgar: Kovboy Çizmeleri

Trendler değiştikçe ya da daha önce kullanmadığımız tasarımlar hayatımıza girdikçe, ne nasıl kombinlenir sorusu gün geçtikçe artıyor zihinlerimizde. Son yıllarda aklımızı kurcalayan giyim trendlerinden biri de kovboy çizmeleri. Vahşi batıdan gelen ve geri dönmeye de pek niyeti olmayan kovboy çizmeleri, son dönemlerin en rahat ve bohem parçaları. Kovboy çizmeleri, geniş konçları ve siyahtan beyaza, kahverengiden kırmızıya kadar sayısız renk seçeneği ile kot pantolonların, şortların, eteklerin ve elbiselerin havasını değiştiriyor.

Kovboy çizmelerini kombinlemenin en kolay yolu kotlardan geçiyor. Dolaplarımıza bir anda giren ve bir daha çıkmayan skinny kot pantolonlar ya da dar paça kotlar, kovboy çizmeleriyle yılın her dönemi sokak stilini tamamlıyor. Kot ceket, düz beyaz bir tişört, yüksek bel dar paça kot pantolon ve kovboy çizmeleri, baştan aşağı kusursuz bir görünüm sunuyor.

Çizmelerini, dar paça yerine İspanyol paça kotlarla da giyebilirsin. Dikkat etmen gerekenler kotunun boyunun çok uzun olmaması, yani; çizmenin sivri burnunun kapanmaması ve çizme konçlarının pantolonda herhangi bir potluk yaratmaması. Kot pantolon ve kovboy çizmesi modelleri ile yapabileceklerin sadece bu kadar değil tabii ki. Kesik paça veya püsküllü paça kot pantolonların altına, kısa konçlu kovboy çizmeleri giyerek sofistike bir görünüm yakalayabilirsin. Nasıl mı olacak? Kesik ve boru paça kot pantolonun üzerine, balıkçı yaka bir triko ve kotunla aynı renkte kısa bir kot ceket giyiyorsun, altına da “parlak” bir kovboy çizmesi seçiyorsun. Renkli küçük bir el çantası ile kombinini tamamladın bile!

Çiçekli Elbiseler, Etekler ve Kovboy Çizmelerine Ne Dersin?

Neden olmasın? Kovboy çizmeleri vahşi batıdan sadece kot pantolonlarla birlikte anılmak için gelmedi ki… Kot takımların yanı sıra, eteklerini ya da elbiselerini de kovboy çizmeleri ile tamamlayabilir ve stilini ortaya çıkarabilirsin. Uzun boy çizmelerini, sade bir kalem etekle giyebilir, üzerine puf kollu gömlek, uygun çanta ve aksesuarlar ekleyerek göz alıcı ve şık bir görünüm elde edebilirsin. Midi boy etekler de kovboy çizmeleri ile gayet uyumlu görünüyor. Önden yırtmaçlı spor midi eteğin ve triko kazağınla hoş bir kombin oluşturabilirsin.

Çizmelerin için sıraya giren giysiler arasında, sade ve cıvıl cıvıl elbiseler de var. Uzun kollu, ince askılı, desenli, çiçekli, düz, kloş etekli elbiseler, kovboy çizmelerinle birlikte kimi zaman bohem kimi zaman modern bir hava vadediyor. Farklı bir şıklık için; beyaz ya da krem, oldukça sade ve diz üstü bir elbise dahi yeterli aslında. Krem elbisen, siyah çok uzun olmayan kovboy çizmelerin ve küçük bir çanta ile dikkat çekici bir kombine dönüşebilir. Bahar havasını iliklerine kadar hissetmeni sağlayan çiçekli ve renkli elbiselerini, kovboy çizmelerinle birlikte giyerek sokakta tüm dikkatleri üzerine çekebilirsin. Ayrıca maxi boyda desenli ve belden büzgülü elbiseler de, çizmeler ve omuz çantaları ile bohem bir tarz yaratıyor.

Kovboy Çizmeleri ile Giyilmemesi Gerekenler Var mı?

Vahşi batının rüzgarlarını estiren kovboy çizmeleri, kendisi gibi vahşi aksesuarlardan ya da abartılı giysilerden çok hoşlanmıyor. Kovboy çizmesi giydiğinde diğer giysilerinin ve aksesuarlarının basit ya da sade olmasına dikkat etmelisin. Kombinine kolye, küpe, bileklik, şal, saat gibi çok fazla parça eklemek klas görünümünü biraz riske atabilir. Yani, çizmeli kombinlerin mümkün olduğunca az parça ve sade aksesuarlarla tamamlanmalı. Ayrıca kovboy temalı şapkaları da “kovboy çizmesi ile asla”lar listene alabilirsin. Çünkü bohem bir tarz yakalamak için paketlediğin kovboy şapkası ve kovboy çizmeleri, modern şehir hayatında zorlama bir şekilde bir araya geldiklerini emin ol fazlasıyla dışa vuruyor. Bunun yerine çanta tercihini değiştirebilir ve püsküllü ya da işlemeli etnik tarzdaki çanta modellerden faydalanabilirsin ama tabii ki abartmamak kaydıyla.

Sokak stilinin yeni trendi kovboy çizmeleri, hem spor hem bohem hem de şık kombinler sunuyor. Tarzını vurgulacak kovboy çizmelerini nasıl kombinleyeceğine karar vermek için, Dolap’taki parçalara göz atmayı unutma!