2019 Trendleri ve Koç Burcu – Aylık Burç Yorumunu Keşfet

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

Koç Burcu ve Giyim Tarzı..

Bir kadın düşünün ki cesur, iddialı, atak, neşeli, eğlenceli. Ama bir o kadar da sabırsız, dürtüsel, tepkisel ve dik başlı. İçinden geldiği gibi, dürtülerine gore davranıyor. İstediği bir şeyi hemen olsun, şimdi olsun istiyor. Yüksek enerjili, bol hareketli. Risk almaktan kaçınmıyor, gözü pek. Atılmak, bir şeyleri başlatmak, strateji yapmak en doğal halleri. Çocuksu enerjisinin verdiği neşesi, kahkahası veya abartılı halleri ile dikkat çekiyor.

Evet Koç kadınından bahsediyorum 🙂 Hayata olan iddiasını stiline de yansıtan, en cesur trendleri denemekten ve kendini ortaya koymaktan çekinmeyen, muhteşem Koç kadınları.

Herkesin de bildiği gibi tabi ki en dikkat çeken kırmızı rengi sever. Enerjinin, ateşin simgesi kırmızıyı gerek tek parça olsun, gerek kombin olsun, gerek iddialı bir gece elbisesi olsun, hiç olmazsa en azından dudağına sürdüğü ruj olsun en iyi taşıyanlardandır. Adeta o elbisenin hakkını verir şekilde ortalarda salına salına dolaşırken, cesaretini ve özgüvenini sergilemekten büyük bir haz alır.

Keskin ve canlı renkleri severler. Ara ve silik tonlardan pek hoşlanmazlar. Baharın ve doğanın yeniden canlanması gibi sıcak, canlı ve enerjik renkleri tercih ederler. Günlük kullanımda sıklıkla siyahı kullanabilirler. Ama sıradan siyah bir elbise giyseler de kullandıkları takılar ve aksesuarlar ile yine her an coşmaya ya da patlamaya hazırlardır 🙂 Deri ceketler, ayaklarında postal ya da spor ayakkabıları, büyük güneş gözlükleri, kabartılmış ya da kabarık toplanmış saçlar ile savaşçı ruhlarını ifade ederken, ceketlerinin altındaki cesur ve renkli bluzler ve kırmızı ruju ile cesaretlerini ve içlerindeki coşkuyu ortaya koyarlar.

Neticede rahat ve kıpır kıpır bir tarzları vardır. Her ne kadar maskülen bir burç olsa da seksi olmasını iyi becerirler. Öyle pek konforunu bozacak topuklu ayakkabıları tercih etmezler ancak illa giymeleri gerekiyorsa da en sivri burunlu stilettoları seçeceklerdir 🙂 Bu senenin modası olan vatkalı ceket ve üstleri Koç’lar için çok uygun buluyorum 🙂 Yine Koçların neşesi ve renkliliğine en çok batik ve ebru desenlerini yakıştırıyorum. Elbiselerinin altına giydikleri postallarla maskülen enerjilerini ortaya koyarken seçtikleri renkler ile ruhlarını sergiliyorlar. Hayvan motifleri, özellikle leopar, zebra desenli parçalar kullanarak basic parçaları bile sıradışı ve enerjik hale getirebiliyorlar.

21 Mart’ta ekinoks ve dolunay ile birlikte baharın başlangıcı Koç burcuna giriş yapıyoruz. Her birimiz kişisel doğum haritamızda Koç burcunun geçtiği alanlarda bu enerjileri hissedeceğiz. Koç burcuna giriş ile yepyeni bir döngüye giriş yapıyoruz demektir. İçimizde kıpırtıları ve heyecanı hissedeceğiz. Yeni başlangıçlar yapmak, ateşimizi paylaşarak çoğaltmak istiyoruz. 28 Mart’ta Merkürün de düz hareketine geçmesiyle ve akabinde Koç burcundaki yeni ayla beraber yeni ve cesur başlangıçlara atılacağız gibi duruyor. Eh hak ettik diye düşünüyorum 🙂

21 Mart’ta sıfır derece Terazideki dolunay ile özellikle ikili ilişkilerimiz konusunda ben-sen kavramlarında dengeye gelmek, uyum yaratmak, kendi isteklerimizle birlikte yanımızdakilerin isteklerinin de idrakına varmak ve orta noktayı bulmak gibi konularda farkındalıklar yaşayacağız. Eşimizle, sevgilimizle, ortaklarımızla ya da arkadaşlarımızla olan ilişkilerimiz gündeme gelecek. Genel anlamda hepimizi birlik olmaya, birliğin gücünü fark etmeye, ilişkileri dengeye getirmeye davet eden bir dolunay. O yüzden dengeyi bozacak davranışlar, fevri hareketler, düşünülmeden söylenen sözler konusunda dikkat edelim. Eğer bu dolunayın gücünü pozitif anlamda kullanmayı becerirsek kırgınlıkların, kızgınlıkların şifalanacağı, herkesin hakkının adil bir şekilde teslim edileceği bir güçten bahsedebiliriz. Tabi bu farkındalığa sahip olup:

  • yıkıcı değil yapıcı olmak,
  • kendi ihtiyaçlarımız kadar karşı tarafın ihtiyaçlarını da görmek,
  • denge, uyum ve ahenk yaratmaya çalışmak,
  • adil olmak,
  • tartışmaları kavga ederek değil, uyumla, iletişim kurup kendimizi ve duygumuzu ifade etmek
  • ya da bunların hiç birini yapmayıp agresif ve fevri davranışlara yenik düşüp olayları yokuşa sürmek bizim elimizde!

Burdaki niyetimiz çok önemli:

  • gerçekten adil ve dengeli ilişkiler mi yaşamak istiyoruz,
  • yoksa ön plana çıkıp hep kendi isteklerimizin olmasını mı?

28 Mart itibariyle Retro hareketinde olan Merkür artık düz hareketine geçecek 🙂 Geleceğe dönük yeni adımlar atmak, plan program yapmak için Nisan itibariyle artık rahatça harekete geçebilirsiniz 🙂 Özellikle 5 Nisan’da gerçekleşecek Koç burcundaki #Yeniay’la birlikte gerçekten yeni başlangıçlar, yeni atılımlar yapmak isteyeceğiz. Zaten Merkür retrosu dönemi boyunca daha çok kendi içimize yöneldiğimiz için geleceğe yönelik yeni kararlara ve farkındalıklara varmış olmamız lazım. İşte tüm bu düşündüklerimizi harekete geçirmeye başlamak için ideal zamanlar.

Aşağıda tüm burç ve yükselen burçlara gore Terazi dolunayının etkilerini yazdım. Umarım hep beraber bilgelikle bu gücü pozitife kullanabilelim 🙂 Herkese güzel bir Koç dönemi dilerim. Güzel başlangıçlara niyetle…

Nutan Özge Özek

AstroCoach

Koç ve Yükselen Koçlar:

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Koçlar 🙂

Doğum gününüzle beraber yepyeni enerjilere giriş yapıyorsunuz. Umarım tüm atılımlarınız harekete geçer ve hem kendi hedeflerinizi gerçekleştirmiş olursunuz, hem de çevrenize ilham olursunuz. Dolunay özellikle ilişkilerinizle ilgili (sevgili, eş, ortaklar) gerginlikler yaşatabilir. Ancak yukarıda da yazdığım gibi agresif ve fevri davranışlar sergilerseniz ilişkiniz ve sizler yıpranırsınız. Tam tersine dolunay size yapıcı, dengeli ve adil tavırlar sergilemeye davet ediyor. Ve göreceksiniz ki bu tutum ilişkinizi ve sizi güçlendirecektir. Nisan itibariyle enerjiniz daha da yükselecek. Hedeflerinize doğru daha motive ve etkili adımlar atmaya başlayacaksınız. Bu dönem ruhunuza iyi gelen hangi pratik ve çalışmaları yapıyorsanız devam edin. Size iyi geliyor.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Fiziksel ve ruhsal sağlığınızla ilgileniyorsunuz..

Dolunay özellikle çalışma ortamınız, günlük rutinleriniz, çalışma arkadaşlarınız, altınızda çalışanlar ve sağlığınızla ilgili konuları tetikleyebilir. Çalışma ortamınızda gerginlikler çıkabilir. Unutmayın fevri ve agresif tavırlar ilişkilerinizi ve sizi yıpratacaktır. Yapıcı, dengeli ve adil tavırlar ile tüm problemlerin üstesinden gelebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili dediğim dedik olmayı bırakıp daha sağlıklı beslenmeye ve size söylenenleri dinlemeye karar verebilirsiniz 🙂 Mart sonu itibariyle daha sosyal, neşeli ve keyifli hissedeceksiniz. Bu ay ruhsal çalışmalar gibi biliçaltınızı temizleyecek ve iyileştirecek çalışmalara enerjinizi harcamak size iyi gelecek.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Aşk hayatınıza dikkat..

Bu dolunay özellikle aşk hayatınız, flört ilişkileriniz, varsa çocuklarınız, hobileriniz gibi konuları tetikleyecek. Aşk hayatınızda gerginlik çıkabilir, sevgilinizle aranızda ben-sen konuları tartışma yaratabilir. Ancak bu süreci farkında yaşarsanız aslında tüm olanların dengeye gelmek için olduğunu idrak edebilirsiniz. Sakin, uyumlu ve dengeli bir şekilde aşk ilişkinizi daha dengeli bir hale getirebilirsiniz. Benzer durum çocuklarınızla da yaşanabilir. Sosyal çevrenizde ışığınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Arkadaş çevreniz sizin desteğinize ihtiyaç duyabilir ve Nisan ayı itibariyle özellikle arkadaş çevreniz ya da herhangi bir grup, topluluklar için koşturmanız gerekebilir. Yaptığınız işlerin beğenileceği bir döneme giriyorsunuz. Ancak böbürlenip, havalı tavırlar sergilememeye dikkat edin 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Ailevi konulara dikkat…

Bu dolunay özellikle aile, yuva ve evle ilgili konuları tetikleyebilir. İşler için fazla koşturuyor olmanız belki de ailenizin size olan ihtiyacını sitem halinde dile getiriyor olabilir. Agresif ve fevri tavırlar ailecek hepinizi derinden yaralar. Ancak ahenk ve denge yaratacak olumlu davranışlar bağlarınızı daha da kuvvetlendirecektir. Dolunayın bu gücünü değerlendirin. Nispeten sizi geren bir dolunay. Özellikle işlerin çoğalması sizin kendinize ayırdığınız alandan çaldığı için toleransınız da daha düşük. O yüzden daha çabuk geriliyorsunuz. İş yerinizdeki müdürünüz, patronunuz gibi otorite konumundaki kişiler sanki size sınıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Eğitim, seyahat ve iletişim konularına dikkat..

Bu dolunay özellikle sizi iletişimsel anlamda tetikleyecektir. Kendinizi ifade etmekte, karşınızdakini yargısız şekilde anlamakta problemler yaşanabilir. Mars sonuna kadar Merkür’ün de retro olması iletişim cihazlarınızda da sıkıntı çıkartabilir 🙂 Maillerinize, mesajlarınıza en az 3 kere bakmanızı, kontrol etmenizi tavsiye ederim. Kardeşlerinizle ya da akraba gibi yakın çevrenizle iletişim problemleri yaşanabilir. Katılmak istediğiniz ya da katıldığınız eğitimlerle ilgili ya da yurtdışı seyahatleriniz, projelerinizle ilgili problemler çıkabilir. Unutmayın ‘ben ben ben’ demeyip, karşılıklı denge ve ahenk yaratacak bir üslup ve yaklaşım bu dolunayın sizden beklentisidir. Onun dışında enerjiniz ve keyfiniz yüksek.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Parasal konulara dikkat..

Bu dolunay özellikle sizi finansal kaynaklarınız, kazancınız ve özdeğer konularınızı tetikliyor olacak. Yanlış yatırımlar yapmak ya da ani para kayıpları yaşamak gibi durumlar gerginlik yaratacaktır. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Belki verdiğiniz borcu geri alamıyorsunuz ya da yapmış olduğunuz yatırımların karşılığını alamıyorsunuz. Sakin ve yapıcı şekilde, agresif ve fevri davranışlar göstermeden, umum ve denge yaratacak ruh hali problemlerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. İş ortamınızda da bazı gerginlikler yaşanabilir. Aldığınız ve duyduğunuz bilgilerin doğru olduğuna emin olun. Neyse ki aşktan yana şanslı bir döneme giriyorsunuz. Keyfini çıkartın.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Kendinize ve ilişkinize karşıdan bakma zamanı…

Bu dolunay tam 0 derece sizin burcunuzda oluyor sevgili Teraziler. Biraz kendinizle yüzleşeceğiniz ve aslında içsel olarak kendinizle hesaplaşacağınız bir dönem. Bunun acısını sevgilinizden, eşinizden ya da ortağınızdan çıkartmayın. Kendinizden de çıkartmayın. Davranış ve tepkilerinizin farkında olun. Hem kendinize hem de karşınızdakine karşı yıkıcı olmayın. Bazen özşefkat en çok ihtiyacımız olan şey olabiliyor. Sakin ve dengeli yaklaşımızın bu süreci pozitife döndürmenize yardımcı olacaktır. Nisan itibariyle hareket enerjiniz yükselecek. Özellikle yurtdışı projeleriniz, yüksek eğitim konularınız, seyahat programlarınız ve basım-yayım, ticaret konularınız için hareket halinde olacaksınız. İlişkilerinizle ilgili önemli farkındalıkların yaşanacağı bir dönem.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı ihmal etmeyin…

Bu dolunay özellikle bilinçaltı konularınızı tetikleyecek diyebiliriz. Çalışma ortamınız, çalışma şekliniz, alacağınız işler, günlük rutinleriniz, bedensel ve ruhsal sağlığınız gündeminizde olacak. Biraz karamsal ve depresif olabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili ilgilenmeniz gereken konular çıkabilir. Neticede tüm bunların aslında bilinçaltınızdaki korku, endişe ve kalıplardan kaynaklandığını idrak edebilirsiniz. Çalışma arkadaşınızla yaşayacağınız bir gerginlik aslında derinliklerinizde çok şeyi tetikliyor. O yüzden ruhunuza iyi gelen çalışmalar bu süreçte size destekleyecektir. Meditasyon, yoga, dans, vs gibi programlara katılmanızı tavsiye ederim.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Sosyal çevrenizdeki gerginliklere dikkat…

Bu dolunay özellike sosyal çevreniz ve arkadaş gruplarınızla ilgili gerginlikleri tetikleyebilir. Çevrenizdekilerin davranışları size bencilce gelebilir ve sinirlenebilirsiniz. Ancak yukarıda da konuştuğumuz gibi agresif ve fevri davranışlar sergilemek bizi zor duruma düşürecektir. İlişkilerimizi kopartacaktır. Denge ve ahenk yaratan, yapıcı tavırlar ise bu süreçte hepimizi güçlendirecektir. Adil ve yargısız olmayı öğrenmemiz lazım. Dostlarınızla boşu boşuna problemler, kırgınlıklar yaşamayın. Ev ve eşinizle ilgili koşturmacalarınız olacak. Evle ilgili aksilikler çıkabilir. Neyse ki yaratıcılığınız yüksek bir dönem. Tüm bu gergin enerjileri yaratıcılığa dönüştürürseniz ortaya çok hoş şeyler çıkabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Kariyeriniz ve yöneticilerinizle ilgili gerginliklere dikkat..

Bu dolunay özellikle kariyerinizle ilgili konularınızı tetikleyecektir. Üst yönetiminizle gerileceğiniz anlar olabilir. Ancak yukarıda da konuştuğumuz gibi agresif ve fevri davranışlar problemlerinizi iyice büyütür. Merkür de düzelene kadar zaten yanlış ifadeler ve anlaşılmalar söz konusu. Bu süreci sakin bir şekilde denge ve ahenk içinde yönetebilirseniz kariyerinizle ilgili önemli gelişmeler söz konusu olabilir. Nisan ayı çalışma anlamında biraz koşturmacalı geçebilir. Bu koşturmacanın sizi yormasına ve gerginleştirmesine izin vermeyin. Ani kararlar da vermeyin. Sağlam bir toprak enerjisiyle tüm gerginliklerin üstesinden geleceğinize inanıyorum 🙂 Neyse ki Nisan ayı boyunca kardeşleriniz ve yakın çevrenizden göreceğiniz destek ve kendinizi güzel ifade etme becerinizi size iyi gelecek.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Yurtdışı, eğitim, basım-yayım ve seyahatlerle ilgili konular ön planda..

Bu dolunayda özellikle seyahatlerinize, eğitimlerinize ve yurtdışı projelerinize dikkat etmenizde fayda var. Sizi sinirlendirecek bazı problemler çıkabilir. Davalık bir konunuz varsa hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkabilir. Seyahatiniz ertelenebilir, eğitim hayatınız ya da yurtdışı işlerinizle ilgili gerginlikler, aksilikler yaşayabilirsiniz. Ancak yukarıda da konuştuğumuz gibi agresif ve fevri davranışlarda bulunmamanız önemli. Böyle davranmak işleri daha da zorlaştıracaktır. Halbuki dengeli ve ahenk yaratan davranışlar ile problemleri pozitife dönüştürmek elinizde. Bu dolunay hepimiz için dengede kalma sınavı olacak. Çocuklarınız, hobileriniz ya da flört ilişkilerinizle ilgili koşturduğunuz bir dönem. Neyse ki enerjiniz yüksek olacak ve harekete geçmenin bereketini göreceksiniz.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Finansal kaynaklar ve borçlara dikkat edin..

Bu dolunay özellikle finansal konularla ilgili konuları tetikleyecektir. Başkalarının kaynakları, miras, sigorta, borç gibi konular gündeminizde olacak. Beklemediğiniz bir borç çıkabilir, kaynak kaybı olabilir. Yönettiğiniz kaynaklarda sıkıntılar olabilir. Tüm bunların sizi agresif ve fevri davranışlar içerisine sokmaması önemli. Zira yukarıda da konuştuğumuz gibi bu dolunay hepimizi denge, uyum ve ahenk yaratmaya davet ediyor. Agresi tutumlar bizi zorlarken, yapıcı davranışlar hepimiz için çıkış yolu olacak. Ev ve hane içinde de gerginlikler ya da ufak kazalar yaşanabilir. Neyse ki Mart sonu itibariyle Venüs burcunuza giriyor. Bu bir ay boyunca popülerliğiniz, çekiciliğiniz, sosyalliğiniz yüksek olacak 🙂 Keyfini çıkartın.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach