Paris Moda Haftası : Trend Sokak Stilleri

Bir Paris Moda Haftası daha tüm rüzgarıyla gelip geçti. Her sene olduğu gibi birbirinden renkli ve ilham verici görüntülere sahne oldu. Paris sokaklarında boy gösteren; Dünya’nın dört bir yanından akın eden moda severler, senenin trendlerini de podyumdan sokaklara taşıdı. Bu yazıda da, trend alarmını verdiğimiz parçaların uyarlamalarına göz atacağız.

1. timsah deseni

 

Bu sezon da hayvan desenlerinin popülerliğini koruyacağını söylemiştik. Fakat geçen sezondan bir fark olarak; timsah deseni, leopar ve yılanın bayrağını devralıyor gibi gözüküyor.  Ayakkabı ve çantalarda başta olmak üzere, klas bir şıklık vaat ediyor timsah deseni.

 

2. “UTILITY” Nam-I Değer “Kullanışlılık” Modası

 

Büyük cepler, büyük çantalar, kullanışlılığı artıran her türlü şey! Bol jeanler, çok cepli gömlekler hatta ve hatta birden çok çantayla dolaşanlar görürseniz şaşırmayın. Çünkü, ufacık alanlara sığmaktan bıkmışların vakti geldi; maksimum rahatlık! Paris Moda Haftası sokak stillerinde de bolca karşımıza çıkan dev cepli pantolonlar, rahatlık ve şıklığı bir arada sunuyor.

 

3-  PANTONE 15-1264 : TURMERIC

 

Cıvıl cıvıl olacak demiştik! Birbirinden göz alıcı ve parlak renkler bu sezon da sokaklarda. Baharın pozitif enerjisini şimdiden hissediyor gibiyiz, ne dersiniz?

 

 

 

4- NUDE 

 

Baştan aşağıya Nude looklar çok rövaşta olacak, hatta oldu bile! Bej ve kremin soft uyumunu bir araya getiren bu trend, Kopenhag Moda Haftası’nda kendini belli etmeye başlamıştı. Paris’te ise doruk noktasına ulaşarak, moda severlerin dikkatini çekmeyi başardı. Kimileri bu görünümü hafife alsa da, tonların uyumu mükemmel görünüm için kilit nokta. Çok da hafife almamak gerek…

 

5- MASKÜLEN TAKIMLAR

 

Bol giysiler ve rahatlık demişken, maskülen formdaki ceket/pantolon takımlarından bahsetmemek olmazdı. Üzerinize birkaç beden büyükmüş efekti veren bu formdaki takımlar da Paris sokaklarında oldukça sık karşılaştığımız görüntülerden biriydi. Sezonun renk trendleriyle maskülen formu birleştiren looklar, benim kişisel favorilerim arasında.

 

6- Monokrom

Mono-desen, monokromun yerini mi alıyor, diye sorarken aslında çok da doğru olmadığını kanıtladı bu hafta bize. Her ikisi de sezona gümbür gümbür girdi. Full kırmızı, full siyah ve full beyaz en çok karşılaştığımız looklar oldu bu moda haftasında da. Sanıyorum ki birkaç sezon daha monokromun modası geçmeyecek. Ufak bir not: Tonları yine es geçmiyoruz. Şıklıktan rüküşlüğe geçiş hiç de zor değil, detayları atlamamakta fayda var.

 

7- PÜSKÜL

 

Ceketlerde, pantolonlarda, eteklerde; püsküller şimdi her yerde! Farklı desen ve renklerle bir araya getirilen püsküller, en sade giysilerin bile havasını değiştirmeye yetiyor. Western esintileri, baharın gelişiyle birlikte tekrar sokaklarda.

 

 

 

 

 

Şıklığın her zaman pahalı olmadığını hep söylüyoruz. Uygun fiyatlı alışveriş, en trend parçalar ve çok daha fazlası DOLAP’ta. Keşfetmek bir tık uzağınızda;

https://dolap.app.link/jLaW3rGsTF