91. Oscar Ödül Töreni: Şıklık Yarışı

91.si düzenlenen Oscar Ödülleri, dün Türkiye’ye saatleri 04:00’ü gösterirken start aldı. Bir ilk olarak hostsuz düzenlenen bu yılki ödül töreni, yine gösterişli anlara ev sahipliği yaptı. Her ne kadar kıyafetleriyle göz kamaştırdığını düşündüğümüz ünlü sayısı bir elin beş parmağını geçmiyorsa da, birbirinden farklı tasarımcıların son moda tasarımlarını incelemek için harika bir fırsat olduğunu söylemeden geçmemek gerek.  

Ödüller sahiplerini buldu; bazıları tahminlerimizi yanılttı bazılarıysa tam nokta atışıydı. ‘Black Panther’, ‘Roma’ ve Green Book’ 3’er Oscar kazanırken ‘Bohemian Rhapsody’, 4 Oscar ile bu yılın en öne çıkan filmiydi.  Filmin kendisiyle değilse de şarkısıyla oldukça konuşulan ‘A Star Is Born’ Lady Gaga’yı gecenin kazananları arasına sokmayı başardı. ‘Shallow’ şarkısıyla ‘En iyi film şarkısı’ ödülüne layık görülen Gaga, stiliyle de göz kamaştırdı. Tercihini siyah, straplez elbise ve uzun deri eldivenlerden yana kullanırken, Tiffany & Co. Markasına ait kolye ve küpeleriyle de ‘Gaga Stili’ni tamamlamıştı.  Audrey Hepburn tarzı klasik görünümüyle gecenin ‘yıldız’ isimlerinden biri olduğu şüphesiz. 

Kim Şık Kim Rüküş?

Bu seneki ödül töreninin hostsuz oluşuyla, pek de sevilmediği kulislerde konuşulurken; ünlülerin moda konusundaki tercihlerinin sevilip sevilmediği de tartışılan konular arasında. ‘The Favourite’ filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Olivia Colman’ın kıyafeti ise, ne yazık ki oyunculuğu kadar beğeni toplayamadı. Tercihini Prada markalı koyu yeşil bir elbiseden yana kullanan Olivia, Moda 101’den sınıfta kaldı.  Onun aksine ise, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu seçilen Regina King,  derin yırtmaçlı ve kuyruklu beyaz elbisesiyle sade ama şık gözüküyordu.

2019 oYıllardır adaylıklarını ödüle bir türlü çeviremeyen talihsiz Amy Adams ise, Versace elbisesiyle gecenin en şıklarından biriydi. Radarımıza takılan isimlerden şık bulduklarımızı sıralayacak olursak; Allison Janney, Jennifer Lopez, Gemma Chan bunlardan birkaçı. Bu isimlerin haricinde, yazının en başında da dediğimiz gibi kırmızı halıdaki şıklık bu sene sınıfta kalmış gibi gözüküyor. After Party looklarında ise iddialı bulduğumuz birkaç isimden biri, şüphesiz Kendall Jenner. Jenner & Kardashian kardeşlerin, girdikleri her ortamda bakışları iyi veya kötü üzerine çektiği düşünülecek olursa, Kendall da bu seneki tercihleriyle oldukça konuşulacak isimlerden biri gibi gözüküyor. Derin yırtmaçlı ve dekolteli elbisesiyle, meraklı bakışların üzerinde olduğunu fark etmemek mümkün değil.  

Zarif duruşuyla öne çıkan Chrissy Teigen ise seçimini sezonun trendlerinden tüy ve floral desenli elbisesinden yana kullanmış, Kate Beckinsale ise adeta yıllara meydan okuyan güzelliğiyle de önü kısa arkası uzun, lise mezuniyetlerinin gözdesi modelli elbisesini de olabildiğince iyi taşımış. Bahsetmeden geçemeyeceğim Miley Cyrus and Liam Hemsworth çiftinin yan yana uyumu da, Miley’nin başarısız sayılabilecek payetli elbisesini biraz da olsa örtbas edebilmiş diye düşünüyoruz.  

Bir diğer çift Rosie ve Jason’dan Rosie ise, yine bir geceyi daha başarıyla atlatmış gibi gözüküyor. Zarif ayakkabıları, ışıl ışıl elbisesi ve dümdüz fönlü saçlarıyla, görenleri büyülemiş olsa gerek. Bu kadar isim arasından benim favorim, Audrey Hepburn stilindeki görünümüyle Lady Gaga ve after party’e damgasını vuran Rosie Huntington-Whiteley. Peki ya bu şaşaalı ödül töreninden sizin favoriniz kim?  

Pek çok look arasından sizin için derlediğimiz fotoğraflardan, siz de kişisel favorilerinizi belirleyebilir; favorilerinize en benzer tasarım elbiseler için Dolap uygulamasını keşfe çıkabilirsiniz. 

https://dolap.app.link/TPRStaJFAU