Sezona Damga Vuran Çantalar

Çanta Trendleri Neler?

Hiç şüphesiz ki kadın modasının vazgeçilmez parçalarından biri çantalar. Her sezon yenilenen koleksiyonları ve tasarımları ile trend olan çanta modelleri kadın şıklığının anahtarlarından biri. Günlük giyimden davetlere, arkadaş toplantılarından eğlenceye, iş hayatından okula, plajdan spora kadar her evrede çantalar hayatımızın olmazsa olmazı. İhtiyaçlarımızı yanımızda taşımak için vazgeçemediğimiz çantalar aynı zamanda eşsiz birer şıklık ögesi. Kombinimizi oluştururken bazen bir şey eksik gelir, olmamış, yarım hissettirir… İşte tam o anda bir çanta her şeyi değiştirir ve harika kombinin işte şimdi tamamlanmış olur! 

Değişen moda, yenilenen trendler her sezon mutlaka çantalarda da kendini gösteriyor. Kombinlerimizi oluşturmak, şıklığımızı tamamlamak için öncelikli başvurduğumuz çantalar geçtiğimiz sezonda da çok konuşuldu. İşte kadınların vazgeçemediği, 2019’a damga vuran o büyüleyici çantalara hep beraber şöyle bir bakalım. 

ŞIK, PRATİK, KONFORLU; BEL ÇANTALARI 

Bu sezonun vazgeçilmezlerinden biri pratik olmayı sevenlerin olmazsa olmazı bel çantaları oldu. Çokça eşyayı kendine yük etmek istemeyen ve rahatlıktan ödün vermeyenler için harika bir seçenek olan bel çantaları doğru kombinlendiğinde oldukça estetik duruş sergiliyor. Genel kullanımda spor bir parça olarak görünse de elbise modelleri ile de her ortama uyum sağlayabiliyor. Küçük ve kullanışlı oluşlarıyla ister günlük giyimde ister şık kıyafetlerinizle ister ofis tarzınızda severek kullanabileceğiniz bu trend uzunca bir süre varlığını sürdürecek. Farklı formları ile her tarza uyum sağlayan bel çantalarının kapaklı, kapaksız, dikdörtgen, silindir ve kare olarak birçok modelini bulmak mümkün. Önceki sezonlarda belirmeye başlayan bel çantaları, çeşitliliğini de bir tık yukarıya taşıyarak, bu sezonda iddiasını devam ettiriyor. “Kullanışlılık” modasına kolaylıkla uyum sağlayan bel çantaları, her boyutta ve maksimum kullanışlılık hedefleyerek bu sezon da çanta trendlerinin en göze çarpanı olmayı başarıyor. 

KADINLARIN BEKLEDİĞİ TREND; BİRDEN ÇOK ÇANTA 

Birçoğumuza tek çanta zaman zaman yetmez. Ancak birden çok çanta komik görünmemize neden olur derdik. İşte bu yaz çanta tasarımcıları biz kadınların imdadına yetişti. Bu senenin harika trendleri içerisine girmeyi başaran çantalar kullanım kolaylığı ile ön plana çıktı. Büyük bir çantanın yanına iliştirilmiş daha küçük bir çanta ile tüm ihtiyacınız olan eşyaları rahatça yanınızda taşıyabilirsiniz. Hem konforlu hem de şık bir görünümle stilinizi özelleştirecek bu akım geçerliliğini uzunca bir süre koruyacak gibi görünüyor. 

KÜÇÜK, ŞIK YUVARLAK ÇANTALAR 

 Küçük ama şık, kullanışlı ve gerçek bir yaz aksesuarı. Farklı aksesuarlarla birlikte bütünleştirerek stilini güçlendirebileceğin bu trend büyük çantalar taşımaktan hoşlanmayanlar için vazgeçilmez. Deri, kumaş veya farklı materyallerle üretilen çantalar harika bir kurtarıcı parça niteliğinde. Daha özenli olmak istediğiniz kombinlerinizin en önemli tamamlayacısı olmaya aday. 

 

HER DAİM OMUZ ÇANTALARI 

Her sezonda olduğu gibi bu sezon da gözlerin üzerine çevrildiği omuz çantaları reyonları süslüyor. Hem spor hem şık modelleri hemen hemen her dönemde oldukça rövaşta fakat bu sezon, rugan ve deri modelleri oldukça sık görecek gibiyiz. Birçok markanın da defilelerinde karşılaştığımız bu şık omuz çantaları; önceleri bahsettiğimiz “kullanışlılık” bir diğer adıyla “utility” trendiyle tezat oluşturacak nitelikte olsalar da, büyük kitlelere hitap ettiğini inkar etmek mümkün değil.