Yay Burcu Stil Önerileri ve Aylık Burç Yorumları

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

22 Kasım – 22 Aralık 2018 Yay Dönemi

Merhaba sevgili Dolap.com üyeleri, nasılsınız?

22 Kasım İstanbul saatine göre 12:02’de Jupiter’in yöneticisi olduğu Yay burcunun dönemine giriyoruz. İyimserliğin, yaymanın, paylaşmanın, dünyaları keşfetmenin, maceranın ve özgürlüğün temsilcisi Yay dönemine hazır mısınız? 🙂 Akrep döneminin tutkusu ve uçlardaki enerjisinden iyimserliği ve özgürlüğü öğreneceğimiz döneme giriyoruz. Burada mısınız sevgili Yay’lar Doğum gününüz kutlu olsun 🙂 Hayat amacınızı gerçekleştirebildiğiniz, bol bol gezdiğiniz süper bir yıl olsun inşallah.

Yay, Ateş elementinde ve değişken niteliktedir. Ateşi yaymak, paylaşmak ister. Ateş yaşam enerjisidir, cesaret, özgürlük, maceraperestliktir. Yay’lar içinde yanan bu ateşle harekete geçerler ve yayma enerjisi ile hareket ederler. Değişkenlerdir; değişen koşullara, ortamlara kolaylıkla adapte olabilirler. Yöneticisi şansın, bolluğun ve iyimserliğin gezegeni Jupiter’dir. Büyümek, genişlemek, yükselmek isterler. Şükran enerjisine sahiptirler. Şükran gününün bu döneme denk gelmesi tesadüf değildir 🙂 Başka insanları, kültürleri, dünyaları keşfetmek, yükselmek isterler. O kadar iyimserlerdir ki nereye düşecekleri hiç umurlarında değildir. Yeter ki gezsinler, görsünler ve keşfedip eğlensinler.

Doğaya baktığımız zaman havaların soğuduğu ve gecenin gündüze hakim geldiği bir dönem olsa da Jupiter ve Ateş’in enerjisi yürekleri aydınlatıp, ısıtır. Ki zaten ateş başına ya da şömine etrafına toplanma, maceraların anlatıldığı, coşkuların paylaşıldığı, felsefelerin üretildiği anlar tam Yay zamanını temsil eder. Doğada hasat bitmiş, ürünler toplanmış, dengeli bir şekilde dağıtılmış ve depolanmıştır. Artık ateş başında bir araya gelip deneyimlerin paylaşılması, anlamlandırılması ve bu anlam sonucunda yargıların, tavırların, prensiplerin ortaya çıkma dönemidir. Ki Yay burcu kişilere baktığımızda da bu coşku ve neşeleri, iyimserlikleri, abartılı abartılı anlatışları, maceraya ve yeni yerleri görmeye olan merakları hemen belli olur. Özgürlüklerine düşkündürler. Belli bir hayat amaçları ve görüşleri vardır. Onları alıp masa başına oturtmak veya sığ bir hayat amacına oturtmak işkence etmek gibidir. Genişleyemeyecekleri yerlerde duramazlar. Eğer bir Yay’ın özgürlüğünü kısıtlarsanız gölge yönleri ortaya çıkar. Fanatik, yargılayıcı ve kendi kural ve prensiplerini dayatmaya çalışan, adeta vaaz veren, önyargılı, böbürlenen ve hoşgörüsüz taraflarına denk gelebilirsiniz.

Yay’ın sembolü yarı insan yarı at olan Centaur (sentor)’dur. 4 ayağı yere sağlam basar ve dünyevi olarak kendini coşturacak heyecanlar ve amaçlar peşinden koşar. Üst insan tarafı da gökyüzündeki yıldızlara ok fırlatarak evreni daha iyi anlayabilmenin, ulvi amaçların peşindedir. Ki astrolojik olarak Yay burcunun sembolü de yeryüzünden gökyüzüne yönelmiş bir oktur. Bu sembol Yay burcunu çok güzel temsil etmektedir. Başı göğe uzanan, ayakları yere basan Yay’ın en önemli derslerinden biri düşünceleri, hayalleri ve idealleri ile bunların ayakları yere basan şekilde pratik uygulamalara dönüştürmesi konusunda dengesini kurmasıdır. Bazen fazlaca uçabilir, bazen enerjisini ve ilgisini o kadar çok şeye dağıtmıştır ki bir şeye odaklanamaz, bazen de fazla idealize edip hayal kırıklığı yaşamamak için hedeflerinden kaçar. İşte bu dengesizliklerini fark edip dengeye gelen Yay’ın hayatta beceremeyeceği bir şey yoktur.

Yay insanı eğer kendini özgür hissediyorsa her sabah güne heyecanla başlar. Bir seyyah, gezgin, çingene enerjisindedir. Ya yollarda geziyorlar yeni yerler keşfediyorlardır, ya da eğitim ve seminerlerde gelişip büyüyorlardır. O yüzden hayatındaki kişiler tarafından bağlanmaya güven vermeyen ya da maymun iştahlı olarak görülebilirler. Ki haksız da değillerdir 🙂 Sorumluluk almak, bağlılık hissetmek, empati yapmak ve bir yere demir atmak gibi özellikleri pek yoktur. Yabancı ülkeler ve kültürlerle ilgilidir: yurdışı bağlantılı işler, ithalat, ihracat, turizm, yurtdışı projeleri gibi işler yapabilirler. Ve bir şeylerin yayılması ya da paylaşılmasıyla ilgilidirler: medya, basın, yayın, reklamcılık, vs.. Yay’lardan fazlaca akademisyen, sporcu, sanatçı ve turizmle ilgilenen kişiler çıkar. Doğa ve macera sporlarına meraklıdırlar. Doğaya ve hayvanlara düşkündürler. Dünya vatandaşı olduğunu hissetmesi önemlidir. Belli bir hayat felsefeleri vardır ve etrafında dönerler. Belli konularda uzmanlaşmış kişiler, profesörler, bilge kişiler, filozoflar, din adamları, doğa ve macera sporcuları, yargı ve hukukla ilgili kişiler genellikle Yay enerjisi altındadır.

Yay ve İkizler tam karşıt burçlardır. İkisi de seyahat etmek, eğlenmek ve bilgilenmek ister. Ama veri ihtiyaçları farklıdır. Yay daha çok tecrübe ederek, yaşayarak, hissederek deneyimlemek ve öğrenmek ister. Buradan çıkar dünyanın bir köşesine gider, orda yaşar, hayatı ve kültürünü deneyimler, sonra tekrar çıkar başka yere gider. Doğada olmak, kamp yapmak, yollarda olmak tam Yay’a göredir 🙂 Ve tüm bu deneyimleri neticesinde bilgiyi öğrenir, sentezler ve kendi inançlarına, deneyimlerine göre bir hale getirir. Gölge yönüyle eğer bir Yay yeteri kadar seyahat edemiyor ve keşfedemiyorsa başka insanların hayatlarıyla ilgili en doğruyu kendisi biliyormuş gibi ahkam kesmeye başlayabilir. O yüzden çevrenizde sevdiğiniz ve değer verdiğiniz bir Yay varsa lütfen onun özgürlüğü ve seyahatleri konusunda hassas olun 🙂 Yay’lara verebileceğiniz en güzel hediye bir deneyimin ve keşfin uçak biletidir 🙂 benden söylemesi..

Neticede bir Yay kadını her zaman kültürü, espri yeteneği ve zarafeti ile dikkat çeker. Bağımsız bir ruha sahip olması hal ve tavırlarına da yansımıştır. Gezmeyi tozmayı seven, eğlence ortamlarında keyif alan, yeni yerleri keşfetmekten ve yeni insanlarla tanışmaktan keyif alan Yay kadını ile asla sıkılmaz hatta coşarsınız. Neşeli, hareketli, pozitif ve yüksek enerjilidir. Tabi bazen patavatsızlıkları ve aşırılıkları da her daim onlarlayken kalbinizin güm güm atmasına sebebiyet verecektir 🙂 Stil olarak tabi ki en bohem tarz onların ki olacaktır. Özgür ruhlarına göre öyle bir modayı takip etmek veya bir kalıba sığmaktansa, canları nasıl istiyorsa öyle giyinip kendi tarzlarını yaratırlar. Daha çok spor, içinde rahat hissettikleri, bohem ve salaş kıyafetler tercih ederler. Ama o salaşlık bile Yay’larda çok zarif ve şık durur. Farklı kültürlerin takılarını, kumaşlarını, aksesuarlarını kullanmaya bayılırlar. Dolaplarında her renk elbiseye denk gelebilirsiniz. Bol ve uzun pantolonlar, uzun etekler, rahat ve bol jeanler, dünyanın her tarafından alınıp getirilmiş bohem ve etnik dokuya sahip kıyafetler tabi ki bir Yay’ın dolabından çıkacaktır. Alışverişe ve para harcamaya meraklıdırlar. Hem çok fazla kıyafetleri vardır hem de her an sırt çantasıyla seyahate çıkacakmışçasına pratik ve hazırdırlar. O yüzden büyük ve sırta takılan çantaları tercih ederler 🙂 Aksesuarlar özellikle küpe ve kolyelere düşkündürler. Gündüzleri spor takılan Yay’lar geceleri bir anda abiye ve şık elbiselere dönüş yapabilirler. Neticede kendileri gibi giyim tarzları da an’a göre değişken ve özgündür Sportif bir tarz, pufidik montlar, renkli ponpon şapkalar, rahat botlar, her an bir yere uçacakmış kadar rahat ve hazır kıyafetler bu dönem hepimize vurgu yapacak. Şimdiden hazırlıklarını yapın 🙂

Evet sevgili dostlar, hepimiz 22 Kasım itibariyle Yay dönemine giriyoruz. Hoşgörünün, iyiliğin, şükür duygularının yüksek olduğu, hayallerimiz ve içimizdeki keşif duygusuyla harekete geçtiğimiz, bol bol seyahat ettiğimiz güzel bir ay olsun inşallah. Unutmayın Jupiter dokunduğu herşeyi büyütür; o yüzden ruhsal olarak büyürken bedensel olarak da büyümemeye, fazla kilo almamaya dikkat edelim 🙂 Neyseki Yay’ın sportifliği bizleri de harekete geçirecektir ama ben yine de uyarmış olayım 🙂 Bu sene Merkür retrosu bu döneme vurgusunu yapıyor. 7 Aralık sabahına kadar iletişim ve zihnin gezegeni geri hareketinde olacak. Yeni bir şeyleri başlatmamaya, yarım kalmış işleri toparlamaya, düzenlemeye özen gösterelim. Açık kalmış hesapları kapatmak, daha önce yapılmış yanlış değerlendirmeleri tekrar yapılandırıp gözden geçirmek için potansiyelli dönemlerdir. Ancak iletişimsel anlamda yanlış anlaşılmalara ya da ifadelere sebebiyet verebilir. Hele ki Yay’ın patavatsızlığını da göz önüne alırsak bu dönem temkinli konuşmakta fayda var 🙂 Döneme 0 derece İkizlerdeki Dolunay ile başlıyoruz. Özellikle bastırılmış ve ifade bulmamış öfke patlamalarına dikkat edelim. Eğer öfkenin tuzağına düşmezsek geleceğimizle ilgili daha önceden planladığımız ama adım atmaya cesaret edemediğimiz adımları atmak için büyük bir güç hissedebiliriz. Özellikle 1 Aralık civarında ilişkilerimizle ilgili karmik, sıradışı kopuşlar, birleşmeler yaşayabiliriz. Uranüs, Ay düğümleri ve Venüs 29 derece öncü gezegenlerde ani gerginlikler yaşatabilir. Yay’ın iyimserliğine sığınmak hepimize fayda getirecektir ki bu dönem Jupiter-Güneş kavuşumları hangi konuya, duyguya odaklanırsak onları büyüteceğimizi vurguluyor. 7 Aralık’ta 15 derece Yay burcunda Yeniay ile yepyeni başlangıçlar yapacağız.  Özellikle çevremiz ve dünyamız için iyilik yapma duygularımızın uyandığı ve sorumluluk alıp toplum için harekete geçtiğimiz, geçmek isteyeceğimiz olaylar yaşayabiliriz. Merkürün de düzelmesiyle beraber yeni başlangıçlara adım atmaya başlayabiliriz. Özellikle yeniaydan sonra gökyüzünde güzel ve destekleyici açılar olacak. Keyfini çıkartın 🙂

Çok çok sevgilerimle…

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

Koç ve Yükselen Koçlar

Şanslı ve keyifli bir dönemdesiniz ancak derinlerdeki ifade bulmamış öfkeye dikkat..

Enerjinizin, keyfinizin, şansınızın yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Odağınızı özellikle yurtdışı projelerinize, basım-yayım işlerinize, yüksek eğitiminize ya da yaşam amacınızı bulmaya yöneltmiş durumdasınız. Jupiter size güzel desteklerini yolluyor. Hayat amacınız ve geleceğinizle ilgili pozitif ve şanslı olduğunuz bir dönemdesiniz, keyfini çıkartın. 23 Kasım’daki Dolunay da size hedeflerinize gitmeniz için güç ve cesaret verecek. Ama aynı zamanda ifade bulmamış ve bastırılmış öfke patlamalarına da dikkat edin. Siz normalde içinize atmazsınız ama bu sefer çok derinlerden bir şeyler çıkacak galiba. Merkür retrosuyla beraber özellikle günlük rutinlerinizi, çalışma düzeninizi, ortamınızı, kardeşleriniz ve/veya akrabalarınızla olan ilişkilerinizi tekrardan değerlendirmeye almak ve düzenlemek için fırsatlarınız var. Özellikle bu dönem yeni iş anlaşmaları yapmamaya ve güçlü taahhütler vermemeye dikkat edin. 7 Aralık’taki Yeniay size yepyeni başlangıçlarla çok iyi gelecek. Hayatınızla ilgili önemli kararları bu tarihten sonraya bırakın.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Enerjiniz ve motivasyonunuz çok yüksek..

Özgüveninizin, motivasyonunuzun, hareket ve flörtif enerjinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Yeni birileriyle tanışmak, keyifli ortamlarda bulunmak ve kariyerinizle ilgili adımlar atmak için güzel zamanlar. Özellikle toplumsal projeler içinde yer almak, arkadaş çevrenizle organizasyonlar yapmak size iyi gelecek. Ama başkaları için koştururken kendinizi de ihmal etmeyin. Son zamanlarda sağlam adımlar atıyor ve sizi başarıya götürecek faaliyetler içinde yer alıyorsunuz. Çalışma ortamınızla ilgili ani gelişmeler söz konusu olabilir, ani kopuşlar yaşanabilir. 23 Kasım’daki Dolunay’da finansal anlamda bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat etmekte fayda var. Merkür retrosunun da tetiklemesiyle alınmış verilmemiş eski borçlar, eski sevgililer tekrar gündeme gelebilir. Neyse ki 15 Aralık’taki yeniayla da beraber finansal anlamda rahatlamalar ve bolluklar söz konusu olacaktır.

İkizler ve Yükselen İkizler:

İlişkilerde gerginlikler söz konusu…

Biraz gergin ve zorlu bir döneme giriyorsunuz. İkili ilişkileriniz bir yandan, toplumsal ve iş ortamınızdaki beklentiler bir yandan dokunsak patlayacak gibi hissediyor olabilirsiniz. Her şey çok üstünüze geliyor. Biraz evinizde ya da iç dünyanızda kendinizle baş başa kalmanızı ve kendinize sağlıklı ortamlar yaratmanızı tavsiye ederim. Doğada vakit geçirmek, yürüyüş yapmak, toprağa basmak iyi gelecektir. Öfkeli ve gergin ortamlardan da uzak durmanız faydanıza. İlişkilerinizi çok fazla zorlamayıp biraz da karşı tarafın açısından bakmanız bu dönem için önemli. Yönetici gezegeniniz de geri hareketteyken gözlerinizi ve iletişiminizi içinize çevirmeniz, kendinizle ilgili konuları tekrar değerlendirmeniz iyi gelecektir. Karşınızdakilerin ego tuzaklarına düşmeyin. Zihniniz fazla hareketli bu ara, sakinleşmek için biraz meditasyon, biraz doğa, belki kısa bir seyahat yardımcı olacaktır. Lütfen ihmal etmeyin 🙂

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

Gücünüz ve keyfiniz yerinde…

Kendinizden emin, cesur adımlarla ilerliyorsunuz. Motivasyonunuz, işleriniz, hareket enerjiniz çok güzel. Özellikle yurtdışı projeleriniz/ tatilleriniz, yüksek öğreniminiz, basım-yayım işlerinizle ilgili koşturmacalarınız olabilir. Aralık başı itibariyle de aşktan yana da keyfiniz çok yerinde olacak. Romantizm kokuları geliyor 🙂 23 Kasım’daki Dolunay bilinçaltınızdaki bazı noktalara ışık tutarken, 15 Aralık’taki Yeniay’la birlikte günlük rutinleriniz, çalışma ortamınız, fiziksel sağlığınız ve hizmet alanınızla ilgili yeni başlangıçlar, yeni enerjiler söz konusu. Aralığın 3.haftası özellikle aşk ilişkinizi gözden geçirmek ve belki de daha fazla sevildiğinizi hissetmeye, desteğe ihtiyacınız olduğunu söylemek ve karşılıklı konuşmak için güzel fırsat. Ya da belki artık size hizmet etmeyen ilişkinizi bitirebilmek için kendinizde güç bulacaksınız. Her ne olacaksa siz kendi gücünüzü hissedeceksiniz ve adım atacaksınız.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Yaşam enerjiniz yükseliyor…

Aşk, yaratıcılık, hobiler, yaratım enerjisi ve çocuklar bakımından güzel bir döneme giriyorsunuz. İçinizdeki çocuğun keyif alacağı ortamlarda olacaksınız. Bu da size yüksek bir enerji, keyif ve iç huzuru veriyor. Üretkenliğiniz yüksek. 23 Kasım’daki Dolunay da size özellikle sosyal çevrenizden kaynaklanan büyük bir güç verecek. Eğer bir ilişkiniz varsa Aralık ayı itibariyle sevgilinizin sevgisini, desteğini, ilgisini hissetmeye daha çok ihtiyacınız olacak. Biraz kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Merkür düzelene kadar da ani kararlar vermemenizi tavsiye ederim. Neyse ki Jupiter’in size güzel açılar yolluyor olması içinizde sürekli şükran duygularını yükseltiyor ve işleriniz her şekilde yoluna giriyor.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Her taraftan sabrınızı sınıyorlar…

Zorlanacağınız, çok çalışacağınız bir döneme giriyorsunuz. Bazı kişiler şaka gibi sizin sabrınızı test etmek için karşınıza çıkabilir. Aman diyeyim sinirlerinizi zıplatmalarına izin vermeyin. İş ortamınızdan ya da ailenizden gelen beklentiler de sizi bu ay epey koşturtacak. Tabi yanlış anlaşılmalar, vs de söz konusu olabilir. Seyahatleriniz gecikebilir, evinizde teknik sıkıntılar çıkabilir, arabanızla problem yaşayabilirsiniz. Bunlar hep Merkür retrosu 🙂 Bir taraftan da inatçı ve sabırsız tavırlarınızla kendinizi daha da çok sabote edebilirsiniz. Neyse ki Aralık başında Venüs’ün burcunuza güzel açı göndermeye başlaması hayatınıza ahenk, denge, sevgi ve keyif getirecek. Siz yeter ki öfkeye ve sabırsızlığa kaptırıp gitmeyin. Bırakın dışarda olan bitenleri ve an’a, kendinize ve kendi isteklerinize odaklanın.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Düşünceleriniz değişiyor, kendinizi daha rahat ifade ediyorsunuz…

Bol bol sosyalleştiğiniz ve iletişimin, kendinizi ifade edebilmenin enerjinizi yükselttiği bir dönem. Kardeşlerinizin ya da yakın aile dostlarınızın güzel haberlerine sevineceksiniz. Merkür retrosu devam ederken verdiğiniz kararları tekrar gözden geçirmek ve düzeltme yapmak için fırsatlarınız olacaktır. 23 Kasım’daki dolunay size özellikle iletişimsel anlamda büyük güç verecek ancak çalışma ortamınızdaki gerginlikleri tetiklememeye dikkat edin. 7 Aralık’taki dolunayla birlikte özellikle yurtdışı projeleri, uluslararası ticaret, basım-yayım ve yüksek öğreniminizle ilgili yepyeni başlangıçlar olacaktır. Aralık ortasından sonra evinizle ilgili yapmak istediğiniz yatırımları yapabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Keyif alacağınız hareketli ortamlardasınız…

Hedeflerinize doğru ilerleme motivasyonunuz yaratıcılığınızı ve yaşam enerjinizi yükseltiyor. Kendinizi keyif alacağınız ortamlarına bulabilirsiniz ancak ipin ucunu kaçırıp fazla para harcamamaya dikkat edin. Bu dönem kendinizi spiritüel bir savaşçı olarak görüp dünyayı güzelleştirmek için bir şeyler yapma çabasına girebilirsiniz. Aşk hayatınızda da hareketlenmeler olacak. İlişkilerinizle ilgili ani gelişmeler olabilir. Yalnızsanız belki hayatınıza birden biri girebilir. Ya da hayatınızda sırf kendini düşünen bencil insanlar varsa onları hayatınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Neticede ilişkilerinizi güzelleştirmek için çok güzel bir dönemdesiniz. Parasal anlamda farkındalık kazanacağınız ve yeni projeler başlatacağınız bir dönem.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Şahane bir yaş geliyor Sevgili Yay’lar. Yeni hedeflerinizi yapmayı ihmal etmeyin…

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Yay’lar. Her doğum gününüzle birlikte yepyeni enerjiler başlar hayatınızda. Bu yaşınızın da bol seyahatli ve bol maceralı olmasını dilerim. Jupiter burcunuza girmiş durumda. Şans, bolluk, bereket sizinle olacak. Merkürün de düzelmesiyle beraber işleriniz ve ilişkilerinizle ilgili aksaklıklar da düzelip bol bol size keyif verecek. Bu senenin hedeflerini planlamayı unutmayın. Bırakın özgürce içinizden geçenler aksın. Bir yurtdışı seyahati görünüyor size. Dolunay ve Yeniay size çok büyük güç verecek. Bu yüksek enerjiyi kendinizin en yüksek hayrına kullanmanızı tavsiye ederim. Evle ilgili durumlarınız sizi biraz geriyor ve fazlaca koşturtuyor olabilir. Sakin ve yavaş adımlarla hareket etmeniz iyi olacaktır. Yurtdışı projelerinizle ilgileniyorsanız size biraz zorluklar çıkartabilir. Belki de fazla zorlamayıp biraz akışına bırakmak faydalı olacaktır. Yoksa tüm gerginliğinizi sevgilinizden çıkartma durumunuz olabilir 🙂 Hafif hafif kuruluyorsunuz zira.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Aşkta ve kariyerinizde kendinizi ortaya koyuyorsunuz…

Eviniz ve finansal durumlarınızla ilgili güçlü bir yapılandırma içindesiniz. Cesaretiniz ve kendinize güveniniz yükselmiş durumda. Şu an ki koşturmalarınız meyvesini bu dönem olmazsa en geç önümüzdeki dönem alacaksınız. Fiziksel çekiciliğinizle de girdiğiniz tüm yerlerde dikkat çekiyorsunuz. Kariyeriniz ve aşk hayatınızla ilgili konular da gayet iyi. Kendinizi çok daha net bir şekilde ortaya koyuyorsunuz. Eğer hak ettiğinizi alamıyorsanız dile getirmenin, talep etmenin zamanı gelmiş. Zaten uzun zamandır kendinizi kariyerinizle ilgili baskılanmış hissediyordunuz. Şimdi kendinizi ortaya koymanın tam zamanı. Aralık ortasından sonra varsa sınavlarınız, projeleriniz için çok güzel bir dönem. Hepsi akışında olumlu neticelenecek.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Bu ay harcamalara biraz dikkat. Aşk ve çocuk konuları gündeminizde…

Bol bol sosyalleştiğiniz, ilişkiniz ve eğitimlerinizle ilgili desteklendiğiniz bir dönemdesiniz. Sosyal sorumluluk projeleri, dernekler ya da arkadaş gurupları içerisinde bulunabilirsiniz ancak bu alanda yapacağınız harcamalara biraz dikkat edin. Bir an da tüm paranızı vermek isteyebilirsiniz. Parasal anlamda sıkışabilirsiniz. Yeni eğitimlere gitmek istiyor ya da evinizle ilgili biraz para harcamak istiyorsunuz. Ama sanırım bu durum bu dönem sizi biraz zorlayacak. Belki bir ay erteleseniz daha rahat edebilirsiniz. Zaten Aralık ortasından sonra elinize güzel bir kaynak geçebilir. Aşk, yaratıcılık ve çocuk konuları gündeminizde. Yeniayla birlikte hoşunuza gidecek yepyeni başlangıçlar olabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Çok iş başardınız ve yoruldunuz. Daha fazla zorlamayın bu dönem…

Şu ara kafanız iyice dağılmış durumda. Yoruldunuz tabi. Dolayısıyla hatalar, yanlış anlaşılmalar başlamıştır. Özellikle partneriniz ve ailenizle ilgili iletişimsel sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Bir yandan da işler yüzünden çok koşturuyorsunuz ve bu sizi artık zorlamaya başladı. Güzel bir tatili hak ettiniz bence. Fazla göz önünde olmanız ve yaptıklarınız rakiplerinizi de harekete geçirdi ve üzerinize gelmeye başladılar. Onlarla inatlaşmadan kendinizi hafifçe bir inzivaya alsanız daha iyi edersiniz. Yoksa işin içine ego savaşları girecek ve bunlar hiç size göre şeyler değil. Kardeşleriniz ya da akrabalarınızla ilgili ani gelişmeler söz konusu. Sizin kendinden emin ve baskıya gelmeyen tavırlarınız en çok onları şaşırtıyor. Siz yine de herşeye pozitif yaklaşın.