Akrep Burcu Stil Önerileri ve Aylık Burç Yorumları

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

23 Ekim – 22 Kasım 2018 Akrep Dönemi

Eveeet nasılsınız sevgili Dolap üyeleri? Geldik tutkunun, transformasyonun, ölüp yeniden doğmanın temsilcisi Akrep dönemine. Hazır mısınız? 🙂 Bu sene 23 Ekim’de İstanbul saatine göre 14:23 itibariyle güneş Akrep takım yıldızına giriş yapıyor.  Tüm akrep burcu dostların doğum günlerini kutlar, mutlu bir dönem dilerim.

Terazi dönemi ile kısalmaya başlayan güneş ışınları artık Akrep döneminde doğanın transformasyonuna sebep olacaktır. Ağaçlar yapraklarını dökecek ve yere dökülen yapraklar baharda yeniden açması için gübre görevini görecektir. O yüzden Akrep dönemi ölmek ve yeniden doğmakla ilgilidir. Daha güçlü ve arınmış bir şekilde doğabilmek için fazlalıkları, ağırlıkları bırakmak ve doğanın, hayatın, evrenin gücüne teslim olmakla ilgilidir. Akrep dönemi her şeyin özü ve çekirdeği ile ilgili bir süreç olduğundan neden ve niye sorularını sormak, olayların ve konuların derinlerine inme dürtüsü yüksektir. Asıl amaç çeri çöpü temizleyip asıl gerçeğe yani hakikate ulaşmaktır. O yüzden de yaklaştığı olaylara şüpheci ve kuşkucu gözlerle bakar. Hep uçlarda yaşar Akrep. Ya siyahtır, ya beyaz. Aradaki gri tonlarla pek alakası yoktur. Güçlüdür, sabittir. Tutunduğu ağacın dalından düşmemek için tüm gücünü kullanır. Hayatlarının ilk aşamasında düşmemeyi bir güç olarak görür. Oysa asıl güce; akışa teslim olup kabule geçtiğinde ve ölüp yeniden doğuma izin verdiğinde gerçekleştiğini idrak ettiklerinde ulaşırlar. Ve aynı zamanda kendinden büyük bir gücün olduğunun farkında varmak ve ona teslim olmak önemlidir. İşte bu yüzden Akrep’lerin hayatında 2 dönemden söz edilir. İlki: tüm gücü kendinde görüp, ölümüne sabit kalarak değişime, dönüşüme direnen ve güç savaşları, manipülasyonlar ile hayatla savaşan dönem ve ikincisi: kendinden büyük bir güce teslim olup, güç savaşlarını bırakan ve ruhunun transformasyonuna izin verdiği dönem. O yüzden bunu deneyimleyebilmesi için hayatında mutlaka bir ilişki olsun, kariyer olsun, herhangi bir şey olsun öldürecek ve sıfırdan yeniden başlayacaktır. Ancak kendi kendinin dönüşümünü sağladıktan sonra diğer insanların dönüşümüne katkı sağlayacak ve önemli roller alacaktır.

Akrep su elementinde ve sabit niteliktedir. Su olduğu için duygularla alakalı (içten bilen, sezen, hisseden), sabit olduğu için de bu duyguları sabit tutmak ve kalıcı kılmakla alakalıdır. Sezgiselliği çok yüksektir. Baktı mı karşısındakini okur. Bu gücünü karşısındakini manipüle etmek için de kullanabilir, transforme edebilmek için de. Duyguları konusunda sabittir, ilk başta neyse o hiç değişmez. Seviyorsa sonuna kadar sever, sevmiyorsa ölümüne nefret eder. Zaten ara duygularla da hiç alakası yoktur :). Kişilerin ve olayların yaşattığı duyguları unutmaz. Belki yıllarca çaktırmaz ama yeri geldiğinde intikamını almak için bekler. Elbet hayatının bir döneminde kin, kıskançlık, öfke ve intikam gibi aslında kendini sokan duygularla yüzleşecek ve arınma sürecine geçip hayatının 2.fazına adım atabilmek için fırsatları olacaktır.

‘Ya hep, ya hiç’ özelliği ile ün salmış Akrep burcunu savaş gezegeni Mars ve dönüşümün gezegeni Plüto yönetir. Mars yönettiği için risk alır, adım atar, hakkını arar ve tüm iştahı ile bir ilişkinin içinde olurken, güçsüz görünmekten, aciz kalmaktan ödü kopar. Duygularını dibine kadar yaşar ama çaktırmaz. Karizmatik ve cool görünümlüdür. En önemli sınavı gücünü nasıl kullanacağıdır. Gerçekten bu gücün olumsuz yönü son derece yıkıcı olabilirken, pozitif yönü öyle büyük ve etkilidir ki bir çok Akrep burcu insanı dünyayı ve insanlığı değiştirmeyi başarmıştır.

Terazi tutkuyu Akrep’ten öğrenecektir. Akrep kadını herşeye %100 tutku ile dalar. Kıskançtır, şehvetlidir, talepkardır. Başak burcundan daha mükemmeliyetçidir. Boğa burcunun tam karşısı olduğu için finansal konularla alakalı ama büyük işler peşindedir. Yapmışken tam yapalım, büyük iş yapalım, risk alalım, gerekirse batalım çıkalım ama büyük oynayalım der. Kaynak kullanımında çok yeteneklidir. Finansal yönetimler, insan kaynağı yönetimi, cerrahlık gibi konularda etkindir. Yaratma konusunda yeteneklidir. Boğa ‘Benim’ derken Akrep ‘bizim’ der. Bizim paramız, bizim kaynağımız, bizim ihtiyaçlarımız der. Cinsellik önemlidir ve Akrep’in sembolü aktive olmuş cinsel enerji olarak da belirtilir .

Neticede Akrep dönüşümün temsilcisidir. Bu dönemde her birimiz kendi şahsi haritalarımızın Akrep’e düşen alanlarında arınma ve ölüp yeniden doğma süreçleri yaşayacağız. Bazen sırtımızda öyle yükler taşıyoruz ki bu yükleri boşaltmak, artık bize hizmet etmeyen işi, eşi, ilişkiyi bitirmek, yeni başlangıçlar yapmak için fazlalıklardan arınmak için önemli bir dönem. Bu transformasyon sürecinde yalnız başımıza kalmayıp bir bilenden destek alırsak çok faydasını görürüz. Çünkü ilk aşamada gölge yönüyle kendimizi değil karşımızdakileri ya da koşulları değiştirmeye çabalayıp asıl olayın kendimizi dönüştürmek olduğu gerçeğini göremeyebiliriz. Bize hizmet etmeyen bazı özellikleri, alışkanlıkları takıntı haline getirebilir, etrafımızı kontrol etmeye çalışabiliriz. Güç savaşları içine girebiliriz. Her burcun aydınlık tarafları ve gölgeleri vardır ama Akrep hep keskin uçlarda olduğu için bu savrulmalar da çok keskin olabilir.

Unutmayın Akrep Su burcudur ve duygulardaki derinlik söz konusudur. Deli akan bir su taşıp etrafını yıkabileceği gibi, kontrol edilebilen bir su kaynağı dünyayı aydınlatacak bir enerji kaynağına dönüşür. Akrep burcunu da işte böyle tetikleyen dürtüleridir. Eğer karşımızdakileri kontrol etme tarafımızı bir kenara koyup, bu gücü kendi transformasyonumuz için kullanırsak krizleri fırsata çevirmek Akrep döneminin bize hediyesi olacaktır. Unutmayın ki Akrep krizlerin burcudur. Kült yönü çok kuvvetlidir. Simya, okültizm, büyücülük, şamanlık, dedektiflik, psikologluk hep Akrep’in temalarıdır. O yüzden bu dönemde yaşadığınız herhangi bir kriz ya da sıkıntı anında, her ölümün ardından yeni bir yaşamın doğduğu bilincine vararak kendi arınma sürecinize odaklanabilirsiniz.

Evet arkadaşlar, bu dönem her ne olursa olsun kendi isteklerimiz konusunda diretmek yerine, bu yüksek enerjiyi toplum yararına değerlendirmeyi becerebilirsek çok pozitif etkisini görürüz. Sezgiselliğimizin yüksek olacağı ama bir o kadar etrafımıza şüpheci bakışlarla yaklaşacağımız bir dönem. O yüzden bazen kendi şüphelerinizden de şüphe etmeniz gerektiğini hatırlayın 🙂 Fazlalıklardan arınmak ve yeniden doğmak için yapraklarımızı dökmekten korkmayalım. Bırakın hayat sizi yönlendirsin, siz kontrol etmeye çalışmayın.

Moda konusuna gelecek olursak dünyada Moda sektöründe çalışan bir çok kişinin Akrep burcu olduğunu biliyor muydunuz? Sezgisellikleri ve insanları okuma becerileri ile ticari zekalarını sanatla birleştirmenin çıktısı olarak Moda sektörünün bir çok alanında Akrep burcuna denk gelebilirsiniz. Neticede cesur ve güçlü olan Akrep kadını tabi ki giyiminde de karizmatik, cazibeli ve gizemli olacaktır. Seksi ve kadınsı olmak önemlidir. Çiçekli böcekli pastel elbiselerden uzak duran Akrep kadını tam da tutkusunu ön plana çıkartacak koyu ve düz renkli, dar kesimli, derin yırtmaçlı ve dekolteli iddialı kıyafetler tercih eder. Vücut hatlarını ortaya çıkartmaktan keyif alan Akrep kadınları iltifat almaya bayılırlar. Siyah, bordo gibi ağır renkleri severler. Topuklu ayakkabı severler, iç çamaşırlarına düşkündürler. Kalem etekler, dekolte gömlekler, omuzlara atılacak koyu renk siyah deri ceketler, sivri burun topuklu ayakkabılar bu dönemin vazgeçilmezleri olacak. Transformasyon bu dönemin en güçlü enerjisi olduğu için bir çoğunuz artık giymekten hoşlanmadığınız kıyafetlerinizi dönüştürebilirsiniz. İyi bir makas ve iğne iplik ile kıyafetlerinize müdahele edebilir, kendinize yepyeni ve hiç kimsede olmayan parçalar üretebilirsiniz 🙂 Keskin, güçlü ve derin bakışlarıyla meşhur olan Akrep kadınlarından ilham alarak bizler de gözlerimizi ve bakışlarımızı derinleştirecek makyajlar yapmak isteyebiliriz 🙂

24 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçtikten 1 gün sonra 1derece Boğa-Akrep aksında Dolunay yaşayacağız. Ay düğümlerinin ve Uranüsün de devrede olduğu bu dolunay bize sahip ol ya da risk al, savaş ya da huzur bul, dönüş ya da stabil kal gibi konulardaki durumumuzu gösterecek ani ve karmik farkındalıklar (olaylar, durumlar) yaşatacaktır. Bir tarafımız dönüş, fazlalıklarından arın ve yeniden başla derken bir tarafımızın aynı ve sabit kal, niye sen değişiyorsun bırak karşındakiler değişsin taleplerinin arasında kendimizi kapana sıkışmış ve bir çıkış yolu bulamamış gibi hissedebiliriz. Özellikle para, ilişkiler ve ürettiğimiz hizmetle (çalışma alanımızla) ilgili yaşayabileceğimiz bu gerginlik kendimizi aşmak ve ileriye gidebilmek için bize fırsatlar ve cesaret sunacaktır. Otorite olarak gördüğümüz, güvendiğimiz kişilerden destek alabiliriz. 31 Ekim’de Venüs Teraziye geçerek ilişkilerimizde daha hoşgörülü, dengeli ve uyumlu olacağımız bir döneme işaret ederken, Merkür’ün Yay burcuna geçiş yapması olayları daha geniş perspektiften algılamamıza, rasyonel düşünceden daha çok bizi inanca, felsefeye, pozitif düşüncenin gücüne sevk edebilir. Yine de Merkür’ün Yay’da zararlı olduğunu belirterek zihinsel anlamda gölgelere düşüp koyu inançlarla kendimizi ve çevremizi yanlış algılamamaya, fanatizm yaşamamaya özen gösterelim. 7 Kasım itibariyle 15 derece Akrep’teki Yeniay ile birlikte özellikle çalışma alanımız, sağlığımız ve günlük koşturmalarımızla ilgili yepyeni bir adım atabilir, yeni projeler başlatabiliriz. 16 Kasım’da Retro olan Venüs düz hareketine başlarken, 17 Kasım itibariyle Merkür Retro hareketine başlayacak. Unutmayın ki her Retro enerjinizi içinize yönlendirin, yeni adımlar, anlaşmalar, sözleşmeler yapmak yerine durun ve yarım kalmış işlerinizi toparlayın, tamamlayın ve bitirin der 🙂 Aşağıda özellikle burcunuz ve yükselen burcunuza göre Merkür retrosunun sizi etkileyecek alanlarını belirttim. Yine de tüm detaylar kişinin kendi haritasına göre analiz edilmelidir gerçeğini burada da belirterek her birinize fazlalıklarınızdan arındığınız, yepyeni başlangıçlara adım atabileceğiniz cesareti kendinizde bulabilmenizi dilerim 🙂

Evet doğum gününüz kutlu olsun sevgili Akrep’ler. Tutkunuz, gücünüz, cesaretiniz hepimize ilham olsun. İyi ki doğmuşsunuz 🙂

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

  

Koç ve Yükselen Koçlar:

Kaynaklarınızı gözden geçirirken koşturmalarınızın arttığı bir döneme giriyorsunuz…

Ay sonu itibariyle iletişimsel anlamda daha rahat bir döneme giriyorsunuz. Bir taraftan da koşturmalarınız, hareketiniz artıyor. Önemli kararlar alabilir, yeni anlaşmalar yapabilirsiniz. Dolunay özellikle para ve kaynakların kullanımı konusunda sizi biraz gerse de kendi yaratıcılığınıza inanmanız ve sahneye çıkmanızla ilgili yolunuzu kaybetmeyin lütfen. Yeniayla birlikte kendinize yeni kaynaklar yaratabilir akabinde de 8 Kasım itibariyle şans gezegeninin size güzel açılar göndermeye başlamasıyla keyfiniz ve inancınız yerine gelecektir. Özellikle yurtdışı projeleriniz, yüksek eğitim, din, felsefe gibi konular ya da basın, medya, sosyal medya gibi yerlerde bu zamana kadar yapmış olduğunuz yatırımların meyvelerini toplamaya başlayacaksınız. Yine de Merkür retrosunun bu alanlarda olacağını belirterek 17 Kasım itibariyle yeni projelere başlamak yerine mevcut olanları tamamlamaya çalışmanızı tavsiye ederim. Para kazanmaya başlıyorsunuz.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Hayatınızda ani değişimler söz konusu…

Güneş tam karşıt burcunuzda olduğu için eşinizden, ortağınızdan veya hayatınızdaki herhangi biri tarafından biraz baskı altındaymış gibi hissedebilirsiniz. Güç savaşlarına girmeden, kendinizi bir adım geri atarak sizi aslında neyin sıkıştırdığına bakmanızda fayda var. Dolunayın da tam burcunuzda olmasıyla beraber aslında kendi sabit duran tarafınızla ilgili adım atamadığınız ya da risk alamadığınız konularla ilgili farkındalık sağlayabilir ve bir sıçrayış yapabilirsiniz. Belki de artık kendi evinize çıkmanız gerekiyor ya da evde kendi özgün tarafınızı ortaya koyma zamanı geldi. Bununla ilgili güzel destekleriniz olacak. Özellikle ilişkisel anlamda hareketli günler geçiriyorsunuz. 7 Kasım’daki Yeniay’la birlikte de ilişkinizde yepyeni başlangıçlar olabilir, yalnızsanız karşınıza biri çıkabilir. Kariyerinizle ilgili sizi zorlayan, geren konular 17 Kasım itibariyle artık sona eriyor, geçmiş olsun. Yarım kalmış hobilerinizle ilgili kaynak bulabilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

İletişimsel anlamda dikkatli olmanız gereken bir dönem…

İletişimsel anlamda biraz daha dikkatli olmanız gerektiği bir döneme giriyorsunuz. Yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu dönemde bir imza atmanız gerekiyorsa özellikle güvendiğiniz birilerinden size destek olmasını istemenizi tavsiye ederim. Düşünmeden, anlamadan pek yargıda bulunmamanız önemli. Harcamalarınıza da dikkat edin. Çok da ihtiyacınız olmayan şeylere biraz fazlaca para ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ya da kendinizle ilgili konularda bazı abartılı hallere girebilirsiniz. Dolunay bilinçaltı konularınızla ilgili gizli kalmış sabitliklerinizle ilgili farkındalık sağlarken, yeniayla birlikte çalışma ortamınız veya koşullarınızla ilgili yeni gelişmeler olabilir. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Retro hareketi özellikle kendiniz, ilişkiniz, ortağınız ya da diğer insanlarla ilgili yeni kararlar vermemenizi, eski yarım kalmış konuları tamamlamanızı söylüyor. Ailenizle ilgili ya da evinizle ilgili yarım kalmış işleri tamamlayabilirsiniz. 17 Kasım itibariyle özellikle gergin enerjilerden uzak durmaya çalışın. İş yerinizden veya arkadaş çevrenizden biri sizi tetikleyebilir, agresif tepkiler verebilirsiniz. Aralık başına kadar dikkat etmekte fayda var.

Yengeç  ve Yükselen Yengeçler:

Keyifli, güçlü, hareketli bir dönem…

Yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız güzel bir döneme giriyorsunuz. Üretkenliğiniz ve keyfiniz yüksek. Pozitif tutumunuz ile beğeni ve takdir topluyorsunuz. Dolunayla birlikte aşk hayatınızda ani olaylar yaşanabilir, yeni bir aşka tutulabilir ya da bu aşk içinde kendi risk alamayan parçalarınızla yüzleşebilirsiniz. Parasal anlamda özgürleşme ihtiyacınızın acısını ilişkinizden çıkartmayın. Yeniayla birlikte de aşk hayatınız, hobileriniz, çocuk konularıyla ilgili yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 16 Kasım’da Venüs’ün düzelmesiyle beraber yaratıcılığınızın ve özgünlüğünüz de arttığını fark edeceksiniz. Zaten sonrasında da enerjiniz yükselecek ve cesaretinizle kendinizi daha rahat ortaya koyabileceksiniz. Hedefleriniz için harekete geçeceksiniz. Merkür retrosu özellikle çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınızla ilgili yeni adımlar atmamanızı, yarım kalmış işlerinizi tamamlamanızı söylüyor. Kardeşlerinizle ilgili yarım kalmış konular gündeme gelebilir.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Sabit enerjiler sizi zorlarken yaratıcılığınıza sığının…

Daha çok çalışmanızın gerektiği, zorlandığınız ve özellikle hayatınızdaki otorite konumundaki birileri tarafından sıkıştırıldığınızı hissettiğiniz bir dönem. Provokasyonlara gelmemenizi tavsiye ederim. Bu gerginlik sizi bedensel olarak da etkiliyor, o yüzden mümkün olduğunca kendinizi gevşetip esnetmeye çalışın. 24 Ekim’deki Dolunay özellikle ilişkiniz, kariyeriniz ve kendinizle ilgili sanki bir çıkmazdaymışsınız gibi hissettirebilir. Bu gergin enerjiyi kendinize bir fırsata çevirin ve gerçekten kendiniz için önemli bir adım atın. İlişkinizden sınanıyorsunuz, parasal anlamda zorlanıyorsunuz. Hayatınız genel anlamda dönüşüyor. Hobilerinize zaman ayırmanız, yaratıcı tarafınızı ortaya koymanız, belki bir tiyatro, oyunculuk kursuna başlamanız size iyi gelecektir. Özellikle Merkür retrosuna kadar iletişiminiz rahat olacak ve yeni projelere başlamak için güzel bir dönemde olacaksınız. Fırsatları değerlendirin.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Yaratıcılığınız ve enerjiniz yüksek, tutkularınızı ifade ediyorsunuz…

Enerjiniz yüksek, yaptıklarınız görünüyor, kendinizi sevgi dolu hissediyorsunuz. Ayrıca zihinsel bir arınma sürecindesiniz. Belki de artık size ait olmayan düşünceleri bırakma zamanı gelmiştir. Sevdiklerinizle keyifli vakitler geçiriyorsunuz. Özgüveniniz yüksek, etrafınızdan aldığınız destekler, güzel geri dönüşler sizi mutlu ediyor. 24 Ekim Dolunay’ı karşınıza ani beklenmedik bir aşk çıkartabilir, ya da bir ilişkiniz varsa o ilişki içindeki kırılgan noktalarınızı fark ettirip sarsabilir. İnançlarınızın sizi ne kadar sabit tuttuğunu fark edebilir ve bu güçlü enerjiyi risk alıp hayatınızla ilgili ileri bir adım atmak için kullanabilirsiniz. 31 Ekim’den sonra ev veya aileyle ilgili sizi zorlayan süreçler olabilir. Detaylı düşünmeden ani kararlar verebilir ve hata yapabilirsiniz. İyice düşünmek için kendinize zaman verin. Merkür retrosuyla beraber kariyeriniz ile ilgili eski konular gündeme gelebilir, ve biraz canınızı sıkabilir. Yine Kasım ortasından sonra ikili ilişkilere biraz dikkat.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Para konuları gündeminizde…

Biliyorsunuz bütün yıl boyunca Satürn’ün ve Plüto’nun sizi zorluyor olması sanki tüm dünya karşınızda gibi hissettiriyor. Ama bir yandan da bu enerjilerin size emin adımlar atıp yapı kurdurmak için nasıl iteklediğini fark edin. Evet belki şimdi biraz zorlanıyorsunuz ama emin olun ilerleyen zamanda geriye dönüp baktığınızda aslında kendiniz için ne önemli adımlar attığınızı fark edeceksiniz. Dolunay para ve kaynaklar evinizde gerçekleşecek. Beklenmedik bir şekilde karşınıza çıkan borçlar, vs biraz canınızı sıkabilir. Neyse ki 31 Ekim itibariyle zihinsel anlamda yaratıcılığınız ve ifade gücünüz artacak. Kardeşlerinizle ilgili güzel gündemler olabilir. Yurtdışına çıkıp gelebilirsiniz. Ancak 17 Kasım Merkür retrosundan sonra yeni başlangıçlar yapmayın, yeni kararlar almayın. Alınması gereken kararlar varsa öncesinde alın ve Retro döneminde eksikleri tamamlayın.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Ekonomik olarak rahatlamaya başlıyorsunuz…

Doğum gününüz kutlu olsun Sevgili Akrep’ler  Her sene doğum günümüzle birlikte yepyeni enerjilere gireriz. Umarım sizin için de tüm tutkularınızın gerçekleştiği, merak ettiklerinizin keşfine vardığınız, derin bir yaş olur.

Dolunay tam karşınızda Boğa’da olacak. Hayatınızda değişimler, belirsizlikler söz konusu olabilir. Özellikle ilişki ve finansal durumlarınızı etkileyebilir. Unutmayın ki her gerginlik ileri sıçramak için potansiyeldir. Venüs’ün burcunuzda olması kendinizi her zamankinden daha mutlu, keyifli, romantik ve eğlenceli hissettiriyordur. Fiziksel çekiciliğiniz yüksek, girdiğiniz ortamlarda dikkat çekiyorsunuz. Bekarsanız karşısına yeni aşklar çıkabilir. Venüs retrosunun 16 Kasım’da düzelmesiyle bu enerjileri daha da fazla hissetmeye başlayacaksınız. 15 Kasım itibariyle enerjiniz daha da yükseliyor ve cinsel enerjiniz artıyor diyebilirim. Merkür retrosu özellikle arkadaş çevreniz ya da finansal konularla ilgili geçmii yarım kalmış konuları tekrar toparlamanız için fırsat verebilir. Güzel değerlendirin 🙂

Yay ve Yükselen Yaylar:

Atmanız gereken imzaları 16 Kasım’a kadar atın…

İletişiminizin yükseldiği, aktif bir döneme giriyorsunuz. Yani anlaşmalar, sözleşmeler, kağıt evrak işleri varsa Merkür retrosu başlamadan hepsini yapmanızı tavsiye ederim 🙂 8 Kasım’da şans gezegeni Jupiter’in de Yay’a girmesiyle beraber iyice keyfiniz yerinde olacak ve tüm sene boyunca koruma altında olacaksınız diyebilirim. Dolunay günlük çalışma ortamınızı, çalışma arkadaşlarınızı ve sağlığınızı gösteren alanda olacak. Ani gelişen olaylar, bilinçaltınızın sizin hayatınızı nasıl etkilediğiyle ilgili farkındalık yaşayabilirsiniz. Bazen koşulları ve ortamınızı sabit tutmaya çalışmak size en çok zarar veren şey olabilir. Bırakın olması gerekenler olsun ve düşmesi gereken yapraklar ağaçtan düşsün. 15 Kasım itibariyle koşullar biraz zorlaşmaya ve gerginlikler artmaya başlayabilir. Bu yüksek ve gergin enerjiyi doğada zaman geçirerek, yaratıcı ve bütüne katkı sağlayıcı faaliyetler içinde bulunarak ya da hayaller kurarak harcamakta fayda var.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

Işığınız parlak, keyfiniz yerinde…

Özellikle sosyal çevrenizle geçireceğiniz güzel zamanlar enerjinizi yükseltiyor ve sizi görünür hale getiriyor. Hedeflerinize ilerlemek ve keyif almak için güzel zamanlar. 24 Ekim’deki Dolunay hayatınıza ani bir aşk getirebilir ya da bir ilişki içindeyseniz bu aşkı biraz sarsabilir. Neleri tutmaya çalışıyorsunuz ve bırakamıyorsunuz iyi fark edin. Son aylarda hayatınızda önemli değişiklikler oldu, ya da oluyor. Kendinize daha güvenli ve sağlam yapılar kuruyorsunuz. 31 Ekim itibariyle biraz düşüncesel olarak içe dönebilirsiniz. Bir şeyler yazmak, çizmek, bilinçaltının derinliklerini ortaya çıkartmak için çok ideal. Sözlü ifade gücünüz biraz düşebilir, kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz ama yazarak anlatmak çok rahat olacak. 15 Kasım’dan sonra da enerjiniz yükseliyor ve içinizdeki güç sizi harekete geçirmek için itiyor olacak. Hedeflerinize doğru giden basamaklarda yükselmeye devam ediyorsunuz.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Sanki tüm dünya size karşı gibi hissediyor olabilirsiniz…

İşleri yoluna sokmak için zorlanacağınız ve koşturacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kariyerinizle ilgili konular gündemde. 24 Ekim’deki Dolunay’ın da tetiklemesiyle artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakmanın zamanı gelmedi mi? Unutmayın çiçekleri daldan dökmemeye çalışmak bir marifet değil. Belki de ilk defa bu dönem ciddi bir risk alacaksınız ve hayatınızın en büyük adımını atacaksınız. Koşullar ve insanlar üzerinize geliyor olabilir ama siz buna takılmak yerine kendi sıçrayışınıza odaklanın. 31 Ekim itibariyle yaratıcılığınız, ifade gücünüz, hareketliliğiniz artacak. Yeni projeler alabilir, toplum içinde daha çok görünebilirsiniz. Yapılacak anlaşmanız varsa 17 Kasım Merkür retrosundan önce yapmaya gayret edin 🙂 Retroda eksi aşklarınız, hobileriniz, borçlarınız, ihtiyaçlarınızla ilgili yarın kalmış işleri toparlamanız için fırsatlar olacaktır. Eski arkadaşlar, dernekler, projeler ortaya çıkabilir.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Her taraftan destekleniyorsunuz, keyfiniz yerinde…

Özellikle yurtdışı projeleri, seyahatler, yüksek eğitim, felsefe-din, meyda, basım-yayım konularıyla ilgili olumlu gelişmeler enerjinizi yükseltiyor ve sizi görünür hale getiriyor. Dolunayla birlikte hayatınıza ani bir aşk, ani bir başlangıç girebilir. Bir yandan coşarken bir yandan da diğer koşulların sizi zorluyor olması her ne kadar içinden çıkılması zor bir durum gibi görünse de unutmayın Akrep dönemi öl ve yeniden doğ diyor 🙂 Belki de artık size hizmet etmeyen, fazla gelen ağırlıklardan, yüklerden kurtulma zamanı gelmiştir, ne dersiniz? Zihinsel olarak biraz huzursuz olabilirsiniz, kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz. Kendinizi etrafınızda olan güzelliklere teslim edin, bırakın ifade etmek zorunda değilsiniz. Ama yeni anlaşmalar, vs yapmayın. İlişkiniz ya da ailenizle ilgili eksi konular gündeme gelebilir ve canınızı sıkabilir. 17 Kasım itibariyle hayallerinize ve hedeflerinize ilerlemek için içinizde çoşan bir enerji olacak. Keyfini çıkartın.

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach