2018 Hırka Modelleri

Bir Hırka Kaç Farklı Şekilde Kombinlenir?

Serin başlayan sonra sıcak devam eden sonbahar sezonunda seni her gün ne giyeceğim derdinden kurtaran en iyi parça ne ? Sorusunun cevabı bizde: Tabii ki hırka! Eskiden babaanne işi ya da depresyon ürünü olarak görülen hırkalar yıllar sonra trend görünümlere bürünerek bize gereken cevabı verdiler 🙂

Geçici değil kalıcı olacaklarının sinyallerini 2017 – 2018 Sonbahar/Kış sezonunda veren hırkalar oversized, ahududu, crop vb gibi farklı şekillere bürünerek sıradan bir parça olmaktan çıkıp bir fashion item’ı haline gelmeyi başardılar. Tek bir sezonla sınırlı kalmak istemeyen hırka modelleri yün ve ekstra büyük formlarıyla kış aylarında kabanların da yerini alır hale geldiler.

Peki nedir hırkaları vazgeçilmez kılan?

Neden hırka? Dersen sana vereceğimiz ilk cevap bu klasik parçanın hemen hemen her kombinle uyum yakalayabilme özelliğini sevdiğimiz olurdu. Günü kurtaran küçük siyah elbiseden popüler olan midi eteklere kadar dolabımızdaki her parçayla uyum yakalayabilen hırka modelleri son dönemlerde büründükleri modern formlarla da bizi kendilerini tercih etmeye mecbur bırakıyorlar.

İklim değişiklikleri nedeniyle kış ayında bile 24 saat içerisinde sayısız hava sıcaklığını bir arada yaşadığımız bu yüzyılda çıkarılabilir bir ürün olmaları da hırkaları vazgeçilmez yapanlar listesinde üst sıraya taşıyor. Elbisenin üzerine giydiğin oversized bir hırkayı sıcakladığın zaman çıkarabilmek ya da triko bir modeli üşüdüğün zaman bir gömleğin üzerine atarak trend bir görüntü yakalayabilmek büyük bir lüks.

Bu sezon farklı modeller popüler

Yeni sezonda tasarımcı reformu yiyen hırkalar en ben hırka sevmem diyen insanı bile kendisini ikna etmeye hazır durumda. Hırka senin için depresyon + soğuk hava + çikolata demekse işte fikrini değiştirecek bazı modeller

Ahududu Hırka Modelleri

Ahududu kelimesi tek başına da kendini sevdirebilecek durumda biliyoruz 🙂 Peki hırkalarla birleşince ortaya nasıl bir model çıktı? Geçtiğimiz sezondan gözümüzün aşına olduğu balon hırka modelleri kombin yaparken çok düşünmek istemeyenlerin kurtarıcısı. Tek başlarına konuşan bu hırka modelleri en basic jean’i bile bambaşka bir havaya sokuyor.

 

 

Yarasa Kol Hırka Modelleri

Yeni sezonda kullanım alanı genişleyen ürünlerin başında hırka geliyor. İyice genişleyen tasarımlarla birlikte hırkalar mont ve kabanların da yerini alıyor. Yarasa kollu modeller kazak ve elbiselerin üzerine geçerek güçlü bir dış giyim ürünü haline geliyorlar. Feminen görünümleri biraz daha maskülenleştiren bu kombin kadınların güçlü duruşunu da sokak modasına yansıtıyor.

 

 

 

Chanel Kesim Hırka Modelleri

Chanel’in üretip de klasik haline gelmeyen bir ürününü henüz bulamadık! Sade ve net çizgilerin ön plana çıktığı bel hizasında biten hırka modelleri bu sezon oldukça revaçta. İspanyol paça jeanlerden deri tayt modellerine kadar alt giyim grubundan her türlü modelle uyum yakalayan Chanel kesim hırka modelleri zarafeti ön planda tutanların favorisi olacak.

 

 

Etnik Desenli Hırka Modelleri

Bohem trendi yıllar boyunca popülaritesini sürdürecek gibi duruyor. Afrika kıtalarından ilham alan tasarımcılar farklı etnik desenleri uzun hırkalarla birleştirdiler. Etnik desenli bir hırkayı kışlık şapkayla birleştirerek oldukça cool bir görüntü yakalayabilirsin. Uzaktan bile kolayca fark edilen etnik desenli hırka modellerini daha düz renkteki pantolonlarla kombinleyerek hareketli görüntüyü sakinleştirebilirsin.

 

 

Hırkanı nasıl farklılaştırabilirsin?

Popüler olan trendleri beğeniyor ama sokakta herkesle aynı görünmekten mi çekiniyorsun? O zaman sezonun iki farklı trendini bir arada kullanarak farklılık katmaya ne dersin? Düğmeli bir hırkayı aşağıdaki kombinlerdeki gibi farklı bağlayarak omzu açık bir hale getirebilir full görüntüne farklı bir hava katabilirsin.