TERAZİ BURCU STİL ÖNERİLERİ VE AYLIK BURÇ YORUMLARI

Astro-Coach Nutan Özge Özek Dolap üyeleri için yazdı.

23 Eylül – 23 Ekim 2018 Terazi Dönemi

Merhaba Sevgili Dolap üyeleri 🙂 Nasıl herkesin keyfi yerinde mi? Venüs’ün yönettiği, uyumun, dengenin, ahenkin, estetiğin, güzelliğin temsilcisi Terazi burçları burda mı? Hadi toplanın sizin döneminiz başlıyor.

Nasıl da hızlı akıyor zaman değil mi? Geldik yılın 7.burcu Terazi dönemine. 23 Eylül Pazar günü saat 5:35 itibariyle Güneş Terazi takım yıldızında 1 aylık döngüsüne başlıyor. Diplomasinin, dengenin, sanatın, adaletin temsilcisi Terazi dönemi ile Koç enerjisi ile başlayan döngünün tam karşısına geliyor ve güneşin battığı romantik sonbahar döngüsüne adım atıyoruz. Başlangıç noktasının tam karşısına denk geldiği için kendimizi başkalarının gözünden görme, kendimize karşıdan bakma durumu söz konusu olunca onay alma, uyum, denge önemli ana başlıklar oluyor. Herkese eşit mesafede olacağımız, diplomatik ve zerafet dolu günler bizi bekliyor.

Bu dönemin sembolü adaletin terazisidir. En önemli özelliği tarafsızlığıdır. İhtiyacı uyum ve dengedir. Terazi kendi içsel ve dışsal uyumunu bozmadan, bulunduğu her ortamda denge, ahenk, uyum, güzellilk yaratmak arzusundadır.

Doğaya baktığımızda  Başak döneminde hasat edilen ürünlerin doğru ve dengeli dağıtımı, ölçünün doğru hesaplanması Terazi’nin işidir. Gece ile gündüzün de eşitlendiği bu dönemde her birimizin ana teması eşitlik, uyum ve adalet olacaktır. Terazi burcu herşeyi karşıtıyla değerlendirmek ister. Tarafsız bir şekilde orta noktada durmaya çalışarak arabuluculuk yapmak, uzlaşı sağlamak, eşit mesafede olmak, ahenk yaratmak Terazilerin en doğal içgüdüsüdür. Ölçüyü doğru tutturma kaygısı nedeniyle karşı taraftan onay alma ihtiyacındadır ve yalnız kaldığında bu durum onu karasızlığa sürükler.

Yöneticisi Venüs’tür. Venüs sanatın, güzelliğin, paranın, sevginin, ilişkilerin gezegenidir. Güzel sanatlar, moda, estetik, zerafet Terazilerden sorulur. Boğa’nın da yöneticisi Venüs’tür ancak Boğa toprak elementinde ve sabit olduğu için dışa vurumu daha maddi olurken, Terazi’nin hava elementiyle beraber dışa vurumu daha entellektüel seviyede ve ilişkiler üzerindendir. Terazi kadınlarının ve hatta erkeklerin çekicilikleri hal ve hareketlerinden belli olur. Zarif ve asil tavırlar sergilerler. Sosyalleşmek, ilişki içinde olmak isterler. Kıyafetleri özenli, temiz ve düzgündür. Doğuştan ince zevkleri vardır. Güzel kokular kullanmak, mücevherler ile kendilerini süslemek, renk uyumlarına dikkat etmek Terazilerin doğuştan gelen becerileridir. Bir Teraziyi pasaklı ve pis görürseniz bilin ki hayatında ters giden bir şeyler vardır, yoksa böyle birşeyi görmenin mümkünatı yoktur 🙂

Terazi zodyakın 7.burcu ve başlangıç noktasının tam karşısıdır. Zodyakta 7.ev evlilik, ortaklık ve diğer insanlar evidir. Dolayısıyla Terazi burçlarının doğalarını yaşamaları için ilişki içinde olmaya ve paylaşmaya ihtiyaçları vardır. Başkalarına ihtiyaç duyarlar. BİZ olabileceği bir partner ve aile çok önemlidir. Kendini bütünleyecek yaşam partnerlerini ararlar. BEN diyen Koç’a muhalefet eder. Yalnız kaldığı zaman morali bozulur. Eş ve ortak seçimi çok kritiktir. Yalnız kalma korkusu sebebiyle ilişkilerinde karşı tarafa fazlaca verici olup kendini ilişki içinde yok etme ve sevdiği insanlar için kendi arzularından vazgeçme potansiyeli vardır. Zira Güneş’in de batmakta olduğu dönemin enerjilerinden dolayı kendini önemini azaltan ve karşısındakileri yücelten yapısı ile alma-verme dengelerini alt üst edip kendini yok edebilir. Etrafında denge ve ahenk yaratmaya çalışırken kendisini de ortaya koyması ve kendisinin de bu dengenin bir parçası olduğunu hatırlaması çok önemlidir. Aksi halde ilişkilerinde uyum ve ahenk sağlamaya çalışırken her zaman barış olsun yaklaşımı sonunda dengesini bozup, hak-hukuk saplantısını abartan hallere sebep olabilir ve hesap defteri tutmaya başlayabilir. Normalde hiç bir şeyin hesabını tutmayan ve verdikçe mutlu olan yapısı bir anda diğer uca geçebilir. İşte bu yüzden Terazi burcunun haritasında Venüs’ünün konumu çok önemlidir. Eğer Venüs’ün durumu iyiyse kişi Terazi’nin tüm güçlü yönlerini yaşarken, durumu kötü ise gölgelerine düşebilir.

Neticede Terazi ilişkilerle bağlantılı bir burçtur. Politika, diplomasi, arabuluculuk, danışmanlık, halkla ilişkiler, evlilik danışmanlığı en çok Terazilerden çıkar. Kibar, tatlı, zarif ve şıktır. Terazi kadını da erkeği de giyimine çok önem verir. Hatta renk uyumuna ve kıyafetlerinin ahengine o kadar özen gösterir ki bazen seçim yapmakta ve en iyiyi seçmekte çok zorlandığı için kararsız kalır 🙂 Erkeği tam bir salon beyfendisi, kadını ise salon hanım efendisidir. Bulunduğu ortamda çiçekler, kokular, müzikler eksik olmaz. Bir terazi kadınıyla birlikte olmak insanın hayatına ince zevkler ve renkler getirir. Tatlı tatlı konuşarak herkesin gönlünü kazanır ve yumuşak yumuşak bütün işlerini yaptırır 🙂 Aynı şekilde tatlı konuşularak da tüm zor işler yaptırılabilir bir Teraziye 🙂 Zodyakta kendisinden önce olan Başak’a hoşsohbeti ve tatlı dili öğretir.

Görünüşüne ve estetiğine önem veren, yöneticisi Venüs olan Terazi tabi ki kadınsı ve şık görünmeye bayılır. Elbise giymeyi, topuklu ayakkabılarla kendi tarzını yaratmayı sever. Takılar, flarlar, çantalar, gözlükler bütün aksesuarları çok sever. Ancak hepsini aynı anda kullanmaz. Tarzının en büyük belirtisi zarif, kibar ve çekici olmasıdır. Kaliteli kumaşlar, marka tasarımlar seçebilir. Bir kıyafet satın alırken kendi beğenmesi yetmez çevresindekilerin de beğenmesine dikkat eder. O yüzden almadan önce fotoğrafını çeker, arkadaşlarına gösterir onay ister. Kafasında kombin yapmadan karar vermekte zorlanır. Bir elbise almak için altına giyeceği ayakkabıyı, üzerine alacağı ceketi, boynuna takacağı kolyeyi hepsini düşünmelidir. O yüzden bir Terazi’ye satış yaparken tüm kombini hazırlamanız ve çeşitlendirmeniz önemlidir. Renk uyumlarına, dikiş kalitelerine, desen uyumlarına çok dikkat etmelisiniz. Daha çok pastel, beyaz ve pembe/mavi gibi renkleri tercih eder ve uyurken de, bakkala giderken de, baloya giderken de kıyafetlerinde özenli ve zariftir.

Bizlerde bu dönemde Terazi enerjileri içinde olacağız. Denge, uyum, ahenk, estetik kaygılar önemli olacak. Modumuzu yükseltmek için evimize, iş yerimize çiçekler alabilir, güzel müzikler açabilir, giyimimize özen göstererek kendimizi içinde mutlu hissedebiliriz. Kadın kadın görünmek hepimizin hoşuna gidecektir. Hele yazdan da çıkmışız, bronzluğumuz hala devam ederken şık elbiseler, omzumuza atacağımız asil ceketler ile kendimizi adeta Venüs’ün temsilcisi olarak görebiliriz 🙂 Dolabınızdaki ürünleri satmak istiyorsanız güzel kombinler yapmanızı tavsiye ederim. İlişkilerimizde dengeyi arayıp ahenk yaratmaya çalışırken Terazi’nin gölgesi olan onaylanma ve sevilme ihtiyacına, yalnız kalmamak için kendimizi geri çektiğimiz ve kendimizden feda ettiğimiz alanlara ve kararsızlıklarımıza dikkat edelim. Bu ayı bu farkındalıkla geçirirsek kendimiz için büyük adım olacaktır.

Gökyüzünde bu ay neler olacak diye bakacak olursak: Terazi dönemine biraz dinamik enerjilerle giriyoruz. Toplumsal çalışmalar içinde yer almak ile kendi özgün ve özgür irademiz için birşeyler yapma arasında kaldığımız ve ani gelişen olayların bu durumu tetiklediği bir dönem. Ben ne istiyorum, insanlar benden ne istiyor, hayat benden ne istiyor, ben hayattan neler istiyorum gibi sorularla mücadele ederken bir yandan da desteklenmediğimizi ya da yargılandığımızı düşünebiliriz. Başak döneminin sonunda doğru başlayan bu enerjilere Terazinin denge ve uyumlu bakış açısıyla tekrardan bakmakta fayda var. 25 Eylül’de 1derece Koç’ta Dolunay olacak. Biliyorsunuz her dolunay karanlıklara ışık tutar ve güzel bir fakındalık getirir. Bu dolunay’da da özellikle ben dediğimiz alanları ve biz olmaya çalıştığımız alanları görmek için büyük fırsat var. Biraz zorlu bir dolunay olabilir, zira kendimizi özellikle ailemiz ve köklerimiz tarafından desteklenmiyor ya da birşeyleri değiştirmek için yetersizmişiz gibi hissettirebilir. Otorite figürleriyle biraz takışabiliriz. 1 Ekim’de 5 aydır Retro hareketinde olan Plüto düz hareketine geçerken, 5 Ekim’de Terazi burcunun Yöneticisi Venüs Akrep burcunda Retro hareketine başlayacak. Bu önemli bir konu. 16 Kasım’a kadar sürecek Venüs retrosunda İlişkilerle ilgili, sanat, para, güzellikle ilgili konularda biraz temkinli olmakta fayda var. Venüsyel konularla ilgili atmanız gereken adımlar varsa (estetik, saç boyama, kesme, güzelleştirme, cilt bakımı, sanatsal faaliyetler, para, moda, tasarım, vs..) 5 Ekim’den önce yaptırmanızı tavsiye ederim 🙂 Bir yandan da bu Retro dönemleri enerjinin dışa değil de içeri yönelmesi için muazzam zamanlardır. Kendinizle olan ilişkinize bakmak için, sevgi, özsevgi gibi konuları tekrar değerlendirmek, ilişkilerle ilgili eski konuları tekrar değerlendirmek için muhteşem bir zaman. İlişkilerinizi, para ve sanatsal faaliyelerinizi doğru amaçlar için kullanın.

9 Ekim’de 15 derece Terazi burcunda Yeniay ile birlikte hayatımıza ahenk, denge, uyum getirmek için enerjiler bizi destekliyor olacak. 10 Ekim’de de zihin gezegeni Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle beraber düşüncelerimizde daha derinleşmeye, keskinleşmeye başlayacaktır. Görünmeyenin arkasındakileri araştırma, sezgisel bilgiyle yön alma, manipulatif iletişim şekilleri görülebilir. Konuşmalarımız sivrileşebilir. Sabit fikirli ve sivri olmamaya dikkat edelim. Karşımızdakiler olursa da bu dönemden kaynaklandığını bilelim, kişisel algılamayalım.

Neticede dönemin yönetici gezegeni Venüs’ün retrosu bu aya damgasını vuruyor. Beklediğiniz güzel fırsatlar biraz gecikebilir. Ya da belki de geçmişte kaçırdığınız fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Eski sevgililerden haberler gelebilir. Size borcu olanlardan paralarınızı geri isteyebilirsiniz. Yapmak istedikleriniz için fazla aceleci bir tutum sergilemeden akışta yavaş yavaş ilerlemekte fayda var. Hepimize güzel bir ay olsun. Özellikle tüm Terazilerin doğum gününü kutlu olsun. Hayatınızın aşkı ile beraber ahenk içinde, uyum ve güzellik dolu güzel yaşlarınız olsun. Ofisleriniz, evleriniz doğum günü çiçekleriyle dolup taşsın. Öperim güzel yüreklerinizden <3

Sevgilerimle

Nutan Özge Özek

Astro-Coach

Koç ve Yükselen Koçlar:

İlişkilerinizde dengeyi arayacaksınız…

Bu ay ilişkinizle ilgili üzerinizde biraz baskı hissedebilirsiniz. Terazi sizin tam karşıt burcunuz olduğu için Güneş tam karşınızda sanki sevgiliniz ya da ortağınız özellikle hayatınızı zorlamak istiyor gibi düşünebilirsiniz. Ego savaşlarına girmezseniz faydasını görürsünüz. Sadece kendinizi bir adım geriye çekin ve bu reaksiyonları karşınızdan neden aldığınıza bakın. Evet 10 Ekim’e kadar biraz yanlış anlaşılmalar, fikir tartışmaları, güvensizlikler yaşanabilir. Bu aralar işleriniz için koşturuyorsunuz. Kağıt evrak işleri gibi zihninizi meşgul eden işler olabilir. İşlerle ilgili sorumluluklarınız da omuzlarınıza yük oluyor. Birazcık daha sabır diyeceğim ama kızmayın bana. 25 Eylül’deki Dolunay özellikle korkularınızın üzerine gitmeniz için size çok yadımcı olacak. Enerjiniz ve sosyal çevrenizdeki aktifliğiniz çok yüksek. Yaratıcılığınızı ortaya koymak için özel bir dönemdesiniz.

Boğa ve Yükselen Boğalar:

Günlük koşturmalarınız artıyor…

İşlerle ilgili ekstra yoğunluk yaşıyorsunuz. Çalışma ortamınızı, koşullarınızı, sağlığınızı gözden geçireceğiniz ve dengeye getireceğiniz bir dönem. İşinizdeki başarılarınızla göz önündesiniz. Eylül başından beri özellikle aşk hayatınızla ilgili pozitif bir dönemdesiniz. Venüs’ün geri hareketiyle beraber önümüzdeki 2 ay boyunca beklediklerinizi ya da size vaad edilenleri bulamayabilirsiniz. Başladığınız bir ilişki ilerlemiyor gibi hissedebilir ya da geçmişte kalan eski ilişkiler tekrar gündeme gelebilir. Yurtdışı projeleriniz, medya, yayın gibi işlerinizde biraz aksaklıklar olsa da üzerinizde acayip bir istikrar ve sabır hissediyorsunuz. Fiziksel olarak da kuvvetli ve güçlü bir dönemdesiniz. Sadece biraz fevri ve aceleci tavırlarınıza, özellikle iş yerinde ani çıkışlarınıza dikkat edin. Ayın 15’inden sonra ilişkilerinizde daha derin ve sorgulayıcı iletişimleriniz olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Yaşam enenrjinizin yüksek olduğu bir dönem…

Hayatın keyfini çıkartacağınız, kendinizi dengeli ilişkilerde bulacağınız bir dönem. Üretkenliğiniz ve yaratıcılığınız çok yüksek. 25 Eylül’deki dolunay her ne kadar sizi duygularınız ve ilişkileriniz bakımdan baskılanmış, sınırlandırılmış hissettirse de korkularınızın üzerine gitmek ve aşmak için büyük fırsatlar sunacak. Yeni projelere atlamak için kişisel güveniniz, cesaretiniz ve enerjiniz çok yüksek. Venüs retrosuyla beraber tamamlanmamış işler, kapanmamış eski projeler tekrar karşınıza çıkabilir. Bu durum size biraz strese sokabilir. Kaçıp görmezden gelmek yerine konuları sil baştan değerlendirmenizi ve adım adım ilerlemenizi tavsiye ederim. Eski çalışma arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:

İşler ve sorumluluklar üzerinize geliyor…

İşleri yoluna koymak için fazlaca güç harcayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Özellikle ev, aile gibi konular da ekstra mesai isteyebilir. İş ortamınızdaki otorite konumundaki kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Reaksiyon vermek yerine daha uyumlu ve basit yaklaşırsanız konuları kolaylıkla çözümleyeceksiniz. 25 Eylül’deki Dolunay özellikle kariyerinizle ilgili sınırlandırmalarınızı fark etmenizi sağlayacak. Bu farkındalığı yaşarsanız korkularınızın üzerine gidip aşmak için büyük bir sıçrayış yaşarsınız. Neyse ki yaşamdan aldığınız keyfin çok yüksek olduğu, partnerinizle uyumlu ve tutkulu bir dönemdesiniz. Sanatsal tarafınız ortaya çıkmış durumda. Venüs bu alanlarda retro hareketinde olsa da bu güzel duyguları uzun süre yaşayacaksınız. Eski aşklarınızdan haberler gelebilir. 10 Ekim’den sonra iletişimleriniz de daha akıcı, etkili hale gelecek ve daha çok sosyalleşeceksiniz.

Aslan ve Yükselen Aslanlar:

Etkinlikler, seyahatler, baya yoğun bir ay olacak…

Bu ay fazlaca seyahatleriniz olacak, nerdeyse bavulunuzu hiç boşaltmayın diyeceğim. Kardeşleriniz, yakın arkadaşlarınız ve akrabalarınızla da keyifli zamanlar geçirebilir, eğitim ve etkinlikler içerisinde olabilirsiniz. Pozitif tutumunuz ve neşeli halleriniz insanlar üzerinde olumlu etki bırakacak. 25 Eylül’deki Dolunay özellikle yurtdışı projeleriniz, basım, medya konularınız ya da felsefe, inanç, yüksek öğretim gibi konularda size sınırlayan korkularınızı ve engellerinizi görmeniz adına size tetikleyebilir. Ama aynı zamanda korkularınızı aşmanız için de size güç verecek. Adım atmanız gereken bazı konular sizi zorluyor. Ya çok hızlı koşuyorsunuz ya da adım atmaya direniyorsunuz. Bu enerjiyi biraz daha dengeye getirmekte fayda var. İlişkilerle ilgili kendinizi biraz değersiz veya sevgisiz hissedebilirsiniz. Venüs retrosuyla beraber bu duyguların kökenine gidebilirseniz ve öz-sevgiye ulaşırsanız büyük fayda görürsünüz.

Başak ve Yükselen Başaklar:

Çekiciliğiniz ve neşeniz yerinde…

Aşk ve para açısından kısmetli bir dönemdesiniz. Çekiciliğiniz ve neşeniz yerinde. Sevginizi ifade edebilir, çiçek gibi açabilirsiniz. Bol bol alışveriş yapıyor, kendinize yepyeni kıyafetler alıyor olabilirsiniz. İş yerinizde de herşey yolunda. Ancak 5 Ekim’de Venüs Retrosuyla birlikte aşk ve para konuları biraz sekteye uğrayabilir. Bu dönemde aşktan, paradan, sanattan ne bekliyorsunuz diye içinize yönelirseniz çok faydasını görürsünüz. Kendinizi nasıl daha iyi ifade edebilir, sevginizi nasıl daha iyi aktarabilirsiniz diye bir sürü keşifleriniz olabilir. Kardeşleriniz, akrabalarınız ya da yakın çevrenizle ilişkileri toparlamak için güzel bir dönem. Özellikle 10 Ekim itibariyle seyahatleriniz ya da bir proje için yoğunluğunuz artabilir. Baya yoğun bir hafta geçireceksiniz diyebilirim. 15 Ekim’de de kendinizi daha güzel, akıcı ve güçlü bir şekilde ifade edebilecek, bakış açınız çok daha pozitif hale gelecek.

Terazi ve Yükselen Teraziler:

Yeni işler, yeni projeler, yeni enerjiler sizi bekliyor…

Doğum gününüz kutlu olsun sevgili Teraziler. Bu ay sizin ayınız 🙂 Her biriniz doğum gününüz itibariyle yepyeni enerjilere giriş yapıyorsunuz. Umarım hak ettiğiniz tüm güzellikler sizi bulur ve etrafınıza ilham olur. Yeni yaşınızla ilgili hayattan neler bekliyorsunuz hepsini yazın bir kenara ve geçmişten bağımsız en yüksek enerjinizle inanın hepsinin olacağına. Yeni projelere başlamak, yeni aşklara yelken açmak ya da sevgiliniz varsa onunla yeni boyutlara varmak için enerjinizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Zihniniz çok hızlı çalışıyor. Muhtemelen yataktan zımba gibi kalkıyorsunuz. Özellikle 10 Ekim’den sonra parasal anlamda kendinizi daha güçlü ve desteklenmiş hissederken, resmin büyüğünü görmek ve olayları daha geniş perspektiften algılamak için zihininizin çok berrak olduğunu fark edeceksiniz. Venüs retrosuyla birlikte enerjinizi biraz içinize döndürüp aşktan, ilişkilerden, hayattan neler bekliyorsunuz ve siz bu değerlendirmelerin neresindesiniz bi öz değerlendirme yapıp kendinizi olduğunuz noktada sevmeyi becerirseniz çok faydasını görürsünüz. Parasal anlamda verdiğiniz borçları geri alabilirsiniz. Özellikle Terazinin ikinci dönemi doğanlar için Plüto dönüşüm testlerini ve sınavlarını bu ay da dayanıklılığınızı ölçmek için gönderecektir. ‘Neyi dönüştürmeniz’ gerekiyor, ona odaklanırsanız bu testlerden hediyelerinizi alarak çıkabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler:

Yakın çevreniz tarafından destekleniyorsunuz…

Aşk, ilişkiler ve hayatın keyfi anlamında romantik günler geçiriyorsunuz. Fiziksel çekiciliğiniz ve parıltınız epey yüksek. 5 Ekim’de Venüs’ün retrosuyla bu enerjiler biraz sekteye uğrayabilir ve yüksek enerjiniz öfkeye dönüşebilir. Neticede heveslendiğiniz zaman beklemeye tahammül edemiyorsunuz. Sanatsal faaliyetler ile bu enerjiyi kullanmanızı tavsiye ederim. Bir yandan da evde uğraşmanız gereken işler, küçük ev kazaları, aksilikler çıkabilir. Sakin kalmak için bu enerjiyi spora, tadilata ya da yaratıcı faaliyetlere yönlendirebilirsiniz. Aslında enerjiniz çok yüksek ama bu ay güneşin bulunduğu konum itibariyle kendinizi tam anlamıyla ortaya koyamadığınız için bu enerjileri doğru yönetmek bu dönemin en önemli konusu. 10 Ekim itibarilye ikili ilişkilerinizle ilgili daha dikkatli olmaya çalışın. Biraz fazla sosyalleşip ya da fazla meşgul olacağınızdan sevgilinizi ihmal edip gerginlik yaşamayın.

Yay ve Yükselen Yaylar:

Bol bol sosyalleşirken kendinizi ve sevgilinizi ihmal etmeyin…

Bol bol sosyalleştiğiniz, arkadaş çevrenizle eğlendiğiniz ve keyifli vakit geçireceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Pozitif ve neşeli tutumunuz insanlar üzerinde olumlu etki yaratıyor. Enerjiniz ve iletişimsel faaliyetleriniz de çok yüksek. İnsanları mıknatıs gibi kendinize çekiyorsunuz. Bu hareketliliğin içinde kendinize biraz zaman ayırıp, kendi içsel huzurunuzu desteklemek için yalnız kalmaya ve kendi başınıza biraz sanatsal faaliyetlerle uğraşmanız iyi gelecektir. Venüs retrosuyla beraber bu ihtiyacınız daha da önemli hale gelecektir. Eski ve gizli ilişkileriniz gündeme gelebilir. Sevgiliniz biraz ilginize ihtiyaç duyuyor olabilir. Harcamalarınıza da biraz dikkat etmeniz iyi olacaktır.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar:

İşinizle ilgili yeni gelişmeler olabilir…

Kariyerinizle ilgili biraz zorlandığınız bir dönem. İş ortamındaki hareketlilik, çeşitlilik, kağıt, evrak işleri sizi biraz yorabilir. Otorite konumundaki kişiler sizin sınırlarınızı zorlayabilir. Fazla reaksiyon vermeden mümkün olduğunca sakin kalarak bu dönemi geçiştirmeniz faydalı olacaktır. 25 Eylül’deki Dolunay tam da bu farkındalığı sağlayacak aslında. Bazen işler güçler sebebiyle kendinizden ne kadar veriyorsunuz, toplumsal statünüz için neleri feda ediyorsunuz gözlemlemek için büyük fırsat. Neyseki aşk, sanat ve para konularında keyfiniz yerinde. Fiziksel çekiciliğiniz yüksek. Sosyal çevrenizle keyifli zaman geçiriyorsunuz. Ancak 5 Ekim’de Venüs retrosuyla bu konular biraz sekteye uğrayabilir. Eski arkadaşlarınızla ilgili ya da eski işyeriniz ya da sevgililerinizle ilgili kapanmamış konular tekrar karşınıza çıkabilir. 10 Ekim itibariyle hareketliliğiniz daha da artıyor. Arkadaşlarınızla takışmamaya dikkat edin.

Kova ve Yükselen Kovalar:

Yepyeni bir eğitime başlayabilirsiniz…

Yurtdışı projeleriniz, basım-yayım konuları, yüksek eğitim gibi konularla ilgili keyifli bir döneme giriyorsunuz. Uzun bir tatile çıkabilir ya da yep yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Pozitif tutumunuz bu alanlarda size bir açılım sağlayacaktır. Yeni projelere başlamak için de yüksek enerjidesiniz. Bu enerjiyi bir projeye, işe, fikre odaklarsanız iyi olur. Aksi takdire ruhsal ve fiziksel olarak gerginlik yaratabilir. Kariyerinizle ilgili biraz desteğe ihtiyaç duyuyorsunuz. Kendinizi yetersiz hissediyor olabilirsiniz. ÖZellikle de 5 Ekim’de Venüs retrosuyla beraber aradığınız desteği dışarda değil içerde bulmanız hayatınızı önemli bir şekilde dönüştürecektir. Gereksiz harcamalarda bulunmamaya dikkat edin. 10 Ekim’den sonra da biraz gerginlikler, iletişim kazaları, işlerinizle ilgili koşturmanız gereken işler çıkabilir. Anlaşmaları imzalamadan önce dostlarınıza danışın.

Balık ve Yükselen Balıklar:

Hedeflerinize adım adım ilerliyorsunuz…

Çok derin ve geniş alanlara girmiş bulunuyorsunuz. Sanki tüm dünya sizin tarafınızda gibi hissedebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal çekiciliğiniz çok yüksek. Yeni bir ilişkiye başlayabilir ya da kendinizi daha sanatsal ifade etmenin yollarını bulabilirsiniz. Ancak 5 Ekim’de Venüs retrosuyla beraber akan bu güzel enerji biraz durabilir. Karmik bazı konular ya da kardeşlerinizle ilgili yarım kalmış eski konular gündeme gelebilir. Toparlamak için güzel bir dönem. Arkadaşlarınız tarafından destekleniyorsunuz. 10 Ekim itibariyle daha da sosyalleşeceğiniz, hareketleneceğiniz günler gelecek. Yeni projelere başlamak, yeni anlaşmalar yapmak için çok ideal. Organizasyonel ve iletişimsel yeteneklerinizi ortaya çıkartıyorsunuz. Bu ay bol bol seyahat görünüyor.