Christian Louboutin’i Tanıma Rehberi

Christian Louboutin denildiğinde her kadının aklına gelen tutku dolu kırmızı tabanların; C.Louboutin’in sekreterinin bir gün şans eseri tabanı zedelenen ayakkabısının üzerine kırmızı renkte oje sürmesiyle ortaya çıktığını biliyor muydun? Kuruluşundan bu yana bir çifte sahip olmak için servet ödenen ayakkabılar, ikinci elde uygun fiyatlardan alıcı buluyor. Peki orijinalliğinden nasıl emin olabiliriz? İşte senin için hazırladığımız rehber.

1)Önce yapısı: Sert ve sağlam bir yapıda olması, ayakkabının orijinalliğindeki ilk unsurdur. Aynı zamanda dikişlerin de muntazam olması beklenir. Dikişlerde baloncuklar ya da çekilmeler oluşmamalıdır.

2)Materyallerin Kalitesi: Her zaman en kaliteli materyallerden üretilen ayakkabılar eğer deri ve süetse en yumuşak; yaldızlı veya çivili bir modelse tüm aparatlar çok iyi bir şekilde yapışmış olmalıdır.

3)Logoların Muntazamlığı: Kırmızı tabanda bulunan Christian Louboutin logosu okunaklı ve derinlemesine basılmış olmalıdır. İçindeki logo ise yine aynı şekilde net ve altın renkle yazılmış olmalıdır.

4)Topuk Boyu: Ayakkabının topuk boyunu ölçerek web sitesindeki orijinal boy ile karşılaştırabilirsin. Böylece seni kandırmalarının önüne geçersin.

5)Eşantiyonlarını İyi Araştır: Louboutin ayakkabılarında orijinallik kartları ya da kitapçıkları bulunmaz, eğer aksi bir durum mevcutsa daha iyi araştırmalısın.

6)Kutudaki Detay: Markanın logosu “L” harfinin bittiği noktanın aynı hizasında sağ altta Paris yazmalıdır. Çoğu replika kutuda Paris yazısı fazla altta bulunur, bu da kendini ele veren bir durumdur. Ayrıca her zaman kutunun üzerinde Avrupa ayakkabı bedeni, markanın model ismi ve barkod bulunmalıdır, aksi bir durum söz konusu değildir.

7)Tabana Dikkat! Ayakkabının tabanı eğimli bir yapıya sahiptir ancak pek çok replikada bu kısım düzdür. Buna dikkat etmek faydalı olacaktır. Ayrıca tabanın ayakkabıya bağlanan kısmı ayakkabının renginde olmalıdır. Sahte olanlar siyah ve ya başka bir renk kullanabilirler.

8) İç Genişliği Marka her zaman aynı ölçüde alan bırakır, replika olanlar ise ayağa yakışmayan fazla geniş bir yapıya sahip olabilirler.

9)Detaylara Dikkat! Ayakkabının kenarlarında yapışkan ya da silikon izi bulunmamalıdır. Orijinal ayakkabılar çok iyi bir işçilikle üretilmiş olduğundan bu gibi hatalara yer olmaz!

10)Dolap Dedektifinden Yardım İste! Unutma, aklına takılan bütün sorular için dolap dedektifi ile iletişime geçebilirsin.

İkinci elde Christian Louboutin fiyatlarını keşfetmek için tıkla.

Bir önceki orijinallik rehberi yazılarımızı aşağıdan inceleyebilirsin:

 • Orijinal Tods nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Givenchy nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Chloé nasıl anlaşılır? Tıkla ve ve öğren.
 • Orijinal Stella McCartney nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Kenzo nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Dior nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Michael Kors nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Chanel nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Prada nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Hermes nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Balenciaga nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Gucci nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.
 • Orijinal Louis Vuitton nasıl anlaşılır? Tıkla ve öğren.